Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 100 4.2TD наръчник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

    Първоначално публикуван от batbobo Преглед на мнение
    Колега TLC14,

    Дай да го видиме този рънер и тази 100 тица. Напиши и в темата за разхода твоите наблюдения върху ТЛК 100.
    Много се заглеждам по този модел и един ден съм си обещал да се сдобия с този параход.

    Относно закъсването, моя няма блокажи и един, два пъти се окопавах с рънера, ама имам си шанцов инструмент,
    като правило знам, че снега мине ли средата на гумата вече е или или.


    И аз доста време ги заглеждах и сега вече като съм с тази много и се радвам. Много добре вози и дава хубаво усещане за стабилност.
    Не е много пъргава и поведението на пътя не прилича на лека кола, съвсем различно е.
    Поради големите си размери е трудна за паркиране и маневриране в града. Като гледам 200-ците са още по-големи с тях сигурно е още по-голямо предизвикателството да не потрошиш всички коли наоколо докато паркираш

    Иначе относно тази ситуация, в която Рънъра дърпаше 100-цата предполагам се дължи на много причини една, от които са гумите. Рънъра е с тесни и много хубави зимни гуми, докато Йокохамата на 100-цта е по-скоро гума за зимата за шосе. Иначе Рънъра я дърпаше с лебедката, колкото да излезе от мястото, където се окопаваше и след това си продължаваше сама. С въже не мисля, че би могъл да я издърпа. Снегът беше над половината гума и на двете...

    Коментар


    • #32
      От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

      Относно включването на блокажа, докато мига лампата сигурно не трябва да се дава много газ, за да не се повреди нещо.
      Ако мигането продължава по-дълго време може ли да означава, че има нужда от почистване, смазване или нещо друго?

      Коментар


      • #33
        От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

        Аз съм фен на профилактиката и бих го почистил и смазал наново. Само не помня дали на тези не беше капсулован активатора. Ако е така няма какво много да направиш. Включвай го от време навреме за да не клеясва. Последно мисля, че Геро беше се борил с едно такова. Беше го разглобил и после с дни го наместваше как да се зацепи, защото пак по спомен без да съм сигурен вътре беше с червяк и доста зъби.

        Прикачени файлове
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #34
          От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

          Относно ксенона, ми казаха, че вече било забранено да се слага афтърмаркет ксенон. Вярно ли е, някой знае ли?
          За съжаление късите на 100-цата са ми много слаби и търся някакво решение, защото иначе е мъкаа през нощта. Какво бихте ми препоръчали?

          Коментар


          • #35
            От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Аз съм фен на профилактиката и бих го почистил и смазал наново. Само не помня дали на тези не беше капсулован активатора. Ако е така няма какво много да направиш. Включвай го от време навреме за да не клеясва.
            Добре, ще проверя. Благодаря.
            Относно темата тук за двутактово масло, на този двигател има ли нужда/полза/опасност да се слага такова масло в нафтата?

            Коментар


            • #36
              От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

              Редактирах си поста, погледни по горе. В една дизелова система нужда от смазване винаги има, но и колкото по-нова толкова допуските вътре са по точни и вискозитета на горивото става все по важен. Аз на този модел не бих слагал масло, но добавка винаги. Има тема за добавките, прочети я. Има и тема за маслото в нафтата.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #37
                От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

                Да от тези две теми произхожда и моят въпрос относно 100-цата как е най-добре.
                Откакто ти ми каза, че слагаш Кастрол ТДА на твоите и аз съм с такова във секи резервоар. Благодаря за компетентното мнение. Поздрави!

                Коментар


                • #38
                  От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

                  Здравейте. Преди време на 120-ката ми замръзна ръчната спирачка през зимата и от тогава внимавам кога я използвам.
                  Има ли някакъв проблем за автоматика на 100-цата ако го оставям на наклон на Паркинг без да дърпам ръчната?
                  Необходимо ли е да се дърпа ръчната ако колата е автоматик?

                  Коментар


                  • #39
                    От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

                    Не, на автоматик когато си на позиция Р не е неоходимо да дърпаш ръчната(дори и на наклон).
                    M57D30T1
                    W450

                    Коментар


                    • #40
                      От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

                      Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
                      Не, на автоматик когато си на позиция Р не е неоходимо да дърпаш ръчната(дори и на наклон).
                      Благодаря, и аз така си мислех... В този ред на мисли изглежда, че ръчната спирачка е малко излишна при автоматиците, или бъркам?

                      Коментар


                      • #41
                        От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

                        Колеги, никой нищо не казва за фаровете на ТЛК-то, ксенон ли да слагам, забранен ли е, от къде да го взема?

                        Коментар


                        • #42
                          От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

                          Караш с оригиналните.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

                            Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                            Благодаря, и аз така си мислех... В този ред на мисли изглежда, че ръчната спирачка е малко излишна при автоматиците, или бъркам?
                            Не е баш излишна ръчната колега,защото може да се озовеш на голям баир,където ако се наложи смяна на режимите на скоростите и раздатката,ръчната ще ти е необходима!!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #44
                              От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

                              Ръчната спирачка има две функции. Едната е да задържа колата при паркирано положение, но по важната и е да е резервен вариант за спиране ако откаже основната спирачна система.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #45
                                От: ТЛК 100 4.2TD наръчник

                                Както каза колегата Джамбазов, ръчната спирачка е отличен резервен вариант! За мен това е основната и функция. Преди околко 2 месеца клон ми проби една от тръбичките на спирачните и педала ми потъна малко под вр. Баба в Ст.Планина. Добре че беше ръчната. Не толкова за да слезна до Златица, понеже карах на бавни и не се налагаше да използвам спирачки, а да мога да се прибера до София.(80-тката ми е автоматик) по асфалта.
                                П.С А колега sonda, когато съм на баир и се налага да превключвам бързи/бавни просто си държа крака на обикновенната спирачка, не съм се и сещал да дърпам ръчната
                                M57D30T1
                                W450

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X