Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    След смяна на всички тампони, няколко шарнира и амортисьори отпред се появи доста отчетливо чукане при маневри или спиране с волан наляво (предимно).
    В крайна сметка се оказа, че има хлабина при болта на горният ляв носач. Не стана с натягане на място. Наложи се да се разглоби всичко и да се събере отново. Без подмяна на каквото и да е сега нещата са ОК. Отдавам го на калпав монтаж (да не споменавам къде, щото се сещате)

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Имам въпрос относно дърпане на каравана: Можели да се тегли на 6 та по магистрала или нее правилно става въпрос за лк 120 ка благодаря

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Провери си в книжката кога и в кои обороти е максималния въртящ момент на двигателя. В тия граници колата е ок с тегленето. Под тези граници и особено при наклон не е препоръчително.
        Т5
        Crossrunner

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
          Провери си в книжката кога и в кои обороти е максималния въртящ момент на двигателя. В тия граници колата е ок с тегленето. Под тези граници и особено при наклон не е препоръчително.

          Коментар


          • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

            Ами сега виж на 2800 оборота на 6-та каква е скороста и ето ти най добрата скорост за теглене
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Haji май искаше да каже, че е добре да се тегли в диапазона около 2800 оборота, а скоростта на движение си зависи от обстановката. Ако караваната е голяма и тежка, насрешен вятър, баир, натоварено движение... може да се наложи да е на 5-та със 2800, или 4-та с 2800 ..... Нали за това е трансмисията.
              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
              Lexus LS430

              Коментар


              • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Ами сега виж на 2800 оборота на 6-та каква е скороста и ето ти най добрата скорост за теглене
                Значи да разбирам че не е хубаво да се тегли на 6 та,с тези обороти мисля че караваната ще се вее кат байрак На 2000 оборота съм с около 90 км/ч с която скорост мисля е добре за дърпане. Благодаря за отговора, ще се радвам да прочета и други мнения на колеги

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Не са ли високи тези обороти за такова дизелче? При съвременните турбодвигатели обикновено въртящият момент има доста голяма хоризонтална площадка, и навярно указания въртящ момент ще е постижим в широки граници на оборотите...
                  Навярно при 2200об/мин вече ще е >90% от максималния въртящ момент...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    От коя година дюзите даваха по-малко или "хич" проблеми, и с кой двигател, че ги объркАх нещо едните 190 к.с.
                    другите 173, 177...
                    2.982 cm3
                    2.755 cm3
                    ...и "разликите" в резюме, ако може?

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Мисля, че една модификация има тоя модел - 2004 г.
                      Основно - нов автомат - 5 ск., нова гор. система - ГНП и дюзи, нов турбокомпресор.
                      Разликата в дюзите е, че първите не се рециклират, докато за вторите има части и се рециклират на сравнително добра цена.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Изчетох внимателно темата, но така и не намерих информация какъв е минималният ампераж на акумулаторите, препоръчван от производителя. Някой има ли мануал, където това е изрично посочено ? В ТМ също не ми отговориха, а по разни търсачки на повечето места излиза 95аh. като единствен вариант, но пък в един френски форум масово официален дилър беше предлагал на хората 75-80ah .

                        Понеже ми се наложи да сменя малко крушки по таблото, а по-нагоре някой беше питал какви са - тези по бутоните се водят модел t3 neo wedge и са трудни за намиране в БГ. В ТМ ауто са 12 лева бройката, като , примерно, само Power heat бутона има две крушки. Аз си ги поръчах от алиекспрес, там са 20-тина цента парчето. На централната конзола и над пепелника поне при мен са обикновени малки 1.2 ватови, които се намират навсякъде, но като махате старите, запазете си цветното "чорапче" с което са облечени.
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          А защо не наслага диодни?

                          Относно акумулаторите - всичко от 75Ah нагоре категорично ти върши работа. Аз винаги слагам най-голямото, което може да се побере, независимо от возилото.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            А защо не наслага диодни?

                            Относно акумулаторите - всичко от 75Ah нагоре категорично ти върши работа. Аз винаги слагам най-голямото, което може да се побере, независимо от возилото.
                            Точно диодни поръчах от китайците

                            За акумулаторите и аз подозирах, че над 75 вършат работа, но се чудя дали ако нещо им се случи гаранционно на новите ще ми го признаят. Иначе в момента съм с временно решение - изолирал съм масата на "болния" и си карам само на един 95ah
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Няма да имаш грижи с гаранцията. Както сами си видял и едни по 95 е достатъчен за нормално палене. При теб просто има презапасяване. Тях ги интересува преди всичко дали зарежда.

                              Ама, по-добре си вземи 2 по 95Ah вместо 2 по 75. Не вярвам разликата в цената да е фрапираща, а по-големия запас на ток ще си го имаш, а е и твърде вероятно да изкарат повече, защото циклите им ще са "по-плитки".


                              Ако например купуваш Bosch (като моя милост, и съм доволен, както и от Varta, което е същото, с друфи лепенки), през каталога им може да видиш точния модел за твоя джип, но предполагам е същия като тоя на Тераното - 95Ah, японски размер, десен плюс. С уговорката че никак няма да се учудя ако джипа ти го има и във вариант с 2х95, 2х75 и 1x95, в зависимост от изпълнението.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Спарки, какъв е този японски размер?
                                При нас са на групи (BCI)

                                http://www.batteryweb.com/bci.cfm

                                Аз съм с група 27. От каталога на бош имам избор измежду 4-5 модела според нуждите на колата (луксозните с много електрическа консумация искат по-яка батерия, а аз с две жици на кръст мога и с най-простата....).
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X