Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Първоначално публикуван от tisho69 Преглед на мнение
    Здравейте, притежател съм на ЛК120 и след посещение за проверка на стойностите на дюзите в ТМ Ауто ме изправиха пред дилема. Значи, дюзите са в норми съвсем близки до нови, хубаво било обаче да ги сменя. Всъщност при студен старт мотора е по-шумен, малко загрее ли всичко утихва. Проблема според Тойотаджиите бил в това че дюзите въпреки заводските стойности били изморени и се налага смяна. Дадоха ми оферта за смяна със заводски рециклирани и всички други гарнитури и уплътнения, проблема ми обаче след прочетените по-горе коментари е дали да се доверя!? Ще бъда благодарен на мнения и съвети.
    Здравей,
    всеки мотор работи по-шумно на студено и съответно "утихва" след достигане на работна температура. Четейки написаното от теб, дилема не би трябвало да съществува относно това, дали да сменяш дюзи. Щом са в норма показанията, и то близки до заводските- каква смяна ? Запази си парите за тогава, когато наистина ще имаш нужда от ремонт, дано е след дълго време. Успех !
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Коя година е?
      Януари 2003

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от tisho69 Преглед на мнение
        Януари 2003
        Тия инжектори не се рециклират - просто няма части с които да се рециклират. Купуват се нови.
        Нещо не е така!

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Здравей,
          всеки мотор работи по-шумно на студено и съответно "утихва" след достигане на работна температура. Четейки написаното от теб, дилема не би трябвало да съществува относно това, дали да сменяш дюзи. Щом са в норма показанията, и то близки до заводските- каква смяна ? Запази си парите за тогава, когато наистина ще имаш нужда от ремонт, дано е след дълго време. Успех !
          Много благодаря sonda, ще се поразсея и ще послушам съвети като твоя. Звучи логично.
          П.С. А и Т“М“Ауто си търси пазар............

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Тия инжектори не се рециклират - просто няма части с които да се рециклират. Купуват се нови.
            Нещо не е така!
            В Тойота на Цатиградско ми казаха: Смяна със заводски рециклирани, консуматив и смяна масло мотор(като подарък). 3160лв. Иначе се обадих на един човек от Ловеч, ремонтира помпи и дюзи, той потвърди твоите думи. Значи в сервиза Тойота нещо куца.
            п.с. А нови от къде ?
            Последно редактирано от tisho69; 13-12-15, 10:57.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Производителя Денсо е възможно да ги рециклира, така, че да не генерализираме нещата.
              Но, това е много висока цена за рециклирани дюзи.
              На пазара се намират нови и като крайна цена ще е нещо подобно на тая която са ти дали за рециклирани.
              Като стигнеш до нови ми се обади.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Респект!!! Ще се свържа с Теб, колата ми не е лоша и мисля да не се отказвам нито от нея нито от марката заради която пишем в темата.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Първоначално публикуван от tisho69 Преглед на мнение
                  Респект!!! Ще се свържа с Теб, колата ми не е лоша и мисля да не се отказвам нито от нея нито от марката заради която пишем в темата.
                  Днес сипах гориво с двойна добавка за дюзи, доста километри, мека работа на мотора и демараж. За сега задържам с екшъна озаглавен "дюзи".
                  п.с. Приемам съвети препоръки, забележки. Поздрави на всички.
                  Последно редактирано от tisho69; 13-12-15, 16:53.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Съвета от мен е да не го натоварваш, във всеки един режим.
                    Все пак това не са нови коли и съответно всички параметри не са като на нова кола.

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Съвета от мен е да не го натоварваш, във всеки един режим.
                      Все пак това не са нови коли и съответно всички параметри не са като на нова кола.
                      Винаги се съобразявам.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Послушай Андро и няма да сбъркаш. Добавки, чистене и т.н. само отлагат проблема не го решават.

                        Преди няколко години, като се занимавах с тоя проблем вносителя на Денсо ми предложи 4 нови дюзи + безплатна настройка на комп-а за новите дюзи. Искаха само механик да извърши манипулациите по замяната, като документира номера на всяка една дюза и на кой цилиндър е поставена. След това колата си отива на ход до съответното място и там за 15мин. правят необходимите настройки.

                        Доста преекспониран проблем според мен. Да, може да доведе до лоши последствия, но пък се решава лесно и бързо, на цената на 15-тина резервоара гориво

                        П.С. ТМ ауто ги заобикалям от далече...
                        Калин - О88 б579I9I
                        Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                        Коментар


                        • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                          Рециклираните фабрично дюзи са по 600 лева парчето от ТМ ауто със труд за смяна и настройка идва над 2500, че почти 3 щото имаше и други дреболии. Обслужването е към 500 ако е с масло на което пише тойота, включва и филтри и труд. Май беше хубаво да ги питаш да почистят една цедка за маслото, да гресират карданите и да направят една хубава проверка за да няма неприятни изненадки после - повечето от тия неща са по 20-тина лева. В тм предлагат и тексако, каквото май е и това с марка тойота, но е осезаемо по-евтино.

                          Моя съвет не взимай рециклирани дюзи. Аз пробвах и двата вида тънкана рециклирани в БГ и фабрично рециклирани едните са за 6 месеца деугите за година. От тм казват че имат клиенти с фабрични дюзи до 300 хиляди км, но средно около 150 хиляди изкарвали. Рециклирани 20к.....

                          Според мен ги провери дюзите. В тм е 36 лева.

                          Андро ако има джунджуриите може и той. Пък той може и други съвети да ти даде

                          Иначе може и сам да си ги провериш. Кабела и софтуера ги има в ибей

                          Моя 2009 184 хиляди доста неща му смених и сега е доста добре. Ама пак сме в бокса за дюзи. Тоя път нови ще искам, само да уточним едни дреболии с тм. Иначе съединител щото съм ръчка, кормилна щанга тампони искаше някакви, тампони на мотора, климатика правих и акумулатори, маслата постепенно смених на скоростната кутия и диференциалите и още някои дребни нещица


                          ПП ако са в норма дюзите не ми се вижда умно да даваш торба пари
                          Последно редактирано от hotsnail; 15-12-15, 22:58.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение

                            вносителя на Денсо
                            Има ли начин да се се допитам и аз до този вносител?

                            Коментар


                            • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                              Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                              Рециклираните фабрично дюзи са по 600 лева парчето от ТМ ауто със труд за смяна и настройка идва над 2500, че почти 3 щото имаше и други дреболии. Обслужването е към 500 ако е с масло на което пише тойота, включва и филтри и труд. Май беше хубаво да ги питаш да почистят една цедка за маслото, да гресират карданите и да направят една хубава проверка за да няма неприятни изненадки после - повечето от тия неща са по 20-тина лева. В тм предлагат и тексако, каквото май е и това с марка тойота, но е осезаемо по-евтино.

                              Моя съвет не взимай рециклирани дюзи. Аз пробвах и двата вида тънкана рециклирани в БГ и фабрично рециклирани едните са за 6 месеца деугите за година. От тм казват че имат клиенти с фабрични дюзи до 300 хиляди км, но средно около 150 хиляди изкарвали. Рециклирани 20к.....

                              Според мен ги провери дюзите. В тм е 36 лева.

                              Андро ако има джунджуриите може и той. Пък той може и други съвети да ти даде

                              Иначе може и сам да си ги провериш. Кабела и софтуера ги има в ибей

                              Моя 2009 184 хиляди доста неща му смених и сега е доста добре. Ама пак сме в бокса за дюзи. Тоя път нови ще искам, само да уточним едни дреболии с тм. Иначе съединител щото съм ръчка, кормилна щанга тампони искаше някакви, тампони на мотора, климатика правих и акумулатори, маслата постепенно смених на скоростната кутия и диференциалите и още някои дребни нещица


                              ПП ако са в норма дюзите не ми се вижда умно да даваш торба пари
                              Реших за себе си, ако взимам дюзи ще са нови. ТМ Ауто ми даде цена на дюзи(рец.),уплътнения, труд и смяна масло мотор(като бонус) 3160лв. Това е солидна сума за рец. дюзи, мисля не е належащо още при тези стойности от преди няколко дни: -0,622, 0,784, -0,466, 0,003. Иначе това обслужване за което споменаваш си го правя сам, даже и някои леки ремонти. При следващата смяна на масло ще чистя картерната цедка, че това не съм го правил. Не знам дали има някоя химия или иска сваляне на картера.
                              Последно редактирано от tisho69; 16-12-15, 05:59.

                              Коментар


                              • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                                Първоначално публикуван от tisho69 Преглед на мнение
                                .... При следващата смяна на масло ще чистя картерната цедка, че това не съм го правил. Не знам дали има някоя химия или иска сваляне на картера.
                                Сваля се дъното на картера, сваля се цедката, мие се и всичко обратно по местата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X