Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Къв е този километраж? Три километра. Само в гаража ли си я карал или е нов?
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Чисто нов ама май проблема е в жилото или червячето щото и този не тръгна . Вчера ми донесоха още 3 да си имам резервни . Другия проблем е че самовъзбуждането на новия алтернатор сработва на 4 000 оборота . После работи нормално на всички .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Върнах си стария стартер и и купих нов акумулатор.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170912_2674.jpg
Прегледи:1
Размер:52.3 КБ
ID:5766048

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170912_11580.jpg
Прегледи:1
Размер:59.8 КБ
ID:5766049
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          А с новия стартер какво направи?

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Смяна предна лява главина с комплект лагери,семеренги и спирачен диск, лагер и семеринга на същата полуоска - пред блока сам за 6-7 часа.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:212121221212222133333333333333333333.JPG
Прегледи:1
Размер:346.1 КБ
ID:5766943Натиснете снимката за да я уголемите

Име:212121212121212122222222222222222222.JPG
Прегледи:1
Размер:261.5 КБ
ID:5766947
            Тойота Аурис-2017
            Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
            Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Няма пълно щастие с автомобилите ВАЗ . Днес установих че радиатора ми е безнадеждно изгнил и въпреки че външно изглежда добре алуминиевите тръбички буквално се разпадат . Нов струва 60 - 70 лева ама дали е руски и до колко е качествен един господ го знае . Старите медно - месингови от ВАЗ 2121 стават ли на ВАЗ 21213 ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Няма пълно щастие с автомобилите ВАЗ . Днес установих че радиатора ми е безнадеждно изгнил и въпреки че външно изглежда добре алуминиевите тръбички буквално се разпадат . Нов струва 60 - 70 лева ама дали е руски и до колко е качествен един господ го знае . Старите медно - месингови от ВАЗ 2121 стават ли на ВАЗ 21213 ?
                Само да ти кажа че на УАЗа е 400 лева .
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                  Само да ти кажа че на УАЗа е 400 лева .
                  За Лада е 240 - 250 лева . Ако се разтърся сигурно и за под 200 ще го намеря ама пак са доста пари .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Спомням си, как през 80 или 81 Джаки Икс с Нивата, която нямаше много общо с нива, се хвалеше, че е с изцяло преработен радиатор - изцяло меден, и то всъщост хвалбите бяха в "За Рулем" - то тогава нямаше много друго за четене.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Спомням си, как през 80 или 81 Джаки Икс с Нивата, която нямаше много общо с нива, се хвалеше, че е с изцяло преработен радиатор - изцяло меден, и то всъщост хвалбите бяха в "За Рулем" - то тогава нямаше много друго за четене.
                      Вени , нещо ни лъжоткаш ... - В конце 80-х — начале 90-х годов он участвовал в ралли-рейдах сначала на автомобиле «Лада-Самара Т3» (лучший ...
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Спомням си, как през 80 или 81 Джаки Икс с Нивата, която нямаше много общо с нива, се хвалеше, че е с изцяло преработен радиатор - изцяло меден, и то всъщост хвалбите бяха в "За Рулем" - то тогава нямаше много друго за четене.
                        То преминаването към алуминиеви радиатори е основно заради цената . И като изходни материали и като изработка алуминиевите са с пъти по евтини от мед - месинговите . Пак доволно много е издържал колата е 2000 година при мен е от 10 години и проблем с радиатора имам за първи път . Предполагам че е оригиналния .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Старите медно - месингови от ВАЗ 2121 стават ли на ВАЗ 21213 ?
                          Стават ама погрейва с тях. Освен ако не осигуриш някаква перка с по-голяма мощност. 1.7 двигателят изкарва доста повече топлина през водата спрямо 1.6

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Стават ама погрейва с тях. Освен ако не осигуриш някаква перка с по-голяма мощност. 1.7 двигателят изкарва доста повече топлина през водата спрямо 1.6
                            Приготвям ги електрическите вентилатори . Намерих един подходящ който вероятно е от някакъв Ситроен утре ще ми кажат евентуално от какъв . Намерих при мен някаква странна пластмасова рамка за два вентилатора на която пише че е руска и влиза добре в корпуса отпред . Покрай цялото преливане на вода установих че радиатора събира 2 литра а двигателя 4 та едва ли стария радиатор е по малък като обем .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Старият радиатор е по-голям като обем (вода) и охлажда по-слабо.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Старият радиатор е по-голям като обем (вода) и охлажда по-слабо.
                                При еспейсите мед - месинговите и алуминиевите разлика няма в охлаждането . А къде седи на по новите ниви датчика който включва електрическите вентилатори ?
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X