Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Спускането с Нивата си е приключение.При доста стръмен наклон включвам на бавни и без спирачка става.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
      За возията не се бях замислил, тя не мие приоритет, но имам проблем със стабилността при спускане по заледен наклон. Не мога да я овладея и това е! На горе са малко тези които ще ме стигнат, но на долу съм последен!!!
      То не е и до возията само.Увеличават се ходовете и доста по-често,по крив терен,всички колелета имат сцепление.
      Пък Нивата не е състезателна кола.Работата и е да те закара там за където си тръгнал.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Когато имах нива, аз също правех такива щуротий. Действително имаше подобрение, след като поставих 3см подлоги на горния носач, но пък и беше " екшън" да и вкараш предницата в реглаж и да на "яде" гумите на една страна. Моята нива беше с 8 амортисьора и позволяваше скоростно движение по неравен терен и се чустваше доста добре. Правих самоделни щанги за отзад, след това минах на "сдвоен" вариант и с по четири на колело, колата стана истинска работа

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Това с по доброто сцепление не мога да си го обесня. Но мога да го пробвам, имам комплект полиуретанови тампони за предните и задните пружини, би трябвало да я вдигна с около 4-5 см. Но мисля, че стабилността ще се влоши. Също така мисля, че самоблокиращите диф. допренасят много за тази нестабилност.
          Лятото смятам да сложа такива диф. на Нива с ABS, и ако съм прав ще отстраня този типичен за руската техника проблем!

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Стана супер повдигането.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7845.JPG
Прегледи:1
Размер:233.9 КБ
ID:5776924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7847.JPG
Прегледи:1
Размер:245.5 КБ
ID:5776925Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7848.JPG
Прегледи:1
Размер:253.6 КБ
ID:5776926Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7849.JPG
Прегледи:1
Размер:240.3 КБ
ID:5776927Имам и една не повдигната, ще ги сложа една до една да се види разликата.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Вътрешните карета не щракат ли така?
              Я качи по една снимка отпред и отстрани, да се види стойката.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                Стана супер повдигането.[ATTACH=CONFIG]942520[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]942521[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]942522[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]942523[/ATTACH]Имам и една не повдигната, ще ги сложа една до една да се види разликата.
                Нивата е станала проходима за коловозите. Пожелавам ти да се научиш да я караш без да се чупи... Избягвай докрай навит волан, блокаж, бавни, първа и газ до края. Отиват каретата и горния ябълковиден болт. Носи си винаги този болт в колата. Предно каре счупили се включвай 4х4 и оставаш само на задно което спасява донякъде положението да се върнеш до работилницата. Купи си лява и дясна полуоска с каретата за бърза смяна и си готов за приключения в планината. Точно с такова окачване и Lassa гуми карам по билото на Верила планина.
                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Нивата е постоянно 4х4.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Има части подържам 10 Ниви.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Искал е да каже блокажа на междинния диференциал. Вдигни на крик една гума без значение коя е във въздуха , качи се включи на скорост и пробвай да тръгнеш.Почва да се върти гумата , която е във въздуха и колата си седи на крика.При включено малко лостче е друга работа вече при тази ситуация.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Имам усещането, че на колегата му е ясно това.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Винаги има да научиш нещо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7850.JPG
Прегледи:1
Размер:241.8 КБ
ID:5776928Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7851.JPG
Прегледи:1
Размер:241.0 КБ
ID:5776929Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7852.JPG
Прегледи:1
Размер:245.0 КБ
ID:5776930Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7854.JPG
Прегледи:1
Размер:236.4 КБ
ID:5776931Фабричната е с гуми 205/80. 16
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Ако някой иска да разбере какво НЕ ТРЯБВА да се очаква и съответно прави с Нивата, да погледне тук - https://www.niva-faq.msk.ru/literatura/chtmn/
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Аз пък съм останал с впечатлението, че повдигането на тавата на предните пружини предизвиква по-честото й срещане с тампона, който е вътре в самата пружина, тъй като самата тава се приближава (повдига) към него.
                              От там пък и едно твърдо блъскане и отскачане от време на време.
                              Не че и моята не съм я направил така де.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Тавата въобще не се приближава към тампона
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X