Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Имах изгорели крушки на арматурното табло и ги смених с нови ,но използвах старите корпуси защото оригинални нови не можах да намеря, а заместителите които ми предлагаха по магазините седяха хлабави в гнездата и не правеха добър контакт.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170904_235754.jpg
Прегледи:1
Размер:371.7 КБ
ID:5765660

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2017-09-09-17-43-35.jpg
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:5765864 Аз днес за Нивата си направих стоманен корпус за предния диференциал,за да приключа с алуминиевото недоразумение хванато за двигателя.

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Ако ще изхвърляш стария,кандидат съм.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          С подходящия инструмент барабана изхвърча като педерас от американска военна база В началото подходих несериозно и лайзена се огъна . Фрезовах една плътна шина 60х20 армирах я с 20х10 забодох и един винт от менгеме и нещата се получиха . Рамката е от шина 50х20 такава имах в склада Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4377.JPG
Прегледи:1
Размер:452.9 КБ
ID:5765866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4380.JPG
Прегледи:1
Размер:493.0 КБ
ID:5765865
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Това "съоръжение" е за патентоване
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              Това "съоръжение" е за патентоване
              Станьо е в състояние да го усъвършенства и да захване до 65% от барабана!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Станьо е в състояние да го усъвършенства и да захване до 65% от барабана!
                Идеята на тази скоба е да я използвам още и за вадене на големи ремъчни шайби ; фланци и други подобни с различни диаметри . Най лесно ми беше да отрежа на лазера от 20 мм плоча фланец който да хване 2/3 от барабана ама си остава специализирана скоба за вадене само на барабани за Лада Нива а на мен често ми се налага да вадя и други неща . Ще и фрезовам 2 шини 10х50 и става доста универсална като размери . Тая седмица докарах и това в работилницата . Има няма 100 тона натискаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4382.JPG
Прегледи:1
Размер:511.9 КБ
ID:5765873Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4384.JPG
Прегледи:1
Размер:503.6 КБ
ID:5765874
                Последно редактирано от sek.1; 09-09-17, 21:44.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Днес решех проблема и на вентилаторната перка . Понеже още не съм намерил подходящи електрически вентилатори които да влезнат на мястото отпред а не съм прежалил още 120 лева за оригинални намерих простичко решение . Заводски разстоянието от перката до радиатора е 60 мм а на мене ми трябваха по малко от половината . Остъргах едно фланче от дурал и я изтеглих с 30 мм напред . Така не опира в нищо а колкото е по близо перката до радиатора толкова по добре за охлаждането . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4385.JPG
Прегледи:1
Размер:530.3 КБ
ID:5765894Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4392.JPG
Прегледи:1
Размер:481.4 КБ
ID:5765893
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Е, да, като имаш /впрочем незнам колко/ цехове с оборудване и материали. Що си не направиш една нова Нива?
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      Е, да, като имаш /впрочем незнам колко/ цехове с оборудване и материали. Що си не направиш една нова Нива?
                      Един ден ако имам време ; нерви и излишни пари това което ще сътворя сигурно ще е някакъв невероятен урод но не и Нива
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Един ден ако имам време ; нерви и излишни пари това което ще сътворя сигурно ще е някакъв невероятен урод но не и Нива
                        Станьо, в моята кратуна има над 10 различни проекта за машини-изроди. Липсва инструменталната част и инжинер който да сметне някои неща.
                        В тази част-ти си човека.
                        Остава да намерим финансирането, и ще сме "дъ фърст, дъ топ, дъ нъмбър уан
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          С подходящия инструмент барабана изхвърча като педерас от американска военна база В началото подходих несериозно и лайзена се огъна . Фрезовах една плътна шина 60х20 армирах я с 20х10 забодох и един винт от менгеме и нещата се получиха . Рамката е от шина 50х20 такава имах в склада [ATTACH=CONFIG]929315[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]929314[/ATTACH]
                          Това за вадене на барабана нямаше ли едни отвори в които се навиваха едни болтове 10мм /по памет/!?!
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Остава да намерим финансирането, и ще сме "дъ фърст, дъ топ, дъ нъмбър уан
                            Веднага давам идея. Във форума има регистрирани към 140 000 потребители /по спомен/. Обявете проект "Първи автомобил на Оффроуд форум" и да видим какъв ще е интереса и отзвука. Мисля, че можем да финансираме еднократно с малки суми умножени по няколко хиляди ентусиасти.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                              Това за вадене на барабана нямаше ли едни отвори в които се навиваха едни болтове 10мм /по памет/!?!
                              Има само че оригинално са 8 мм ама и 10 да са са абсолютно безсмислени . Спирачните барабани на автомобилите ВАЗ са от алуминиева сплав в която при отливката е вкарана вложка от модифициран чугун върху който работят накладките . Между алуминия и който и да било друг метал обикновено става една галванична връзка която е много трудно разрушима . То проблеми принципно няма ако по често се свалят барабаните и мястото на връзката барабан полуос се зачиства с шкурка и се намазва с графитна грес . Само че задния мост на нивата обикновено проблеми не дава накладките са сметнати с доста голям ресурс и може доста години да не се наложи там да пипащ . Аз нямам спомени по моята Нива там нещо да съм правил и да съм ги вадил е било преди десетина години като купих колата . Тогава я купих със задрало второ бутало направих си основен ремонт на двигателя и практически за няколко месеца цялата я препипах като механика и купе и до ден днешен колата нещо по сериозно като проблем не ми е дала . Вярно че не я ползвам за ежедневен автомобил карам я най вече зимата и ловния сезон но километрите пак се трупат . Сега вече с хидравликата на волана е съвсем друг автомобил и вероятно и жената ще я подкара . И аз още не мога да свикна че волана вече се върти с един пръст
                              Последно редактирано от sek.1; 11-09-17, 05:49.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Температурата устойчиво застана една идея преди 90 градуса и то без вътрешния дифузьор . Това ми е волана . От някаква алфа е ама съм го преработил с шлицова втулка за нивата . Проблема е че лака върху пластмасата се е напукал и в по голямата си част е опадал . Лесно ща го сваля с шкурка само че после с какво да го боядисам та да не ми остава боя по ръцете . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4396.JPG
Прегледи:1
Размер:340.5 КБ
ID:5765976Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4398.JPG
Прегледи:1
Размер:280.2 КБ
ID:5765975
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X