Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота от пазара - дайте съвет струва ли си!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Една добре екипирана TOYOTA LANDCRUISER - OVERLAND/ 4.2TD VX 80 SERIES от ebay

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Полет до Южна Африка, купуване и пътуване обратно до България Ех...
    Мой приятел от ЮАР ми е обещал да дойде на гости...удобен повод, но само да убеди жена си
    ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

    Most sports require only one ball - real sports require two.

    Коментар


    • #92
      Тойота Ландкруйзер BJ70 3,4 Дизел

      Здравейте колеги.Интересува ме как е подръжката на този модел.Намират ли се части по двигателя или е трудно.Този модел е на ресьори.Кое е по добре пружината или ресьора за проходимост.Като двигател как е ,по ли е добър от 2,4-2LT.Някой кара ли от този модел,много ли е тромав.А също така незнам как ще е с горенето на нафта.Дайте съвет 2,4-2LT или 3,4 дизел.

      Коментар


      • #93
        От: Тойота Ландкруйзер BJ70 3,4 Дизел

        Колега, тая Тойота е Хеви Дюти (големия диф отпред) и има разлика от Лайт Дюти с 2.4 мотора.
        За частите колегите от там да кажат. Тук се намират, но както всичко от официалния дилър са скъпи.
        По въпроса за ресьорите-въпрос на вкус. Аз ги предпочитам.

        Двигателя е(цитирам Джамбазов) от трактор. Има добър въртящ момент в ниските обороти. Изкарва много. Не е бегачка, но си карам спокойно със 100 км/ч по равното ( около 2100-2200 оборота на 5-та). Разхода при мен е 11л/100 км (зимата) като го карам само уикенда за да ходя на риба. Обикновенно се качвам от 350 м на 1400м надморска височина по черни пътища.

        По въпроса дали 2,4-2LT или 3,4 дизел отговора (за мен) е еднозначен- 3,4.
        3В Output is 90 hp (67 kW) at 3500 rpm with 160 ft·lbf (217 N·m) of torque at 2000 rpm.
        2L-T Output is 96 hp (72 kW) at 4,000 rpm with 139 ft·lb (188 N·m) of torque at 2,200 rpm

        Надявам се Джамбазов като собственик на такава също да сподели.

        За какво ще ти трябва джипката?
        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
        Lexus LS430

        Коментар


        • #94
          От: Тойота Ландкруйзер BJ70 3,4 Дизел

          Ще я карам за удоволствие,защото само тая фирма ми е на сърце.Аз горе долу съм наясно, но за тоя двигател незнаех нищо.Имах Тойота 4 Рънър с двигател-2ЛТ,но много ми гореше на градско до 14-литра.Благодаря ви.

          Коментар


          • #95
            От: Тойота Ландкруйзер BJ70 3,4 Дизел

            Тази би трябвало да харчи колкото Рънъра. Но ще е по-здрава и с по-голям въртящ момент. И аз заглеждам тази 70-ка с 3.4д и се замислям за нещо хеви дюти в скоро време.

            Коментар


            • #96
              От: Тойота Ландкруйзер BJ70 3,4 Дизел

              Хеви Дюти и Лайт Дюти са два различни автомобила, нищо че марката и модела са еднакви. Като започнем от дифовете на едната са детски, на другата са истински. Задния мост на истинската е обикновено на разтоварени полуоски. Раздатката се управлява механично, а не с мембрана като на леката версия. Двигателя на едната е от трактор, динамиката е по слаба, но въртящиат момент на ниските е като на земекопна машина. Отделно бавните на истинската са по бавни. Окачването на едната леката е на пружини които не носят особено много, на истинската е на ресори, много по голям ресурс. Самата Хеви дюти има много по голям ресурс на всички механични елементи от леката версия. Недостатъка е по скъпата подръжка. Взема повече масло навсякъде, окачването за тунинг е 2.5 пъти по скъпо. Частите са на цените на Леката версия, но се налага нуждата им много по рядко. Двигателя ако се подържа правилно е милионник, което не мога да кажа за двигателите на леките версии. Като цяло аз съм твърдо за Хеви Дюти версията, независимо от по-високата цена за придобиване, обслужване и тунинг. Не става за състезания, тежка е, с бавни кутии и дифове и нискооборотен двигател, но с моята доста камиони съм изтеглил със яко буксуване с 34 и 35ци гуми за кал. Ако не ми трябваше дълга база, никога нямаше да продам моята. За съжаление 6та кола в семеиството щеше да ми дойде много. А, забравих, понеже е 90кс, данъка е 21лв.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #97
                От: Какво ще кажете за това?

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                От снимките се вижда малко недоклепана работа по кормилната щанга и задния панхард, ама ако е само това са бели кахъри.
                Ами близичко е до теб...на околовръстното под Горна Баня...можем да се метнем да погледнеш!Скъпи чаркове са вложени,въпроса е дали са сложени като хората и колко е млатена колата след това?
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #98
                  От: Тойота от пазара - дайте съвет струва ли си!

                  Счетох, че някой може и да се заитересува:
                  http://forum.buschtaxi.org/toyota-fz...is-t40567.html

                  Land Cruiser FJ80 за 5 (хиляди) лева...
                  Е, със забележки...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Тойота от пазара - дайте съвет струва ли си!

                    А и май е газифицирана..струва си париците за който търси такава!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Тойота от пазара - дайте съвет струва ли си!

                      Здравеи те колеги,тарся савет за 2 Toyoti едната е с блокажи ,но е на много километри 380 000км. Другата е без блокажи и е на 250 000км.

                      Тази е с блокажите и 380 000км
                      ***без линкове към обяви***



                      Тази е другата без блокажите и 250 000км
                      ***без линкове към обяви***


                      Втората повече ми харесва и е много по запазена ,но наи голямата и екстра липсва.Парвата ме притеснява пробега които е навартяла.
                      Вашето мнение какво е? благодаря предварително,казвам се Иван и сам от с.Дуванлии, обл. Пловдивска.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-12-14, 16:58. Причина: Линкове към обяви

                      Коментар


                      • От: Тойота от пазара - дайте съвет струва ли си!

                        Първоначално публикуван от ivan pekov Преглед на мнение
                        Здравеи те колеги,тарся савет за 2 Toyoti едната е с блокажи ,но е на много километри 380 000км. Другата е без блокажи и е на 250 000км. ...
                        Много трудно някой ще ти даде сериозно мнение за състоянието на една или друга кола по картинки от обява.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Тойота от пазара - дайте съвет струва ли си!

                          Имам питане към модератора:
                          Разбирам ограниченията към публикуването на линкове, но при така изтритите изобщо се губи смисъла от дадения пост. А би ми било твърде интересно да видя и сравня мнението на колегата с моето.
                          LZ1AIV

                          Коментар


                          • От: Тойота от пазара - дайте съвет струва ли си!

                            Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                            Имам питане към модератора:
                            ... но при така изтритите изобщо се губи смисъла от дадения пост. ...
                            Обикновено е точно така и в най-честия случай такива публикации изобщо не виждат бял свят. В случая е останала, защото е пусната от човек, на когото това не е първа проява във форума. Колегата, ако още държи на подобна консултация, може да копира описанието на колите от обявите (без информацията за контакти с продавача) и някоя снимка.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Тойота от пазара - дайте съвет струва ли си!

                              Без блокаж- 250 000 км.
                              Комфорт: Климатик, Климатроник, Ел.стъкла, Ел.огледала, Шибедах, Стерео уредба, Алуминиеви джанти
                              Сигурност : 4x4, Аларма, Имобилайзер, Центр. заключване, Застраховка
                              Друго : Автопилот, Серво управление, Бордови компютър, Десен волан, Теглич
                              Допълнителна информация
                              ПРОВЕРЕН УПОТРЕБЯВАН АВТОМОБИЛ. Двигател 4. 2TD. Модификация VX LIMITED. Текстилни и гумени стелки. Платено Каско до 01. 2015. Наличен за оглед и тест. Вземи с банков автокредит без авансова вноска 24 х 379лв.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a4198592b.jpg
Прегледи:1
Размер:44.2 КБ
ID:5628368Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a4198593o.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5628369Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a4198596o.jpg
Прегледи:1
Размер:142.0 КБ
ID:5628370Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a4198597o.jpg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5628371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a4198601o.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5628372Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a4198602o.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5628373

                              тази е 2-рата 380 000 км сас блокажи
                              Комфорт: Климатик, Кожен салон, Ел.стъкла, Ел.огледала, Ел.седалки, Подгряване на седалки, Шибедах, Стерео уредба, Алуминиеви джанти
                              Сигурност : 4x4, ABS, Халогенни фарове, Аларма, Имобилайзер, Центр. заключване
                              Друго : Десен волан, Теглич, 7 места (6+1)
                              Допълнителна информация
                              Продавам Toyota Land Cruiser HDJ80 VX. 1994г. , 4. 2td (1HD-T)двигател, автоматик. Заводска комплектация: - full-time трансмисия с блокировка на междуосевия диференциал; - заводски блокировки в заден и преден мост; - разтоварени полуоси в задния мост; - климатик; - автоматично миене на фаровете; - ел. стъкла и огледала; - Кожен салон; - Алуминиеви джанти - серво и регулируем волан; -ел. регулиране на предните седалки - подгрев на предните седалки - отопление на пасажерите на втория ред - теглич; - 7 места.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a5805289o.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5628374Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a5805493o.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5628375Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a5805499o.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5628376Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a5805501o.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5628377Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a5805503o.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5628378

                              Коментар


                              • От: Тойота от пазара - дайте съвет струва ли си!

                                80тките вече са кът. Тези са на цени, каквито няма в Европа вече. Бургаската ми изглежда по-добра.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X