Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко масло гори вашата Нива?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко масло гори вашата Нива?

    Колеги, колко масло горят (изхвърлят някъде) вашите машини и какво.

    Наш'та си хапва около 200-250 грама на 1000 км. 15W40 полусинтетика
    Последно редактирано от axlastro; 04-07-11, 23:03.
    Александър

  • #2
    От: Колко масло гори вашата Нива?

    Това не е ли много?
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #3
      От: Колко масло гори вашата Нива?

      Повышенный расход масла (более 500 г на 1000 км пробега) - това е според ръководството за ремонт. На мен ми се струва, че ми е висок разхода, все пак съм на 20 000 след ремонт. Затова и питам - вашите ниви колко горят.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Колко масло гори вашата Нива?

        Може да прозвучи малко прехвалено,но от смяна до смяна не мърда.Мотора е на 102 000км

        Коментар


        • #5
          От: Колко масло гори вашата Нива?

          Почти 2 литра за 10 000 км. Приста 15w40.

          Коментар


          • #6
            От: Колко масло гори вашата Нива?

            Според майстора може да е от стила на каране, но все пак ще се проверява. Хайде. Колко масло си хапват нивичките, признайте си.
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: Колко масло гори вашата Нива?

              За 5000 км от максимума спадна до минимума. Долях 1 литър. Толкова, но е от семеринг и си го знам, и си го виждам.
              А защо трябва да го хапва ? Ако знаеш каква експлоатация и правя .....всеки ден по 50-70 км черно, ама много черно и толкова асфалт . И ми се струва нормално това "хапване".
              Едва ли е от майстора или стила - аз карам много лошо и душмански.

              Коментар


              • #8
                От: Колко масло гори вашата Нива?

                Като я вземах на 108000км си похапваше доволно,0,8-1л на 1000км,след ревизия на главата,пасване на клапани,контролен шлайф,смяна на гумички,че старите бяха станали на бакелит,разхода падна до 0,движи с мобил 15w40,има към 1000км до смяна.За карането си я настъпвам доволно,не я жаля.
                Последно редактирано от petroffbg; 05-07-11, 10:06.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Колко масло гори вашата Нива?

                  Моята си хапва около 1,5л 10W40 от смяна на смяна, но си я знам, че е за ремонт и преди края на месеца влизам в бокса, за да е готова за откриването на лова.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко масло гори вашата Нива?

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Колеги, колко масло горят (изхвърлят някъде) вашите машини и какво.

                    Наш'та си хапва около 200-250 грама на 1000 км. 15W40 полусинтетика
                    Много фенско заглавие, досега съм се хилил

                    Сериозно по темата: вземи смени марката на маслото. Може да звучи тъпо, но разфасовах Витарата, щото гореше масло като ламя, половинка на хиляда или не помня вече, но много. И то след първата смяна на масло (предишния собственик го познавам, колата е идвала и преди при мен). Естествено, реших, че е имало някоя гадна добавка и - ремонт. След ремонта - ядец, все същата. Побеснях! При това вземах уж оригинални сегменти и гумички, всичко както си трябва. Карах я 3-4 месеца така, щото ни време, ни нерви за още един ремонт. Докато не налях друго масло и ... познай, всичко си дойде по местата. Сега ми прилапва около 350 грама до смяна, което си е съвсем приемливо. В смисъл, толкова спада, от максимум до под средата, грубо, за 10к.
                    Баща ми имаше подобни оплаквания на Хондата - пробвахме същия номер, проблема се реши.
                    Проблемното масло беше Мобил1, 15W40 по спомен, и на двете коли. Проблема ми изчезна, като налях някакъв Валволин, сега съм с Шеврон, ама от скоро, та да видим. Баща ми не запомних какво наля последно, но ако е зор, мога да питам.
                    Преди съм брал подобни ядове с някакво евтинджоско масло на Шел, но беше отдавна, сега не знам как са.
                    Последно редактирано от tef4o; 05-07-11, 12:41.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко масло гори вашата Нива?

                      Моята е 21214, 35к км, 10W40 Валволин, смяна през 10к, не доливам и капка.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко масло гори вашата Нива?

                        моята от както е излязла от завода (55 к) харчи по малко. За една смяна доливам около литър, т.е. около 1.5л на 10000. Мисля че е нормално. Интересно е че докато сменяха маслото в Елва с тяхното (мисля че беше elf) харчеше повече. С Мотул също. В момента е с PEPSOIL и като че ли харчи по-малко. Особено първите 3-4000 км. Слагам само 10W40 полусинтетика.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко масло гори вашата Нива?

                          Моята е вече на 157 000км.През последните 75 000км. върви с "Приста лидер 15W40".Откакто и смених гумичките на клапаните не забелязвам спадане на нивото.Преди това и доливах около 1.5л. на 10 000км.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко масло гори вашата Нива?

                            Моят "разход" на масло вероятно се е дължал на скъсана гарнитура на капака на главата + нерегулирани клапани. Проблема беше отстранен, сега да видим.
                            Александър

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко масло гори вашата Нива?

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              Моят "разход" на масло вероятно се е дължал на скъсана гарнитура на капака на главата + нерегулирани клапани. Проблема беше отстранен, сега да видим.
                              Саше няма как двигателя да ти гори масло от нерегулирани клапани.Вместо да и се притесняваш на тая болест-/наречена Нива/ запали мотора,изчакай го да загрее до работна температура и го форсирай до 6-6500об/мин.Ако при това от ауспуха не излиза син дим можеш да приемеш,че двигателя е сравнително добре и разхода на масло ще е в допустими граници.
                              Ако,обаче има син дим нещата не са много добри.В най-лекия случай:нужда от смяна гумички на клапани,в по-лошия:сегменти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X