Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вече и аз...............Хайлукс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вече и аз...............Хайлукс

    Здрасти колега, понеже и аз мисля да купувам сега Хайлукс сърф внесен от англия исках да те питам за тази проверка в автотрейд - къде и как става. Освен това да те питам колко общо ти излезе регистрацията тук на това животно - сумарно колко ако помниш.

    Мерси,
    Радо
    тел: 0885 301 724 - Радо | Toyota Hilux Surf 2,7i; 3RZ-FE

    Коментар


    • От: Вече и аз...............Хайлукс

      Първоначално публикуван от kavarov Преглед на мнение
      Здрасти колега, понеже и аз мисля да купувам сега Хайлукс сърф внесен от англия исках да те питам за тази проверка в автотрейд - къде и как става. Освен това да те питам колко общо ти излезе регистрацията тук на това животно - сумарно колко ако помниш.

      Мерси,
      Радо
      Здравей, проверка правиш ето тук: https://www.vehiclecheck.co.uk/Vehic...nPath=Homepage , излиза цялата история на автомобила, участвала ли е в птп, кога, какво, кога и от къде е внесена, първоначална регстрация, абе всичко. А регистрацията беше 350-400лв, но това миналата година. Данъка е 100лв. Перфектна машина, но за града за мен не става, гори много, а иначе е змей.......
      Има две особенно важни неща които трябва да гледаш. Първо, ако е карана на ход, много много не им следят температурата, а това прегрее ли веднага криви главата. Та трябва да дя покараш да видиш как загрява, ама като казвам покараш имам предвид, да я понастъпиш на някой баир нанагоре, температурата, не трябва да отива повече от 2/3 от зелената зона. И второто е, тече ли масло от турбото и колко? Ако капват 2-3 капки горе доло бива, ама ако прави локва, взет и е живота. Ако има валиден МОТ, не сменяй маслото в скоростите, бележката която е залепена там на колко е сменено, е реална.......
      За сега друго не се сещам, аз съм много доволен от автомобила........
      Успех
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • От: Вече и аз...............Хайлукс

        Колеги, наблюдавам лятото една аномалия или поне за мен е такава......
        като карам по някой дълъг баир, влача и лодка, общо тегло с колесара 4-500кг.макс., значи ограничавам автомата, да включва до трета и увеличавам оборотите на смяна на скоростите, не настъпвам повече от 1500-1700 оборота и въпреки всичко, без да ми мръдне стрелката на температурата, ми светва лампата за повишена температура на маслото в скоростите. Виското си работи, радиаторът е нов на три реда. Маслото е на 4-5 хил.км. Та искам да питам случвало ли се на някого, каква е причината и как се отстранява...
        Благодаря на отзовалите се.
        Роден рибар, а принуден да работи.......

        Коментар


        • От: Вече и аз...............Хайлукс

          Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
          Перфектна машина, но за града за мен не става, гори много, а иначе е змей.......
          Успех
          Какъв разход дава?

          Коментар


          • От: Вече и аз...............Хайлукс

            Първоначално публикуван от madbatt Преглед на мнение
            Какъв разход дава?
            Изключително зависи от начина на каране, в началато като я взех, настъпвах на светофарите да резна някой мерчо, вдигах до 100 между два светофара и ми дадеде 23л градско след като я заредих равно до горе, карах кротко, без да я напъвам и даде 17. На дълъг път с колесар с лодка 500кг ми гори 15 без да я зоря, сиреч карам до 100-110. Без лодката гори някъде 12 при същото каране...
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • От: Вече и аз...............Хайлукс

              Четох, рових се и въпреки многото инфо по темата, аз не можах да се ориентирам, та ще попитам......
              На пролет мисля да инвестирам малко парици в моята машина hilux-surf KZN-130....
              Та питането ми е, ако сложа този http://www.roughtrax4x4.com/pedders-...-lift-kit.html комплект и тези http://www.roughtrax4x4.com/wheels-spacers-x4.html фланци, какъв максимален размер джанти с отрицателен офсет и гуми трябва да сложа, че да е относително безопасно за дифовете....
              Благодаря
              Последно редактирано от EU_BG_akademika; 28-10-15, 16:52.
              Роден рибар, а принуден да работи.......

              Коментар


              • От: Вече и аз...............Хайлукс

                Тъй като темата е за Японски Хай лукс да попитам. Ремъците и шайбите на 2.4 ефи тд 97 кс дали са еднакви със стандартния за Европа 2.4 тд 90 кс?
                TOYOTA HiLux Surf SSR-X 2.4 EFI Diesel

                Коментар


                • От: Вече и аз...............Хайлукс

                  Не мога да помогна, съжалявам...
                  Роден рибар, а принуден да работи.......

                  Коментар


                  • От: Вече и аз...............Хайлукс

                    Здравейте приятели, и аз като всеки се мъча да се вмъкна в по добър вариант с по малък бюджет. В тази връзка имам еднин много прост въпрос, но с голяма сложност.. А именно, възможно ли е на моят автомобил, да се сложи бензинов агрегат? Виждам, че този модел е с двигател
                    3.0 i V6 (143 Hp), което ме устройва.. Та правил ли го е някой и въобще възможно ли е? Благодаря.
                    Роден рибар, а принуден да работи.......

                    Коментар


                    • Момчета, имам проблем-загадка, изчезнаха ми дългите... Значи имам си габарити и къси, като бутна лоста към прозореца т.е дълги, няма никой, само габарити. Обаче като дръпна напред светкавица си имам, а тя е на дълги... Под волана е ужас някакъв, алармаджии, дневни светлини, имобилайзер... всеки си е оставил ръцете в резултат на което имам топка от кабели плюс две кутийки, алармата и дневните. всичко беше овързано със свински опашки и представляваше тюрлюгювеч.... та след двучасово разплитане, успях, да установя че ключът работи, т.е. кабелът отговарящ за дългите, при съответното положение, към прозореца, е под напрежение и до там светлини няма, та моля ако има някой наясно с проблема да ми помогне. Благодаря!
                      Роден рибар, а принуден да работи.......

                      Коментар


                      • Привет, ако не е бушон бих пробвал с нов ключ.
                        Така ми бяха изчезнали на мен къси на една кола.

                        Коментар


                        • Благодаря, изчезна всичко и точно издирвам ключ...Най страното е че фаровете се самозапалиха на място, колко са работили не знам, тъй като машината е подключена към автоматично зарядно..Свалих релето, гаснат слагам светят... хм, свалих таблото на предпазителите да видя за окъсяване, няма нищо... Слагам пак релето нищо.. включвам от ключа, свети, по указаният горе начин, няколко превклювания и останах само със светлиният клаксон... Та сега само той работи.... утре ще търся във Варна ако няма, ще търся с куриер.......
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X