Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    ...
    Това си е щутцер, отвсякъде.

    А за дължината:
    в най-простия случай, всеки от двата края на резервоара трябва да иде направо до сепаратора. Това са около 2.5м общо, но губиш защитата от изливане при преобръщане. За да я имаш тази защита, трябва всеки от маркучите да отиде първо до другия край на резервоара, а после към сепаратора. За левия е лесно, защото все едно му е по път, а десният трябва да отиде до левия край и да се върне. И да, около 4.5 метра са, сбъркал съм в сметките. Вземи си 5 и ще ти стигне.

    За след сепаратора: би трябвало през един клапан да отиде в тръбичката, която се зауства в нишата на гърловината.

    Коментар


    • #62
      От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Това си е щутцер, отвсякъде.

      А за дължината:
      в най-простия случай, всеки от двата края на резервоара трябва да иде направо до сепаратора. Това са около 2.5м общо, но губиш защитата от изливане при преобръщане. За да я имаш тази защита, трябва всеки от маркучите да отиде първо до другия край на резервоара, а после към сепаратора. За левия е лесно, защото все едно му е по път, а десният трябва да отиде до левия край и да се върне. И да, около 4.5 метра са, сбъркал съм в сметките. Вземи си 5 и ще ти стигне.

      За след сепаратора: би трябвало през един клапан да отиде в тръбичката, която се зауства в нишата на гърловината.
      Ясно. Сега разбрах. Ако приемем, че ширината на резервоара е около 1,5 метра, това прави 4,5 метра разходки само по него + поне още 1 метър до сепаратора и около резервоара, което наистина дава 6 метра.
      Александър

      Коментар


      • #63
        От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

        Днес направих упражнението. Счупен щутцер разбира се имаше. Прекарах маркучите покрай сепаратора по малко различен начин, не знам колко е удачно, но смятам, че ще се редуцира напрежението върху пластмасовите щутцери от маркучите.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20110829_171120.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5299164

        Дали съм сътворил някоя велика глупост по този начин ще видим...
        Александър

        Коментар


        • #64
          От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

          Единственото неудачно е употребата на тиксо или нещо подобно за закрепването. По някое време сигурно ще се разлепи.

          Коментар


          • #65
            От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Единственото неудачно е употребата на тиксо или нещо подобно за закрепването. По някое време сигурно ще се разлепи.
            Силно се съмнявам. Изолираща лента от скъпата. Намотана на няколко ката. Не, че нямах на разположение свински опашки... Маркучите по резервоара бяха залепени с такава - слезе заедно с боята на резервоара.
            Александър

            Коментар


            • #66
              От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

              И понеже изчетох всички възможни теми които има тук,а и смених цялата вентилационна система(клапани+сепаратор+маркучи+резервоар((защото стария имаше теч на снадката и мислех че след смяната ще спре)),та съм тотално обезверен от отчаяните ми опити да спра мириса... всъщност то не е мирис,а буквално смрад на суров бензин,та моля най-официално някой,който му се занимава и има опит с подобен проблем, ,да помага.Разбира се срещу заплащане,защото иначе ще се чувствам като последния глупак,а уж претендирам,че не съм

              Коментар


              • #67
                От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                Вдигна ли целия резервоар, за да видиш дали не тече?

                Разглоби ли всичко в десния заден калник?

                Провери ли в работен режим да не сълзи отнякъде?

                Коментар


                • #68
                  От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                  Преди година някъде смених всичко,ама разбирай всичко плюс нова хубава капачка(след 4 опита до правилната)Заблуждавах се че миризмата ще изчезне с времето поради впиването и в тапицерия и тн,обаче не,оттогава не съм я разглабял.Иначе стария резервоар правеше локва.Карам я рядко и с кеф,затова не съм и се ядосал още да я разглабям пак,но е нетърпимо.А имам едно правило,че всеки трябва да прави това,което можеНе че няма пак да я отворя,но си помня и раните на ръцете още от тогава

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                    И при мен има силен мирис но САМО като правя рязък завой към страната на гърловината за пълнене.
                    Смятам тия дни да разглобявам да видя какво се случва...то май няма Нива без мирис на бензин - но щом мирише значи има - това е на добре! Премиера каза че Българския народ забогатява и сипваме бензиня до горе!
                    Последно редактирано от Morskia; 03-10-16, 18:18.

                    Коментар


                    • #70
                      Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                      Не виждам да тече от капачката при завой,обаче определено се засилва миризмата при ляв такъв и повече гориво в резервоара.Премиера иначе съм го виждал в Нива и добре се справя де,както и във усвояване на някои евросубсидии всъщност


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Коментар


                      • #71
                        От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                        Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
                        нова хубава капачка(след 4 опита до правилната)
                        Може ли малко инфо и някоя и друга снимка?
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #72
                          Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                          Може ли малко инфо и някоя и друга снимка?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1094.jpg
Прегледи:1
Размер:181.7 КБ
ID:5730360 Тази затваря плътно и няма течове.Ако искаш на лични ще ти изпратя къде в видях за последно,тук незнам да не се счита за реклама.



                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Коментар


                          • #73
                            От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                            За съжаление това е за по-старите модели. Гърловината при мен е с вътрешна резба. Все пак дай някакво инфо на лични. Може да има и от моя модел.. Благодаря предварително!
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                              Гърловината с вътрешна резба се затваря с капачка за Самара.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                                Не мога да изпратя лично съобщение,но потърси изображението в браузъра,ще излезе веднага и от там ще те препрати в сайта на магазина

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X