Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вече и аз...............Хайлукс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Вече и аз...............Хайлукс

    Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
    Заповядай колега, ето тук:

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=12034&page=10

    пост 196
    400 Е лебедката,а колко ти излезе монтажа?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #62
      До: Вече и аз...............Хайлукс

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Не го слушай дядо Владо, тези дни плазморезът се върна при него и сега си търси джипки за разфасоване
      Аз мисля да му го рекетирам че нали ще обръщам гейката
      Хахаха
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #63
        До: Вече и аз...............Хайлукс

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        400 Е лебедката,а колко ти излезе монтажа?
        250, от тях 80 лв е гредата, другото е труд. Много добре стана, разбира си Митко Фулдата от работата.
        Роден рибар, а принуден да работи.......

        Коментар


        • #64
          До: Вече и аз...............Хайлукс

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Е хе хе има няколко почивни дни Значи е ред да подмамиш още някой и друг съфорумник, и да дойдеш да се бухнеш у ряката примерно "Търтей" Петьо е с несефтосана (девствена) нова Г-ца, а трябва да му помогнем нещо като баджанаци по джип линия
          Мерси наборе, ама не мисля да се бухкам никъде без нужда, няма смисъл да се вика дявола........
          По вътрешните ни водоеми има достатъчно скрити капани, така че, като тръгна за риба, сто на сто ще хлътна в някой, тогава ако си мераклия ще ти звънна, да идваш да помагаш със знания и опит, но зорлен да форсирам реки и други препядствия си е чисто издевателство над машината. Може да се включа в някоя разходка, ама трябва гуми да си купя като събера парици. Но като цяло тази идея, да вървиш по най трудния, най бавния и най опасния път, за да изминеш разтояние от точка А до точка Б в която нямаш никаква работа някак си не е точно за мен.......
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • #65
            До: Вече и аз...............Хайлукс

            Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
            Мерси наборе, ама не мисля да се бухкам никъде без нужда, няма смисъл да се вика дявола........
            По вътрешните ни водоеми има достатъчно скрити капани, така че, като тръгна за риба, сто на сто ще хлътна в някой, тогава ако си мераклия ще ти звънна, да идваш да помагаш със знания и опит, но зорлен да форсирам реки и други препядствия си е чисто издевателство над машината. Може да се включа в някоя разходка, ама трябва гуми да си купя като събера парици. Но като цяло тази идея, да вървиш по най трудния, най бавния и най опасния път, за да изминеш разтояние от точка А до точка Б в която нямаш никаква работа някак си не е точно за мен.......
            Такаааа, вчера ходих до язовир "Студена", до самия язовир неможах да стигна защото се нахаках в тресавище, съвсем невинна на глед тревичка и ме окопа до главините:

            http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

            http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

            Нали си няма гуми япончик......... та наникъде, мъчих го напред, назад, само се окопава повече, викам си, така само за лебедката създавам тежест и оп с дългия колан и въжето и го измъкна на пътя.... Та това беше сефтето де, само дето язовира не видях.....
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • #66
              До: Вече и аз...............Хайлукс

              Много ти големи главините.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #67
                До: Вече и аз...............Хайлукс

                Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                Такаааа, вчера ходих до язовир "Студена", до самия язовир неможах да стигна защото се нахаках в тресавище, съвсем невинна на глед тревичка и ме окопа до главините:

                http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

                http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

                Нали си няма гуми япончик......... та наникъде, мъчих го напред, назад, само се окопава повече, викам си, така само за лебедката създавам тежест и оп с дългия колан и въжето и го измъкна на пътя.... Та това беше сефтето де, само дето язовира не видях.....
                А за къде гепи лебедката ..дърво пред теб или котва заби?Иначе не е трагичен терена,ама гуми си требват!!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #68
                  До: Вече и аз...............Хайлукс

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  А за къде гепи лебедката ..дърво пред теб или котва заби?Иначе не е трагичен терена,ама гуми си требват!!
                  Стълб на енергото имаше 10 м пред джипа и дървета имаше, то за 4-5 метра ставаше дума, ама са доста, ако си останеш в блатото
                  Роден рибар, а принуден да работи.......

                  Коментар


                  • #69
                    До: Вече и аз...............Хайлукс

                    Колега, честито за Тойотата и от мене. Много безаварийни километри.

                    Моята я регистрирах в КАТ Русе без абсолютно никакви проблеми.
                    Лепенките си ги махнах, като пристигнах от Англия в България. Над фаровете има по два болта за регулиране. Единия е за ляво- дясно, а другия за горе- долу. Аз сам си ги регулирах.

                    Поздрави
                    ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                    Most sports require only one ball - real sports require two.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Вече и аз...............Хайлукс

                      Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                      Ехххх, започна се, помагайте моля колеги ако можете.......
                      Проблема, е тази моя тойота била произведена за Япония и я нямало в европейските каталози, та моя монтьор като ми взе маса пари ( няма да кажа колко, че чак ме е срам) за смяна на маслата, без скоростите, антифриза, ангренажен ремък, ролка, лагер, горивен филтър, на климатика филтър, на маслата филтри и т.н, накрая каза че неможе да намери въздушен, ама това е половин беда. По важно е че тампоните на амортисьорите били за смяна, ама според него си вървели с амортесьорите, освен това носач също имам за смяна и втулки на щангите които държали колата при завой, незнам какво означава това. Та проблема е че неможе да намери заменяемост на частите. Вика, че трябва да свали носача и да обикаля с него, а аз да съм карал на три гуми през това време.
                      И такива разни проблеми ми създава. Та молбата ми е, ако някой е наясно как стоят нещата с изброените проблеми и знае каталог на частите на този явтомобил нека да сподели........
                      Значи колата в Япония е "Тойота хайлукс сърф" А в Европа е "4 рънер" дизел 3.0L автомат. 93г. производство
                      И впрочем за 112 км градско ми изгори 19.36L..........Сериозна работа, вярно е че няма стигане, ама и разхода е добър. То това последното е само за справка.....

                      Е дано има кой да помогне.
                      Благодаря
                      Колега, и моята беше внос от Япония в Англия 1993 3.0ТД. Предните амортесьори ги купих от Ауто Плюс за 102.00 лв бройката и ги смениха за 10 минути. Задните същата работа. Тампоните са си напълно отделно.

                      Поздрави
                      Последно редактирано от sd33t; 05-04-10, 18:47.
                      ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                      Most sports require only one ball - real sports require two.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Вече и аз...............Хайлукс

                        Първоначално публикуван от sd33t Преглед на мнение
                        Колега, и моята беше внос от Япония в Англия 1993 3.0ТД. Предните амортесьори ги купих от Ауто Плюс за 102.00 лв бройката и ги смениха за 10 минути. Задните същата работа. Тампоните са си напълно отделно.

                        Поздрави
                        Благодаря колега, аз също ги смених, по 80лв бройката, "токико", ориентирам се вече, кое как е.......
                        Благодаря още веднъж.
                        Поздрави
                        Роден рибар, а принуден да работи.......

                        Коментар


                        • #72
                          До: Вече и аз...............Хайлукс

                          Имам нов мъничък ъпдейт на "япончик" и бързам да го споделя:
                          Монтирах си перископната система "Кругозор" ей га вна:

                          http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

                          Въпреки изключително мръсния прозорец ( жената си удари китката) се вижда доста прилично:

                          http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

                          Ето и общия изглед:


                          http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

                          След няколко кръгчета по София мога да кажа, че неможе да се разчита за изпреварване директно, но върши идеална работа да прецениш можеш ли да се подадеш и да си огледаш обстановката. Като тръгна на път ще кажа повече, трябва зад камион да карам за да я оцена на 100%, над колите си виждам и без перископи. Малко е терсене докато свикнеш, че образа е пред теб а не зад теб, но то е до навик на окото и сигнала който се подава до командния център, ще свикна. Абе като цяло си е едно много прилично решение.....
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • #73
                            До: Вече и аз...............Хайлукс

                            Е вече може да се каже че съм готов. Обух го "япончик" с нови обувки, даже са ботушки, да може да гази из калищата и да не запецва....
                            Ей го вна:

                            http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

                            http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

                            И като цяло изглежда така:

                            http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

                            Да поясня, това са кални гуми "goodrich" 31 X 10.5 X15 американска направа. Пише си го на гумата. Казаха ми ,че били много здрави и солидни. Имат една година гаранция, без оглед на експоатацията....

                            Готов съм за някоя разходка, а също и за риболов.
                            Значи имам:
                            Лебедка 12 либри
                            ластично въже 28мм 15м
                            ластично въже 28мм 3м
                            колан 8т 12м
                            колан 8т 3м
                            2 полиспаста
                            Чисто нови кални гуми.

                            Не мисля ще се нуждая от шнорхел и повдигане на джипа, ама кой знае къв акъл ще ми дойде догодина. Но за сега това е.

                            Май с по големи гуми се чупят дифовете.
                            Според мен и така си е добре.
                            Роден рибар, а принуден да работи.......

                            Коментар


                            • #74
                              До: Вече и аз...............Хайлукс

                              Честито.Какво стана с разхода на гориво

                              Коментар


                              • #75
                                До: Вече и аз...............Хайлукс

                                Супер, само защо гумите са различни по диагонал!?
                                Стария и новия модел май, кой ги слага така!!!
                                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X