Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota FJ на ГАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Toyota FJ на ГАЗ

    Верно си е, стопи ми нервите тва чудо, общо взето в момента е на инат да видим кой кого Ако пък случайно стане та почне да харчи малко трябва да и навартя 100 хиляди да я избия Ако бях по-разумен одавна да съм я изхвърлил ама пусти му инат.

    Коментар


    • #92
      От: Toyota FJ на ГАЗ

      Мда, това дето съм го писъл в тази тема е подобно на това което съм писъл навремето и в Тойотския форум. Там половината форум започна да ми обяснява колко много греша и то не само по тази тема. Когато минаха години получих не малко лични, че съм бил прав. Пита някой да си сложа ли газово на нещото. Казвам му не. Той обаче си слага и после греда. Чудя се на хората. След като са решили, защо питат изобщо, и след като са им казали, защо се сърдят после.

      Иначе моите адмирации за автора на темата. Много мъжка постъпка да сподели неуспеха на начинанието. 99% от хората сигурно биха си премълчали. Моите уважения.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #93
        От: Toyota FJ на ГАЗ

        Като човек от бранша бих казал,само едно като имаш мустак ти трябва и гребен.Имам няколко Тойоти с ГИ и мога да споделя,че с Prins нямам никакви проблеми.Цената е малко солена,но качеството е на ниво.Наблюденията са върху 4,0 4,7 и 5,7 мотори.
        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
        АСК Ален Мак

        Коментар


        • #94
          От: Toyota FJ на ГАЗ

          И аз като човек от бранша ще ви кажа че сте на много грешен път, мазохизма е друго нещо, това е да избереш най-смотания газаджия, да му дадеш най-скъпия джип да го омърля, и после да пишеш в нета романи колко е калпава газта, не искам да храня никого, това мисля и това пиша.

          Колкото до новите коли и газта, ами за тях си има съответните нови уредби с връзка по OBD, при тях няма ала-бала само дето струват малко повечко пари от другите, следят тримовете на бензиновия комп. и правят корекции на газовия според желанията му, лично аз съм монтирал газ на много по-сложни и скъпи коли от FJ и всички работат отлично.
          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

          Коментар


          • #95
            От: Toyota FJ на ГАЗ

            Добре де, като човек от бранша при резултат който не оправдава очакванията би ли възстановил финансово всички вложения по това упражненение ако то не се оправдае?
            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

            Коментар


            • #96
              От: Toyota FJ на ГАЗ

              Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
              Добре де, като човек от бранша при резултат който не оправдава очакванията би ли възстановил финансово всички вложения по това упражненение ако то не се оправдае?
              Винаги,но не говорим за евтини уредби.Говорим за BRC и Prins.
              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
              АСК Ален Мак

              Коментар


              • #97
                От: Toyota FJ на ГАЗ

                Първоначално публикуван от Венци В Преглед на мнение
                Винаги,но не говорим за евтини уредби.Говорим за BRC и Prins.
                На маздата ми е Романо, също следи ОБД и прави корекции. До сега не ми е светнал чекенджин никога. Но освен марката е важно да е направен кадърно и монтажа, защото ... човешката глупост и мързел са необятни като вселената. Освен това различните фирми си имат таблици за кой автомобил какъв ГИ да се монтира. Даже има и за новите фалвета с директното впръскване, но там щастието не е пълно.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #98
                  От: Toyota FJ на ГАЗ

                  Аз го купих с газ, сам не бих тръгнал да слагам, просто я имаше и да доста некъдърно сложена. После обиколих при всички газаджиидето били най-добрите... ефект 0 , после всичко бе преправено както трябва и да колата върви както на бензин, но пак разхода е какъвто скимне, от 20 до 40. И какво излиза като сметки: 100лв джажди тръбички всичко, за ремонта, един път 15, после 20 при едни газаджии. 10 пъти ходене да настройки и нагласяне. Разхода +20лт отгоре поне 20 зареждания, та до сега съм дал поне 500лв. + време за джипка която не карам почти, ако я карах и повече щях да съм в + от завишения разход, къде ми е далаверката? Да не говорим че рядките случай когато е харчела малко е вървяла по-зле от 1,4ХДИ. Като цяло не ми пука защото джипа с АГУто е за кеф извън пътя и гаджето да си иде на лекции ако другите коли са заети, ама това да ми е лична кола... Айде като все не е монтирана добре все нещо не е уред, готов съм да я закарам където кажете, но ако ефекта е 0 след поредния дето е майстор, дружно пишете че АГУ не става, ако пък почне да харчи нормално купувам каса бира и торба кибапчета черпя и пиша отдолу че на ГАЗ на най-добре ААА и при мен става въпрос за двигател от 60те години с първобитна механика и електроника.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Toyota FJ на ГАЗ

                    Темата не е "Помагайте за проблем с газова...." а един разказ подкрепен с доста факти, малко снимки и конкретни неща от живота.
                    Който не го е разбрал е или газаджия или не внимава като чете.
                    А на тези дето не харесват написаното - да се хващат и да създават собствена тема, но конкретно и обстойно.

                    Тази бе окончателно приключена и изчерпана
                    Моля заключете темата

                    Коментар


                    • От: Toyota FJ на ГАЗ

                      Това е може би единствената тема в нета, която разкрива всичко за АГУто без да се позабравят важни неща. От мен едно БРАВО колега!

                      Коментар


                      • От: Toyota FJ на ГАЗ

                        Първоначално публикуван от Венци В Преглед на мнение
                        Винаги,но не говорим за евтини уредби.Говорим за BRC и Prins.
                        Честно казано Аз газ няма да слагам и да хвърлям едни 3-4К че и нагоре даже, а сериозно се замислям за TRD кит за FJ-ката и горе-долу са същите кинти само че паура е близо 40% нагоре, а разхода колко да мръдне...

                        п.п. Сори на колегата че окепезинихме темата, от мене край.
                        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                        Коментар


                        • От: Toyota FJ на ГАЗ

                          Темата е много хубава, не казвам че колегата не се е постарал добре да опише приключенията си, ако беше вложил същото старание да проучи ограничените възможности на съвършенно неизвестната системата която е монтирал, ограничените възможности на сервиза като знания и опит, както и нуждите на неговия двигател като OBD корекция и други важни за монтажа неща, вероятно нямаше да има абсолютно никакви проблеми с експлоатацията, няма как толкова пропуски да дават отражение на крайкия резултат, същото ще Ви се случи ако пуснете калпави бояджии в къщи и после заключите че боядисването е нещо много лошо и ненужно.

                          Извода е че газта е прекрасно гориво, най-евтина всички горива, но небива да се подценява качеството на системата и професионализма на майстора, за съжаление цената на добра система понякога е доста висока, но такава кола сте си избрали, FJ-я също не е много евтин затова няма как газовата да е различна, при нормалните и масови автомобили всяка една марка газова уредба работи отлично, при днешните цени инвестицията се избива за по малко от 10 000км., така че няма как да сме недоволни.
                          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                          Коментар


                          • От: Toyota FJ на ГАЗ

                            Е добре де колега, моята е най-обикновена газова, кое не и е наред, че постоянно дава ядове? Под ядове разбирам, че харчи колкото му скимне буквално. Правилен изпарител БРЦ 140кв, усилен клапан, 8мм тръбичка, плочката голяма, от 4 места я захранвам, свещи кабели чисто нови, филтър нов...

                            Коментар


                            • От: Toyota FJ на ГАЗ

                              При обикновените газови уредби дозирането на гориво е много примитивно и остаряло, нямам никакъв опит с такива системи, тук говорим за газовите инжекциони при които цял компютър ръководи горивния процес и всичко е оптимизирано в идеални граници.
                              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                              Коментар


                              • От: Toyota FJ на ГАЗ

                                При сриозното разочарование от АГУто до сега не ми се дават пари за инжекцион да слагам, предлагат ми метан и е сложен на същия кокошарник като моя та чакам реални резултати и може метан да му сложа. Колко пара ще излезне преоборудването на инжекцион?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X