Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota FJ на ГАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Toyota FJ на ГАЗ

    Но го няма и 500 въртящ момент при V6 Понеже от скоро имам и аз кола с АГУ 4,0 и си затвърдих мнението че дизела си е най-добре. Определено 4,0 бензин върви много по-малко от 3,0 дизел, като разход включени вътре и бензина е повече от дизела, при положение че бензинката е много по-малка и лека джипка, ядовете са повече, при положение че е на един от най-елементарните двигатели и като се сложи, че малко да мръднат настройките и разхода скочи на 33-35. Та като сложа и че на дизела си взимам ДДСто а на Газ не излиза да не казвам 2но спрямо дизела. Даже смятах колко излиза на бензин да карам защото и на него мога да си взимам ДДС и не е кой знае каква икономията.Като в тия сметки не слагам прегледа на АГУто и там мембрани и тем подобни и половината багажник пълен.

    Коментар


    • #77
      От: Toyota FJ на ГАЗ

      От моя опит дотук с над 10 мои джипа, всякакви кубатури, двигатели и модели, мога да заключа:

      1. Дизела е по-икономичен средно с около 30% от бензина. Като се изчислят обаче и основните съпътстващи разходи около двете горива (масла и филтри и честота на смяна), процентите може и да се намалят, както и да се увеличат при определени марки/ модели. Например при Ленд Ровър, разликата между разход на 200/300тди и V8 е категорично над 30% в полза на дизела.

      2. Бензина в стандартен вид и за поколенията джипки до 2000г. изисква по-малко грижа и като цяло е по-евтин за профилактика и поддръжка. Това в повечето случаи и не с абсолютна сила за всички марки и модели.

      3. При еднакви други условия - в момента цената на лв./км. на бензинов джип, който се експлоатира на газ е по-добра от дизелов джип. Със съответните неудобства и въпросителни от това.

      Преди всичко е строго индивидуално за всеки според нужди, възможности и изисквания. Наблюденията ми не покриват сериозни състезателни цели, където често се налагат и промени по агрегатите. Еднозначен отговор няма.

      Но темата е за експлоатация на Тойота FJ на газ, нека се придържаме към това.

      Коментар


      • #78
        От: Toyota FJ на ГАЗ

        Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
        ...Определено 4,0 бензин върви много по-малко от 3,0 дизел...
        Изобщо качвал ли си се някога на FJ TRD???
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #79
          От: Toyota FJ на ГАЗ

          Колега ако беше прочел внимателно щеше да видиш, че говоря за моята 4,0 литрова ламя, а не за FJ, но като гледам данните на FJ и то на бензин не на газ се съмнявам че ще ме изненада с каквото и да е.
          FJ/120: 242(5200об)/ 204(3480об) 377(3700об)/ 492(1520об) единственото сериозно преимущество което може да доведе до по-бързо ускорение е по-ниското с над 500кг тегло, но пък въртящия момент е много по-малък и при много по-високи обороти, което не е много положително качество за джипка

          Коментар


          • #80
            От: Toyota FJ на ГАЗ

            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
            Колега ако беше прочел внимателно щеше да видиш, че говоря за моята 4,0 литрова ламя, а не за FJ, но като гледам данните на FJ и то на бензин не на газ се съмнявам че ще ме изненада с каквото и да е.
            FJ/120: 242(5200об)/ 204(3480об) 377(3700об)/ 492(1520об) единственото сериозно преимущество което може да доведе до по-бързо ускорение е по-ниското с над 500кг тегло, но пък въртящия момент е много по-малък и при много по-високи обороти, което не е много положително качество за джипка
            Предлагам да спрем до тук с бензин vs дизел в тази тема Темата все пак е за експлоатация на газ.
            4.0 нямал въртящ момент, ами и 3.0д пък има впечатляваща турбо дупка. И т.н.

            Коментар


            • #81
              От: Toyota FJ на ГАЗ

              Последно мнение е тая тема Ако е ТТЕ няма турбо дупка или по-скоро пренебрежимо малка.

              Коментар


              • #82
                От: Toyota FJ на ГАЗ

                Понеже автора на темата не е писал от доста време да попитам какво е положението сега година слез монтажа на ГИ?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #83
                  От: Toyota FJ на ГАЗ

                  Около година след монтажа почти всички технически проблеми са преодоляни.
                  Остана трудното палене когато е гасена на газ.
                  По всичко личи че това е над компетентността на този ГАЗ екип в този сервиз.
                  Малко тормозим стартера, но няма да се оправи.
                  По сериозните неща като гаснене в момента в който прехвъря на ГАЗ и самоволно преминаване на бензин не се случват вече.
                  Запълва филтъра на клапана но се научих да си го чистя сам и така в събота или неделя се намирам на работа и това е...
                  Разбира се всичко това беше постигнато с неколкократни влизания в бокса но така или иначе се решиха проблемите.
                  При зимни условия пресметнах комбиниран ГАЗ-БЕНЗИН разход приравнен към 11,5 дизел на градско (софт градско) и 9,3 дизел на извънградско.
                  Мисля че това е приравняване е доста показателно.
                  Повечето джипки са дизели и колегите веднага добиват представа "къде е всъщност FJ-я".
                  А, да. Щях да пропусна главното.
                  При мен газовата явно никога няма да се изплати, пък камо ли да доведе до печалба.
                  Защо?
                  Представете си следната ситуация:
                  Изминавате дневно 100-300км. Една бутилка с газ ви стига за около 240-270км.
                  Тоест изкарва ден до пладне.
                  Налага се да зареждате ежедневно, но работа много.
                  Задачите са разпределени предварително, все някой ви чака а друг се напъхва в дневния ред и създава закъснение.
                  Обстановката е напрегната а на моменти даже изнервена. Трябва да тръгвате и знаете че ще карате с риск да ви скъсат книжката онезиот видеонаблюдение.
                  В този момент ви е само до отиване до близката бензиностанция и зареждане ан газ.
                  И така нон стоп.
                  Е... поне аз съм така.
                  Зареждам газ до горе и бензин до горе и карам докато свършат и двете та чак вакуум направи.
                  Отивам и зареждам пак и двете.
                  Е сещате ли се къде е файдата от тая уредба.
                  Абе то файда има но не е в икономията а в удължения пробег с едно зареждане.
                  Просто към километрите на бензин прибавяме още двеста и нещо си на газ и караме.
                  Ако сега ми предложат таз далавера с газовата при тези условия на ползване просто ще се направя че не съм чул.
                  А тогава сам си отидох в газ сервиза и си влезох в тенджерката да ме сготвят и като прилежен клиент сам си затворих капачето че да не ми духа.
                  Последно редактирано от batvaljo; 04-04-12, 22:10.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Toyota FJ на ГАЗ

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    И аз ако продавам газови устройства, предполагам, че това ще напиша.


                    Проблема далеч не се получава от мазането на клапаните. Бензините отдавна са доста "сухи". Има го и при автомобили с директно впръскване в горивната камера.


                    Проблема с настройките идва точно от това постоянно следене. В стандартния случай отиваш при газаджията и настройваш нещо. После си караш на газ. Само че бензиновия комп хваща разликата и се мъчи да се настрой към различната горивна смес, газовия като кученце го следи. Резултата е пак при газаджията и процедурата наново докато на газаджията му писне и сетне параметрите на някакви стандартни и забрани да се следи бензиновия комп.


                    Ускорението може да е еднакво на не и за нормален разход. В стандартният случай когато си вземе човек колата с монтираният инжекцион тя наистина върви като на бензин. Само че отрезвяването идва на второто зареждане. Ценово не се връзват нещата и пак при газаджията който слага бедна смес. Сега вече ценово се връзват, ама няма изпреварване и отново в сервиза. Там се постига един компромисен вариант където хем не върви колкото трябва, хем не гори колкото ни се иска, но на клиента толкова вече му е писнало че си кара така.

                    На мен не ми харесва. Ефтини материали на салона и вътре си като в бункер, но да не забравяме, че това е съвременият аналог на УАЗа.

                    Това което съм написъл по горе се отнася за последните двигатели на Японските производители. С другите не съм толкова запознат. В момента на газ от двигателите на Тойота издържат само най-малките. Колегата е сметнал за колко ще му се изплати инжекциона. И то това при идеални условия. За мен не си струва заигравката. Голям привърженик съм на газовите уредби, но на по старите несъвършенни горивни системи. На новите недостатъците на течното гориво са превърнати в предимства. С друго думи ако имам 80ка с кеф ще и сложа две газови уредби, но на FJ, авенсис или нещо от тия набори, никога.
                    Мдаа... Писано почти година по рано. Малкия Нострадамус ми викат в махалата
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Toyota FJ на ГАЗ

                      С какво точно е виновна газовата уредба за това че все бързаш и нямаш време да зареждаш гориво, ми и аз нямам време и необичам да спирам да зареждам газ, и какво сега и моята газова ли е виновна за това, айде стига сте си измисляли разни смешни мотиви и незнайни доводи, защо не си монтираш една 100 литрова бутилка и няма да имаш грижи, нали ти си избрал сегашната бутилка, защо сега не си я харесваш.

                      Иначе като не ти харесва да караш на газ, щракай копчето и карай на бензин, може така да си по-щастлив, при мен сметките са съвсем други и мноооого ми харесва да карам на газ, пък и да ми изхарчи някой литър вповече не рева като ученичка.
                      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                      Коментар


                      • #86
                        От: Toyota FJ на ГАЗ

                        А с какво ти е виновен batvaljo, че честно и почтено от година и малко насам дава отчет за проблемите, които са му се изтресли на главата, и за решенията, които е взимал? И FJ-ят, и двигателят му не са толкова разпространени в махалата, и цялата тема е доста полезна за бъдещите мераклии за този модел. И без това не са толкова много във форума темите, в които един проблем се поставя, разнищва се и се затваря - така че няма нужда да "храним" излишно автора.

                        За мене си остава отворен фундаменталният въпрос защо трябва да се минават по 100-300 км на ден в София именно с FJ - но по него batvaljo си е казал мнението още в първия пост.
                        Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                        TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                        Коментар


                        • #87
                          От: Toyota FJ на ГАЗ

                          На мен още мъничко ми остава търпение и ще изхвърля газовата уредба. Да се кара на Газ е мазохизъм, постоянно ядове пари и проблеми. Всички дават някакви разходи на газ, ама тая тема е единствената без премълчаване. Да кажем как при най-малка промяна в настройките разхода може да скочи 2но и докато се усетиш, че колата ти не харчи 20 а 40 на сто си унищожил икономията за 6 месеца напред. Евла на batvaljo, че е единствения честен човек който казва всичко за АГУтата.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Toyota FJ на ГАЗ

                            Явно проблема е или в уредбата, или в неправилен монтаж. Моята на джипа отдавна се е изплатила.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #89
                              От: Toyota FJ на ГАЗ

                              Колеги, Джамбазов много ясно го е обяснил. Не е проблема в газовата, а в това, че FJ-я е ново поколение автомобил и явно съвременните бензинки не искат да се разберат с ГИ. Или поне тези на Тойота. Аз също съм доволен от моята Хонда с ГИ, но тя е 95 г. Гори и върви почти също като на бензин. Разликата е минимална, и се изплати много бързо.
                              Но явно тук случая е друг.
                              Благодаря на batvaljo за споделеното. Не са много хората, като него - да имат желание да споделят, и да го правят грамотно.
                              Благодарение на него сега на много хора няма да им се налага да откриват топлата вода.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Toyota FJ на ГАЗ

                                Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                                На мен още мъничко ми остава търпение и ще изхвърля газовата уредба. Да се кара на Газ е мазохизъм, постоянно ядове пари и проблеми. Всички дават някакви разходи на газ, ама тая тема е единствената без премълчаване. Да кажем как при най-малка промяна в настройките разхода може да скочи 2но и докато се усетиш, че колата ти не харчи 20 а 40 на сто си унищожил икономията за 6 месеца напред. Евла на batvaljo, че е единствения честен човек който казва всичко за АГУтата.
                                Хайде вземи я махни тази газова, че то стана направо турски сериал!
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X