Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вече и аз...............Хайлукс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Вече и аз...............Хайлукс

    СкивА ли че не е трагедия. Разходи - да, но ще свикнеш. Т.е. ще свикнеш, че и джипът трябва да се пази, при това по различен начин от леката кола.

    Коментар


    • #92
      От: Вече и аз...............Хайлукс

      Офроудаджия и климатик - много несериозно звучи . Не търси радиатор , ами продължавай да олекотяваш конструкцията
      Има едно течение и в нашия форум , според които -всичко дет пречи , само ще си падне . Един вид тунинг , де.
      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

      Коментар


      • #93
        От: Вече и аз...............Хайлукс

        Той засега се дистанцира от офроуда, бил само рибар. Но ние познаваме много рибари.

        Коментар


        • #94
          От: Вече и аз...............Хайлукс

          Тук вече трябва едно малко разяснение, тъй като нямам финансова възножност да карам постоянно джипа, нито да му плащам каско, то той пребивава в село Кирчево до язовир Сопот, където си купих къщичка преди години за да има къде да ходя за риба и преспивам. Офроуда е забавление за заможни хора, а аз за жалост не съм от тях. Най-скъпото, най-бавното и най-опасното предвижване от точка А до точка Б в която нямаш никаква работа се нарича OFFROAD. Това го е казал един от запалените почитатели на екстремните спортове по света. Вярно че е голяма емоция да газиш по калищата, но просто финансово не е за мен. Една разходка с този камион би ми излязла мин 60лв и то ако се включа в Троянската група. А с тези пари ще ходя два уикенда за риба и джипа ще си е здрав надявам се. Та така, не че няма желание................
          Нямам финансова възможност.
          И затова старата поговорка, че когато сиромаха се хване хорото тогава се къса и тъпана е в пълна сила при мен, както видяхте. Един невинен горски път ми нанесе сериозни поражения и ме вкара в сериозни разходи и нови заеми.
          Но да сме живи и здрави..............................
          Последно редактирано от EU_BG_akademika; 10-06-10, 15:07.
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • #95
            От: Вече и аз...............Хайлукс

            Колеги сега пък имам нов проблем, взе да загрява, значи малко баир да види и стрелката рипа към червеното....... Този вентилатор който е отпред не се включва, ама той дали е само за климатика? Иначе си е нормално пълен с антифриз, гледах студен, течноста е до горе. Вярно, че влача лодка, ама тя е общо 350кг заедно с колесара, освен това я влачих, 450 км преди аварията без проблеми. Пробвах на един баир, огранечих до втора, и с 2000 оборота се качва нормално, натисна ли повечко 2500-3000, веднага тръгва да загравя. Дали ще помогне, ако направя предния пропелер на бастър копче, или има въздух в системата........
            Моля някой с опит да сподели начин за оправяне. Радиатора е с нова пита, няма налепи няма нищо, нещо не е както трябва......
            Помогнете моля
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • #96
              От: Вече и аз...............Хайлукс

              -новата пита същия обем течност ли събира,и толкова ли е "ситна",като оригиналната?кажи количеството,което си налял и някой с такава кола да каже това ли е?
              -след третирането с бира не прекара ли няколко зареждания с вода,за да промиеш системата?
              -предполагам,че в момента не си само с концентрат-тогава охлаждането се влошава.
              Най-вероятно системата не е обезвъздушена-направи ли нещо по въпроса,или само наля антифриза и подкара?

              От няма нищо си се вкарал в разходи и разправии-баси късмета,ама се случва...

              П.П. И кво казваш-сафрида излязъл...?Няколко поредни години забелязвам,че м.Юни излиза хубав сафрид,а есента е някакъв дребосък,че го и няма много-много...!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #97
                От: Вече и аз...............Хайлукс

                Я кажи първо тая кола колко перки има на охлаждането и с какъв механизъм на задвижване? Явно има една електрическа, има ли отзад такава, която се върти от ремък?

                Коментар


                • #98
                  От: Вече и аз...............Хайлукс

                  Има виско, отпред е с ел. вентилатор, сега е на копче. Проблема е в питата, тръбичките са по дебели и на по голямо разстояние от оригинала. Иначе събра 5л концентрат плюс 4л вода. Според монтьора неможе да има въздух. Пък и на равно не грее. Сега ще я пробвам с ръчния вентилатор. Той е за климатика, ама вече е за водния радиатор. А системата е промита, купих някакъв специален химикал за това. Сипваш го във вода, палиш работи и хвърляш..................кой го знае каква каква работа върши..................
                  Сафрид, хамсия, и най-странното, сардина. Обаче нали Дунав е с висока вода и цялата кал е в морето. Чак до Албена, едни далянджии на Калиакра ми казаха, че червеноперка влязла в даляна................
                  И благодаря................
                  Роден рибар, а принуден да работи.......

                  Коментар


                  • #99
                    От: Вече и аз...............Хайлукс

                    Ако този вентилатор който е за климатика помага, значи си за ново виско. Ако клонът, който е пробил радиаторите е заклинил и перката за известно време, резултатът не е изненадващ.

                    Коментар


                    • От: Вече и аз...............Хайлукс

                      Според мен от огромно значение е охладителната площ на питата на радиатора,която може сравнително точно да се сравни по "гъстотата" на ламелките и броя на вертикалните проводящи тръбички.
                      А, ефективността на виското лесно можеш да разбереш,като загасиш загрелия двигател и наблюдаваш перката му-ако почти закове е перфектно!По мое мнение е допустимо да направи оборот,оборот и половина-не повече!
                      Както обикновенно споделям лично мнение,с което не бих искал да ангажирам никой!
                      Последно редактирано от mbenz; 14-06-10, 21:51.
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • От: До: Вече и аз...............Хайлукс

                        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                        Радвам се, че обърна внимание на моя пост. Въпроса е дали правиш разлика между времена мярка за времено движение, и движение с времена мерка постоянно..... Даже ще приема предположение че проблема с заслепяване на насрещни водачи се решава с тези лепенки, а дали се решава осветяване на банкета от правилната страна?

                        Отговори си сам. От позиция на човек с дългогодишния и професионалния опит.

                        Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                        Унищожих си джипа...........

                        Бурята или някой идиот, немога да кажа беше съборил едно дърво и то като падало се отчупило и станало като шило, ама шило колото китката ми и си стърчи на 1/3 от пътя, обрасло със невинни листенца . Та тази хубост мина през предната решатка, радиатора на климатика и водния радиатор, все едно мина нож през масло.
                        Смятам ,че отговора всеки сам може да си даде след тази случка.

                        Коментар


                        • От: Вече и аз...............Хайлукс

                          Здравейте пак, наистина е виското, като загася на загрял двигател и се върти перката като луда, ама успях да се прибера от Варна де, с лодката барабар.... 330км за 7 часа. На равно не грее, а на баирите ограничавам до втора и с 2000 оборота и 30км/ч пак не грее. Изобщо само погроми, телефона си изтървах в морето и нищо не става от него, резервоара на лодката се изля в нея, 20л омаслен бензин..... Счупи ми се амортисьора на двигателя на лодката, ама слава Богу издържа на 1/2 до гаража. Никога не съм събирал толкова нещастие на куп......
                          Майната му, само да е живот и здраве, всичко това са железарии и се оправят.
                          И едно уточнение, случката с клона е сутринта в 10.30.................
                          Благодаря отново на всички които помогнаха.
                          Колата е прибрана и мога по спокойно да се заема с нейното възстановяване, като се пооправя от спешните разходи.
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • От: До: Вече и аз...............Хайлукс

                            Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                            Бурята или някой идиот, немога да кажа беше съборил едно дърво и то като падало се отчупило и станало като шило, ама шило колото китката ми и си стърчи на 1/3 от пътя, обрасло със невинни листенца . Та тази хубост мина през предната решатка, радиатора на климатика и водния радиатор, все едно мина нож през масло. Имах 1.1/2 л вода и слава богу един стек от 24-ри кен бири по 0.5л Добре все пак че пробива беше високо, над средата на радиатора та се запази по голямото количество антифриз. Та свалих капачката и бира, бира, добрах се до една бензиностанция от където купих още вода и се домъкнах как да е до Варна без да прегрява особенно.
                            Звъня на Фуладата, абоната не отговаря...............
                            Звъня на дядо Владо, който ми даде тел. на Таргата, човека се отзова веднага. Звъня по моргите и намери радиатор, каза ми къде е и да си го взема. Отивам ама нали съм си Марко Тотев, същата тойота, същия двигател, но е била без климатик, та слагали климатик и монтирали радиатора на климатика под този за охлаждане. Съответно радиатора по малък и с допълнителен вентилатор и отпред. Ама вентилатора го няма..........
                            Абе не става, ще грее, а и колесар влача, тя и без това на идване ми вдигна малко над средата на няколко пъти по баирите, ама като върна газта и се нормализира.
                            Звъня пак на Фулдата, тоз път се измъкна от канала златната душа,
                            и ми даде телефона на Геро. Вика ако някай може нещо да направи във Варна това е той.
                            Звъня на Геро, момчето веднага ме ориентира, няма да вика, да намериш във Варненска област този радиатор, ами във Добрич правят по поръчка и възтановяват, на там се ориентирай.
                            Тогава се сетих че Явор от Вромос си прави раддиаторите в Добрич, звъннах и на Явор, хем го питах дали няма някой разкачен радиатор, хем ми даде телефона на човека от Добрич.
                            Сега пак имам надежда че ще стане радиатора, ще използват моите казанчета и ще сменят питите. Та след малко тръгвам с радиатора за Добрич. Ще му направя снимки, вчера не ми беше до снимки.... и се надявам да стане.
                            Ако не ще поръчвам от Англия, има го, за 170 паунда ще дойде, за 10 дена ама съвсем ще си опропастя почивката.
                            Дълбоки и искренни благодарности на Геро, Таргата, Явор, Фуладата и дядо Владо.
                            Добре че го има форума и че хората са съпричасни един към друг.
                            Надявам се и аз да мога да помогна някога на закъсал колега.
                            Та на своя ред искам да те попитам какво си направил със въпросното дърво? Аз отговора си го знам, ама искам да го чуя от теб......
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • От: Вече и аз...............Хайлукс

                              Отсяках му шипа, няколко клона нагоре също и го освободих. Така успях да го търкулна в гората, по скоро да преместя задния край навътре в гората. Абе идиотска история
                              Днес точно си купих ново японско виско, а климатика май няма да го правя........
                              Обадих се някаква морга, изровена в нета, за 4Х4 в с. Царева ливада до Дряново. Има два същите разколачени джипа. Говоря с някакъв човек за виското и радиатор за климатика. Има ги. Уточняваме и цената. Казвам му че ще тръгна днес сутринта и към 10-11 ще съм там, да бъдат свалени, да не губя време. Като минах Севлиево звъня и някаква тетка ми казва че нищо не знае и че е сама, монтьора го няма и няма кой да види за нещата. Абе лелче така и така.......
                              Нищо незнам аз, само приемам заявки.
                              Брех мамка му, както и да е стигнах аз точно 224км са до там от София и викам на лелката, кво праим ся? Тя вика, ами монтьора, го няма, той нощно време е пазач и си тръгна към 8 да си почине. Викам добре де, а не са ли свалени нещата. Дига рамене. Точно тогава дойде боса, собственика, с мерцедес разбира се.
                              Викам му: колега, абе така и така......
                              Той ми вика, виждаш ли тоя джип и ми сочи една витарка, пълен е вика вътре със свалени части, за такива дето идват да си ги вземат.
                              Абе чакай бе човек, аз се обадих, защо не ми казахте, че не сваляте предварително.....
                              Ами грешка е станала
                              Добре де викам къде е монтьора да ги свали па да си ходя. А неможе вика, преди теб има трима клиенти, скорости ще сваляме, незнам още кво и тогава си ти.
                              Ами че на мен така целия ден и половината нощ ще ми отидат. Ако искаш вика. Ами неискам.
                              Теглих му една и си тръгнах
                              Ставане в 4.30 и 500 километра за тоя дето духа. И пак добре че ми звъннаха от една фирма, че са намерили ново оргинално виско, та го взех и ще го сложа тази вечер.
                              Та таквиз ми ти работи с "Царева ливада" ако някой е решил нещо да взима оттам, да знае че неможе да се разчита на уговорка по телефона. И че не е ясно кога ще наспи монтьора и кога ще работи.
                              20 години минаха и все още неможем да се научим..............
                              ЕХХХХ
                              А ни е прекрасна страната....................................
                              Роден рибар, а принуден да работи.......

                              Коментар


                              • От: Вече и аз...............Хайлукс

                                Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                                Отсяках му шипа, няколко клона нагоре също и го освободих. Така успях да го търкулна в гората, по скоро да преместя задния край навътре в гората. Абе идиотска история
                                Шипа си останал на мястото си..... А търкулнатия задния край извади предния на пътя..... Виж темата разходки около Варна.
                                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X