Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Гуми за Лада Нива

    Първоначално публикуван от morrt Преглед на мнение
    Мда. Правилото за двадесетте поста е малко глупаво, но си е правило.
    Точно така. Щом смяташ, че е глупаво, направи форум със 70000 регистрирани участници. Ако не можеш, просто се съобразявай с домакините.

    Коментар


    • #77
      От: Гуми за Лада Нива

      Благодаря. Това и правя - изказвам мнение, съобразявайки се.
      "Успехът се състои в това да вървиш от една грешка към друга, без да губиш ентусиазъм."
      сър Уинстън Чърчил

      Коментар


      • #78
        От: Гуми за Лада Нива

        Колега за да не пишем излишни работи,които не са съобразени с темата,ако още продаваш Ласите с джантите ми звънни-/или ми презвани,аз ще ти звънна/ тъй като мой приятел силно се интересува от такива гуми.

        Коментар


        • #79
          От: Гуми за Лада Нива

          Колеги, а някой да сподели опита си с 15 цола гуми за нива (подходящи размери, марки, впечатления)?

          Коментар


          • #80
            От: Гуми за Лада Нива

            Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
            Колеги, а някой да сподели опита си с 15 цола гуми за нива (подходящи размери, марки, впечатления)?
            за гората или асвалт?

            Коментар


            • #81
              От: Гуми за Лада Нива

              За гората долу-горе са ми ясни алтернативите, въпроса ми е по-скоро за АТ гуми.

              Коментар


              • #82
                От: Гуми за Лада Нива

                Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                За гората долу-горе са ми ясни алтернативите, въпроса ми е по-скоро за АТ гуми.
                По-скъпия вариант е на БФ-Гудрич АТ,по-евтиния е Ласа Компетус.Има и други варианти разбира се като например Гуд-иър Вранглер,но като цяло аз съм за БФ-а.Просто е достатъчно добър и на асфалт,и в сняг,и в умерена кал.Шарката му,обаче е такава,че иска силен мотор и добро развъртане на гумите-иначе просто се запълват и до там.

                Коментар


                • #83
                  От: Гуми за Лада Нива

                  BF Goodrich мисля че нямат подходящ размер за Нива. Най-малките бяха от сорта на 205/70 Р15..., което за Нивата пак идва малко широчко

                  Коментар


                  • #84
                    От: Гуми за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                    BF Goodrich мисля че нямат подходящ размер за Нива. Най-малките бяха от сорта на 205/70 Р15..., което за Нивата пак идва малко широчко
                    Не е широчко Найдене.Точно този размер е даден като граничен от производителя-така поне пише в моята книжка за експлоатация на Нива.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Гуми за Лада Нива

                      Този даже граничен не е, а един от щатните.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Гуми за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                        BF Goodrich мисля че нямат подходящ размер за Нива. Най-малките бяха от сорта на 205/70 Р15..., което за Нивата пак идва малко широчко
                        Аз ползвам 205/70R15 95T MP71 Izzarda 4x4 A/T на Матадор. Не съм рязал вежди, не опират никъде, дори при пълен завой. Добър компромис между шум на асфалт и проходимост извън него.
                        "Успехът се състои в това да вървиш от една грешка към друга, без да губиш ентусиазъм."
                        сър Уинстън Чърчил

                        Коментар


                        • #87
                          От: Гуми за Лада Нива

                          Това което съм виждал като размер на доста Ниви е 205/70 R15, но на този размер BF Goodrich не правят АТ.All Terrain на Goodrich почват от 215/75 R15, което като диаметър е близко до оригиналния размер на Нивата и може би няма да има проблеми.Някой ако е пробвал да каже.
                          А иначе на 205/70 R15 има варианти за АТ. Bridgestone D694, Yokohama G012, ContiCrossContact AT и т.н.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Гуми за Лада Нива

                            Здравеите колеги. Днес реших да обурудвам нивата с нови гуми/ласа 144/ и като отидох в магазина останах учуден ......нова цена 140лв за броика а миналата година си ги купих за 115 лв , та нали е криза а цените скочили и сега съм пред дилема какви гуми 16ки /малатеста или ласа 144/ да си взема и на каква по сносна цена. Моля ви споделете какви са цените за въпросните гуми при вас,,, ще не ми се набутва още 100лв отгоре за 4те гуми. Видях че колегата морския/от варна/ е сложил малатеста но не разбрах от къде и за колко ги е купил./ако може някои да даде малко инфо./

                            Коментар


                            • #89
                              От: Гуми за Лада Нива

                              Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
                              Здравеите колеги. Днес реших да обурудвам нивата с нови гуми/ласа 144/ и като отидох в магазина останах учуден ......нова цена 140лв за броика а миналата година си ги купих за 115 лв , та нали е криза а цените скочили и сега съм пред дилема какви гуми 16ки /малатеста или ласа 144/ да си взема и на каква по сносна цена. Моля ви споделете какви са цените за въпросните гуми при вас,,, ще не ми се набутва още 100лв отгоре за 4те гуми. Видях че колегата морския/от варна/ е сложил малатеста но не разбрах от къде и за колко ги е купил./ако може някои да даде малко инфо./
                              Малатеста Кобра в София е 122лв. Ласа 144 в Пловдив са на 110лв.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар


                              • #90
                                От: Гуми за Лада Нива

                                За лятото си мисля (мечтая) : BF GOODRICH MUD TERRAIN T/A KM2 215/70/15; Kumho KL 71 195/15; GENERAL GRABBER AT2 205/75 R15, в краен случай ОК 144 на щатните джанти

                                По принцип ме човъркат и Sahara-та 195/15 с легендарната шарка "дан-дан" на йокохама, но факта, че са регенерат ме спира. Жалко, че японците правят само големи гуми от този модел.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X