Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко масло гори вашата Нива?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Колко масло гори вашата Нива?

    Браво. Успех! Сподели какво си купил, каква марка.
    Александър

    Коментар


    • #77
      От: Колко масло гори вашата Нива?

      Благодаря!
      Купих много неща и ще се опитам да не пропусна нещо:

      1. Трансмисия - скъса ми се едната шпилка, която държи предния диф и това беше причината така скоростно да вляза в бокса:
      - карета кардани - 4 бр. руски "оргинални", гуменото каре го смених миналата година, така че то си остава. Хвърлил съм око и на лагера на задния диф, но за сега ще изчакам докато го отворим. Естествено масла пълна синтетика за дифовете на Fina. При скоростната кутия и раздатката съм ги сменил вече.

      2. Спирачки - всички на Delphi от драйв.бг:
      - предни дискове;
      - предни накладки;
      - задни накладки;
      - принадлежности за отпред и отзад - пружинки и т.н.
      - къси и дълги маркучи;
      - въжета за ръчната спирачка
      Общо взето всичко което да ми осигури едно нормално спиране на Нивата, че ми писна вече от руски боклуци. Задните барабани за сега ще им пусна една стружка, но ако не ми харесат ще вземам нови.

      3. Съединител - естествено LUK комплект

      4. Охлаждане - всички гумени водни съединения, помпа и термостат италиански на Saleri. Радиаторите ще си ги промия сам.

      5. По окачването и управлението няма да пипам нищо, защото съм сменил всичко.

      6. По изпускателната система всичко е ОК, защото миналата година я смених нацяло, като местих газовата бутилка под купето.

      7. Двигател - основен ремонт. Първо ще го отворим и шлайфаме, а после ще купувам, защото не знам на кой ремонтен размер ще попадна. Намерил съм разградски бутала, сегменти и болтове, лагери за коляновия вал, гарнитури, тампон, маслоуловител и т.н. Като го сваля ще направя обслужване на стартера. Динамото го правих принудително преди месец. Накрая една боя за албенис и съм щастлив.

      Общо взето за частите съм дал между 700 и 800лв. Търсих предимно западни аналози. Останалото е руско от проверен източник. Труда ще видим колко ще излезе. Майстора ми е приятел и редовно ме бъзика, че "такива автомобили не се движат вече по пътищата със закон, това неговото е сервиз, а не морга и това тук е подемник, а не кантар".
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #78
        От: Колко масло гори вашата Нива?

        Егати...защо не си идваха нови така окомплектовани, с добро прокритие на ламарините и.....оооопссссссс май се размечтах много.
        Успех в тунинга!
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #79
          От: Колко масло гори вашата Нива?

          Ами то и аз минах горе-долу по този път и горе-долу със същите части, и оттогава не съм имал някакви сериозни повреди, все разни дреболии.
          Александър

          Коментар


          • #80
            От: Колко масло гори вашата Нива?

            Докато прехвърлях старите архиви, попаднах на това. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8887_1.jpg
Прегледи:1
Размер:347.8 КБ
ID:5291341 Не съм сигурен, че някой ще тръгне да го прави, но според мен има смисъл при старите двигатели 1.6.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #81
              От: Колко масло гори вашата Нива?

              Винаги можеш да сложиш още едно нещо, което да отделя маслото, а конкретно при този двигател - помага доста.

              Коментар


              • #82
                От: Колко масло гори вашата Нива?

                А ето и една елементарна шлосерска операция, оказваща също много добър ефект върху вентилацията на картера и разхода на масло. При това не се изработват никакви допълнителни детайли. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8891_1.jpg
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:5291359
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #83
                  От: Колко масло гори вашата Нива?

                  На всички вазови мотори които съм ремонтирал,режа тръбата на отдушника наравно със картера(около 5см),освен пари друго нищо не излиза.При употреба на некачествени минерални масла и след 100000км,вентилационната система на картера се затлачва,от там най-често изплюва щеката на маслото,избива салниците на коляновия вал,пуска и през капачката за наливане на масло.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Колко масло гори вашата Нива?

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    На всички вазови мотори които съм ремонтирал,режа тръбата на отдушника наравно със картера(около 5см),освен пари друго нищо не излиза.При употреба на некачествени минерални масла и след 100000км,вентилационната система на картера се затлачва,от там най-често изплюва щеката на маслото,избива салниците на коляновия вал,пуска и през капачката за наливане на масло.
                    Мисля,че има вероятност и гарнитурата на капака на клапаните да пробие?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X