Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обороти на двг на празен ход.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Обороти на двг на празен ход.

    Първоначално публикуван от kristiano Преглед на мнение
    Да,при ниска температура обогатителя се задейства,както при автоматичния смукач
    Благодаря
    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

    Коментар


    • #17
      До: Обороти на двг на празен ход.

      Колега при мен няма такова нещо.. мотора е 2ЛТ, но няма нищо от това което сте написали. Студено - топло винаги държи около 820 об./мин. Незнам какъв е обогатителя, нито къде е!
      Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

      Коментар


      • #18
        До: Обороти на двг на празен ход.

        Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
        Колега при мен няма такова нещо.. мотора е 2ЛТ, но няма нищо от това което сте написали. Студено - топло винаги държи около 820 об./мин. Незнам какъв е обогатителя, нито къде е!
        820об./мин не са ли малко множко?Мойта,като я взех държеше 800об./мин,ама ми се видяха "високи",и понеже сърце юнашко не трае()си поиграх с едно регулировъчно винтче с контрагайка,и ги свалих до 750оборота-мотора работи равномерно,по-тих е,и ...по-икономичен,което в Софийските задръствания не е за пренебрегване!
        Не казвам,че така е по-добре,защото оборотите на празен ход са важни за налягането на маслото,за алтернатора,ама нали ни сърбят ръцете нещо да предобрим,па и сме си умни...Така и не разбрах какви обороти на празен ход препоръчва производителя,но с ръчната газ ще ги вдигна много лесно,нали?
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #19
          До: Обороти на двг на празен ход.

          Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
          Колега при мен няма такова нещо.. мотора е 2ЛТ, но няма нищо от това което сте написали. Студено - топло винаги държи около 820 об./мин. Незнам какъв е обогатителя, нито къде е!
          Въпросният обогатител се намира отстрани на помпата .Представлява малко казанче, в което влизат два маркуча за вода, а в предния край има лостов механизъм с възможност за регулиране.

          Коментар


          • #20
            До: Обороти на двг на празен ход.

            Първоначално публикуван от kristiano Преглед на мнение
            Въпросният обогатител се намира отстрани на помпата .Представлява малко казанче, в което влизат два маркуча за вода, а в предния край има лостов механизъм с възможност за регулиране.
            Утре ще снимам ГНП-то та да стане ясно от какво е и защо е.Множко ми се виждат тези обороти на студено за 2L-T-то
            Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
            На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
            Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

            Коментар


            • #21
              До: Обороти на двг на празен ход.

              И аз исках да видим снимкта.Написах най -общо .
              FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
              BJ42 04 1982
              FJ62 11 1983 skipe blago4x4
              LZ 2 BHB

              Коментар


              • #22
                До: Обороти на двг на празен ход.

                Скорпионе,аз съм с 2лт,дизел и след същия ремонт,при мен нещата седяха по същия начин.Не се притеснявай,само малко намали оборотите-на студено 950,на топло не повече от 750.Иначе дгипката ти е ОК

                Коментар


                • #23
                  До: Обороти на двг на празен ход.

                  Ето и снимките.
                  Прикачени файлове
                  Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                  На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                  Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Обороти на двг на празен ход.

                    Е,щом падат,значи устройството работи…
                    При студен работещ мотор регулирай винта за ускорен празен ход(външния винт) до желаните „стартови”обороти...и после провери дали при работна температура лоста опира(както си трябва) вече във винта за празен ход(вътрешния,рисунката по-долу във файла).. Предполагам,при работна температура хлабина вече ще има м/у лоста и винта за уск.празен ход(външния).Регулирай об.празен ход,ако има нужда,при работна температура(т.е.възможно е преди това при топъл мотор лостчето да не е достигало до задния винт)...стр.37.
                    Стр.117-118....стр.37 http://www.toyota4wd.dk/Teknik/J70/Toyota%20Motor%20Manual%202Lt.pdf

                    Коментар


                    • #25
                      До: Обороти на двг на празен ход.

                      Най-добре на снимката се виждат 12 маркуча
                      FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                      BJ42 04 1982
                      FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                      LZ 2 BHB

                      Коментар


                      • #26
                        До: Обороти на двг на празен ход.

                        На моя Рънър с 2ЛТ си държи 800 - 900 оборота от запалването постоянно. Какво наложи този ремонт при теб?
                        Защо ти свети червената лампа на Турбото?
                        Последно време ми харчи 13л/100? На теб колко ти харчи?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Обороти на двг на празен ход.

                          Първоначално публикуван от mihovassen Преглед на мнение
                          На моя Рънър с 2ЛТ си държи 800 - 900 оборота от запалването постоянно. Какво наложи този ремонт при теб?
                          Защо ти свети червената лампа на Турбото?
                          Последно време ми харчи 13л/100? На теб колко ти харчи?
                          Ремонта се наложи защото протече нафта от ГНП-то.Лампата червената свети защото някъде окъсява като друсне в някоя дупка и се оправя.Не можах да извадя таблото за да я оправя.Разхода при мен е относителен,че много ми е тежък крака но средно е около 12л/100
                          Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                          На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                          Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X