Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota FJ на ГАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Toyota FJ на ГАЗ

    Такова нещо като "грешка от гориво" няма. Нека ти дадат кода на грешката. Че има някой грешки който указват посоката на покупка на нови катализатори, Някой и нови глави. Каквато и бутилка да сложиш и каквито и да са газаджиите тази кола ще се държи по този начин. Просто в по умна от газаджиите. Никога няма да стане както искаш. Не обичам по такива мераклийски теми да се оказвам прав....
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #47
      От: Toyota FJ на ГАЗ

      Ами този тип бутилки по правило се монтират с гърловината в най задния край , преди няколко години ходих на едно представяне на газови инжекциони на Тартарини и промоутъра беше някакъв италианец, които обесняваше на тея спецове като на полуидиоти кое как се монтират отделните елементи на системата и всички му се смееха от сърце "как видиш ли къв бил тоз да ги учи как се слага бутлика тръба и прочее видиш ли съвсем елементарни за тях неща неща" та в тоя ред на мисли се чудя тея газаджий защо не спазват елементрани правила за монтаж на уредбата .....жалко за хубавия автомобил и излишните нерви които хабиш !
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • #48
        От: Toyota FJ на ГАЗ

        Значи проверих каква е цената на добавката за клапани ФлашЛюб по магазините.
        Открих я на цена 40.50лв/литър.
        Изминал съм около 1500км от монтажа на газовта. Така като гледам нивото на течността в резервоарчето и чрез апроксимация, преценявам че ще стигне за около 7000-7500км.
        Ще заложа 7000км в изчисленията. 40.50лв / 7000км = 0.0057857лв/км Тоест около 0.6стотинки на километър.

        Въпреки възникналите технически проблеми представям данните от замерванията.

        Градско:

        Движение по периферията на София. крайни квартали и околовръстното.
        Различно дългите преходи, честотата на палене и гасене определят много голяма вариация в резултатите.
        Трета Бутилка
        Пробег 261.92км
        Газ 38.38л х 1.22
        Бензин 3.63л х 2.36
        ФлашЛюб 0.006лв/км
        --------------------------------
        Разход в лв/км = 0.2174лв/км
        Икономия спрямо експлоатация на бензин 10.59ст/км

        Четвърта Бутилка
        Пробег 253.76км
        Газ 41.65л х .......
        Бензин 8.86л х ......
        ФлашЛюб 0.006лв/км
        --------------------------------
        Разход в лв/км = 0.0.2749лв/км
        Икономия спрямо експлоатация на бензин 5.39ст/км

        Пета Бутилка
        Пробег 268.8км
        Газ 34.61л х .......
        Бензин 5.4л х .......
        ФлашЛюб 0.006лв/км
        --------------------------------
        Разход в лв/км = 0.2226лв/км
        Икономия спрямо експлоатация на бензин 9.74ст/км


        Извънградско
        Движение по подбалканската със скорости 90-110 а на места 50-60км/ч

        Шеста Бутилка
        Пробег 284.8км
        Газ 43.85л х 1.20
        Бензин 1.37л х 2.36
        ФлашЛюб 0.006лв/км
        --------------------------------
        Разход в лв/км = 0.196лв/км
        Икономия спрямо експлоатация на бензин 5.65ст/км

        Това бяха последните за момента замервания.
        Ще направя контролни след 10-тина хиляди.
        Ще пиша как се държи газовата и до колко са отстранени техническите проблеми.

        Коментар


        • #49
          От: Toyota FJ на ГАЗ

          Колега Джамбазов.
          Същия двигател са го успали с газова БРЦ
          Кой модел тепърва ще разбера.
          Сервиз в София в квартал Дружба.
          Имало е монтиран метан но е правел точно тези проблеми каквито описвам.
          След подмяната на уредбата с БРЦ пропан-бутан, проблемите не се появили повече.
          Не мога тук да подам имена и т.н. но явно някой нещо е измислил по въпроса.
          А иначе доколкото мога аз да давам съвети, не бих препоръчал монтаж на газова на този мотор.
          Лошото е че кризата ни натиска а цените не чакат Бай Ганю да се събуди.
          Та се чудим вече какво да измислим, хем да караме джипка хем да си скрием джобовете та да не ни ги скъсат нчкъде на нчкоя бензинджийница.

          Коментар


          • #50
            От: Toyota FJ на ГАЗ

            Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
            Лошото е че кризата ни натиска ...Та се чудим вече какво да измислим, хем да караме джипка...
            По тази причина, ние вчера измислихме на "служебното" (додж "Дюранго" V8 5.9л. многоточков инжекцион) обикновенна газова с кабуратор(лошото е че имахме само един газов карбуратор).
            Днес е теста по страната, и утре ще дам снимки и отзиви на колегата за вървеж и разход. Ако искаш ела да видиш за какво иде реч.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #51
              От: Toyota FJ на ГАЗ

              Колега "дядовладо" не бъркаме ли карбуратор с изпарител. Е, то ти си работил при газаджията в обеля а не аз. Може и да си прав.
              А и не ми се вЕрва да сработи на адаптиращ се към горивото комп' като на ЕфДжея.
              Ако има чалъм да се настрои на нещо средно и да фука газ у дупките и аз бих предпочел по-старата и по-проста техника.
              Със сигурност няма да се самопревключва поне.

              И заповядай при мен в Костинброд да почерпя по кафе с атеве.
              Като бяхме по-млади кафетата ги пиехме "с райбер", но сега кат' нема мадами, каня приятели на кафе "с АТВ" и това е.

              Коментар


              • #52
                От: Toyota FJ на ГАЗ

                Вероятно става въпрос са т.нар. газов карбуратор.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: Toyota FJ на ГАЗ

                  Сега виждам темата , имам приятел който кара такъв FJ на газ и близо 2 години не се е оплакал та ако искаш да го питам къде я е слагал и какви са филмите .
                  Лудак

                  Коментар


                  • #54
                    От: Toyota FJ на ГАЗ

                    А може ли и би ли искал, да направи замервания прецизно и да подаде данни.
                    Може и само километри-литри газ-литри бензин. Сметките натам са ясни.
                    Последно редактирано от batvaljo; 25-03-11, 23:01.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Toyota FJ на ГАЗ

                      Колега, къде го намери тоя никому неизвестен Блумек, само като му видях гумените маншони на компа ми стана ясно че е дръвце.

                      Паленето на лампите, и всичките ти проблеми идват от липса на настройки и лош монтаж, след като сутрин гаснеш това показва че настройката ти е абсолютно грешна, а майсторите ти са се впуснали в мащабна авантюра без да са подготвени за това, явно нищо не разбират сиромасите, сондата на бутилката задължително трябва да има изход за тръба 8 мм., тръбата до изпарителя трябва да е 8мм, клапан ппреди изпарителя ( ако има такъв) да е 8мм, изпарител за над 300 коня заради автомата и за да нямаш проблеми в студовете.

                      Настройките се правят на магистрала, картата се настройва квадратче по квадратче, това в града е невъзможно да се настрои, ходи ги притеснявай, ако немогат да я настроят да връщат парите, така е най-честно.

                      Няма никакъв смисъл да засичаш разход без да имаш грамотна настройка, много си далече от истината за разхода на FJ-я, силно се съмнявам дали въобще Блумека като марка, и твоите "газаджии" като инсталатори могат да се справят със задачата.
                      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                      Коментар


                      • #56
                        От: Toyota FJ на ГАЗ

                        Интересна тема.
                        Като оставим настрана ядовете с ГИ, моито и на мен ми се струва, че са от калпави настройки и (вероятно) сбъркан монтаж, първоначално малко се стреснах от цифрите - е как така само 5 стотинки и нещо?? Обаче една бърза смета показва, че май и при мен разликата е горе-долу толкова, въпреки, че колата ми е наполовина по-лека и с 3 пъти по-малък мотор.
                        Реално, разликата ми газ/бензин е по-голяма, но то се дължи повече на различните условия на експлоатация. Приравнено е все тая. Странно... отивам да мисля
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Toyota FJ на ГАЗ

                          Забравих да пиша вчера.............. какъв съм............
                          Значи FJ-то на моя приятел харчи средно 25/100 градско ,пренастроили са компа на ГИ-то да превключва на по-малка температура на ГАЗ защото го е дразнело много .Извънградско разхода му пада на около 15/100 и е според зависи от скороста ,над 120 почвала да хачи доволно .Марката на ГИ неможа да се сети каква е да ми каже но каза че го е правил негов познат при Фобосите във София .Проблеми по двигателя заради газта засега нямал . От 2 години горе долу е с ГИ и средно минава по 2000 км месечно като лятото стига и до 3000 км .
                          Лудак

                          Коментар


                          • #58
                            От: Toyota FJ на ГАЗ

                            Та значи, Блумека не съм го намерил. Той ме намери.
                            Аз отидох в този сервиз, защото от години работя с тях и винаги до сега са предлагали само и изключително БРЦ.
                            Ето защо не съм се и сетил да питам какво ще се монтира. Смятах че и този път ми се предлага БРЦ по подразбиране. Последната монтирана от тях беше шестцилиндров БРЦ Сикуент на едо чероки. Вървеше без нито една експлоатационна забележка. Не успяха само разхода да догодят добре. От 14/100 само бензин, ми отиде на 16.8/100 газ + бензин.
                            Тогава си замълчах защото процентно бензина не беше чак толкова много и като цяло имаше икономия.
                            То и сега има. След някакви си 41-42000км уредбата ще си е върнала инвестицията и следващия собственик на колата ще е на далавера.
                            Дядовладо, аз поизчерпих темата с ЕфДжея. От тук нататък ще подавам само информация отнасяща се до експлоатацията. Ако имаш някакъв интересен материал с конкретни данни за Дурангото напиши и дай снимки.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Toyota FJ на ГАЗ

                              Същата дискотека я имаше и при мене, оказаха се катализатори. В Тойота нямаха никакъв срам и ми поискаха за 4-те катализатора 5+К. При теб какво се оказа че ми е любопитно? Със тестер от Тойота пробвахте ли я какво ще покаже.
                              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Toyota FJ на ГАЗ

                                Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
                                И заповядай при мен в Костинброд да почерпя по кафе с атеве.
                                Като бяхме по-млади кафетата ги пиехме "с райбер", но сега кат' нема мадами, каня приятели на кафе "с АТВ" и това е.
                                Щом няма да има мадами да ни пречат на пиенето на кафе с атеве, ще го пием.
                                Звънни когато ти е удобно (стига при мен да няма някой) и се дотъркалвам
                                Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
                                Дядовладо, аз поизчерпих темата с ЕфДжея. От тук нататък ще подавам само информация отнасяща се до експлоатацията. Ако имаш някакъв интересен материал с конкретни данни за Дурангото напиши и дай снимки.
                                Това е карбуратора.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25-03-11_1120.jpg
Прегледи:1
Размер:51.1 КБ
ID:5263554
                                При първоначалния монтаж (понеже си е наш) бях забравил да подкъся жицата която се навива около кабелите за високо напрежение (тази която подава сигнал по обороти за превключване на газ) и единия и край стигаше до ауспуха, той пък стопил изолацията и когато въздушния поток разклати достатъчно жицата за да опре на маса, уредбата превключва на бензин.
                                Другия мой гаф беше захранването на ключето от електрозахранването на двигатела....да да, ама не 12V през ключ(запалване) при работещ мотор в някакъв момент се променяха на нещо импулсно и газовата работеше нестабилно, след като си го привързах през бушон на общото захранване, нещата "заспаха".
                                За сега след 15-20 километра каране светва "Чек енджина", без последици за вървежа, ако колата бъде паркирана със светещ "чек" следва трудно палене на бензин (не от "четвърт", а след 3-4 сек въртене)
                                Дюзите се гасят през симулатори, сходен има и на ламбда сондата, но проблема си стои....
                                При първия пробег 300 км. кабуратора е без всякакви рестрикции и разхода е 30/100 (без забележки към вървежа) При последвалата пренастройка вероятно е към 16-18, но още няма точни данни.
                                Настройката е правена по борд компютъра на "Дюрангото" : ако приемем, че на бензин при дадена скорост, температура на въздуха, положение на педала на газта и т.н. той показва ХХл/100км. променяме подаването на газ(LPG) докато покаже същото, и горе-долу излиза баланса динамика/разход.
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X