Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota FJ на ГАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Toyota FJ на ГАЗ

    Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
    Същата дискотека я имаше и при мене, оказаха се катализатори. .
    Преди монтажа на газовата нямаше ли катализатори тая кола. А и много е нова все пак.
    През последните 25 години доста бракми ми минаха през ръцете. Първите проблеми с катализатор са ми се почвявали на 180 000 и нагоре. Само Смарта се изложи на 125 000 ама то това нещо не е към МПС-тата , то е към природните явления.
    Относно кода на грешката, ще го разбера до 2-3 дена считано от днес.
    Добре че се ресетва като махна клемите на акумулатора.
    Нещо не остава време много много да и ходя по задника на тая уредба.
    Последно редактирано от batvaljo; 29-03-11, 00:02.

    Коментар


    • #62
      От: Toyota FJ на ГАЗ

      Tи сам знаеш че тези коли са за щатския пазар, а сега си помисли само колко престой по пристанища и кораби прекарват тези коли и какво правят морските соли с тях, мойта е седяла една година на Дувър, като дойде беше на 2хиляди мили на 4хиляди светна диското, за това помогнах и аз тея две хиляди си я карах със 100 октана бензин. Катализаторите така се беха изпекли, приличаха на дърдонки сгурия отвътре. Като отидох във Тойота за сефте, познай хората изобщо не бяха изненадани, аз бех 5 или 6 подобен случай, даже е имало случаи на доста по малко километри.
      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

      Коментар


      • #63
        От: Toyota FJ на ГАЗ

        Грешката предполагам е: P0420
        B+

        Коментар


        • #64
          От: Toyota FJ на ГАЗ

          Е тя 55000км. се движи без проблем колата и изведнаж в деня на монтажа на газовата взе да се сбъгясва.
          Също така, когато ми свърши газта в бутилката и се прехвърли на бензин, престава с грешките - нищо не свети, нищо не придърпва, не гасне и т.н.
          И е така докато не заредя и не превключа пак на газ.

          Днес светна пак. Изгасих моментално от ключа. Изчаках 20сек и запалих отново. Заработи нормално и нямаше светлинки.
          Ще изчакам следващото светване и ще отида да видим кода на грешката.
          А това при пълна бутилка го направи. Бях изминал 52км. от зареждането.
          Грешка Р0420 за какво сочи?

          Изкушавам се да я разкача тая уредба и да си карам на бензин, но за сега няма да го направя. Най вече заради тази тема и този експеримент.
          Започнах темата с идеята да опиша един реален автомобил с реален монтаж на някаква си газова уредба заедно с всички +/-
          Винаги е имало някакви неудобства свързани с експлоатацията на една газова уредба, но с времето човек забравя много от тях.
          Та не е лошо да ги споменем пък всеки да си прави сметката.

          Коментар


          • #65
            От: Toyota FJ на ГАЗ

            Евала за ентусиазма и железните нерви, но все пак няма ли да е по-добре да минеш през някой газаджия, който да си разбира от работата? Хем на теб ще ти е по-спокойно, хем няма да съсипваш излишно колата.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #66
              От: Toyota FJ на ГАЗ

              Може да мине през всеки газаджия, и той ще му каже това което му казах и аз, има фундаментални грешки.

              Темата е абсолютно безполезна в този вид, така че ако само темата те спира, по добре си свали уредбата веднага без притеснения.

              Консултирах се с много колеги, прекалено много такива коли са направени и хората нямат никакви грижи с тях, дано монтьорите са ти малко по-свестни от газаджиите, че както е тръгнало ще унищожите зорлем хубавата кола.
              Последно редактирано от TOYO; 01-04-11, 20:40.
              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

              Коментар


              • #67
                От: Toyota FJ на ГАЗ

                Колега Batvaljo,не можах да разчета марката на газовата уредба.Имам наблюдения на същия мотор 4,0 на Тундра,минал е вече около150000км и няма проблеми.От време на време има грешки от кислородния датчик(ланда сонда) мисля,че беше P0172,но не съм сигурен.Това е от "хубавата газ.Газовата уредба е Принс
                Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                АСК Ален Мак

                Коментар


                • #68
                  От: Toyota FJ на ГАЗ

                  Колега от моя опит с ГИ единственната грешка която ми даваше колата е общо взето че колата минава твърде много километри с твърде малко гориво , а относно компа също на гранда също е самоадаптиращ се, единственно заради самоадаптиращия се компютър имах проблеми с настройката на разхода . Така че няма как да имаш проблеми с компа ако ти е читав ГИ, особенно пък със сутрешното палене , а и основната функция на компютъра на ГИ е да модулира сигнала от бензиновите дюзи с определена константа и да подава новата информация към дюзите на ГИ
                  Михаил Войнов 0988814423

                  Коментар


                  • #69
                    От: Toyota FJ на ГАЗ

                    Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                    Колега Batvaljo,не можах да разчета марката на газовата уредба.
                    BLUEMEC
                    Някъде около Падова е фирмата. Блумек. Знае ли човек, може и блуемец да се чете.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Toyota FJ на ГАЗ

                      Първоначално публикуван от михаил войнов 2 Преглед на мнение
                      Колега от моя опит с ГИ единственната грешка която ми даваше колата е общо взето че колата минава твърде много километри с твърде малко гориво , а относно компа също на гранда също е самоадаптиращ се, единственно заради самоадаптиращия се компютър имах проблеми с настройката на разхода . Така че няма как да имаш проблеми с компа ако ти е читав ГИ, особенно пък със сутрешното палене , а и основната функция на компютъра на ГИ е да модулира сигнала от бензиновите дюзи с определена константа и да подава новата информация към дюзите на ГИ
                      Колега моля те сподели какво си сложил? Ториадална ли е бутилката ти? Колко литра е? Цена ? Разход? Извинете за оффтопика но нямам право на Лични! С кой мотор си 4.0 или 4.7?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Toyota FJ на ГАЗ

                        dt gas system, до колкото знам е полска , цената е много приемлива 1600лв с две години гаранция , при мен си сложих моя бутилка , но има място за 60л бутика на мястото на рез гума . Разхода е между 15-24 в зависимост от това колко газ даваш и дали е градско или извънградско , аз съм с 4.7, по скоро бях защото ми се наложи да го продам за съжаление
                        Михаил Войнов 0988814423

                        Коментар


                        • #72
                          От: Toyota FJ на ГАЗ

                          Карам Ефджея изключително с газ от Лукойл. По две причини. Първата е че по ежедневния ми маршрут има 3 такива бензиностанции и Втората е че все пак Лукойл са фирмени бензиностанции на Лукойл (собственик на рафинерията). А може и да не е точно така но съвпадението в името не е случайно. Та си предполагам че газта ще е добра ако не за друго, то поне от кумува срама, за да не се излага името Лукойл.
                          За съжаление се оказа че не е така.
                          За 7 000 км така се беше задръстила, че нямаше шанс да работи. Открихме и в горивните филтри и във филтъра на клапана прекалено голямо замърсяване. Това беше нещо като "син камък" - слоесто минерално вещество със ситни синьо-лилаво-сивкави минералчета, по размер между едра захар и ситен ориз.
                          Почистиха го и заработи без да дава грешки.
                          Сега разхода на газ е около 16/100 и бензина си е много. имам предвид късите преходи.
                          Посещението на сервиза с филтрите (2 горивни и един за клапана) излезе под 100лв.
                          Пререгулираха уредбата и сега остана само гадното палене след престой. Сутрин пали на 4-та секунда което е умряла работа (загасен на бензин пали моментално). За сметка на това спонтанни превключвания и грешки изчезнаха. Не се знае до кога де.
                          Само да споделя:
                          Когато на 7000 от монтажа се задръсти, съм го карал поне 5-6000 на бензин поради липса на време за газаджии. Така че далаверата се вижда от сега каква е. И карайки на бензин съм си влачил една пълна бутилка за "баласт" та да съм по-устойчив на завой.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Toyota FJ на ГАЗ

                            Колега, аз също зареждам предимно на Лукойл, защото са ми по път и останах приятно изненадан след смяна на филтъра на газта. От както съм монтирал ГИ в БРЦ преди 3 години и 60000 км не съм сменял филтъра, защото не знаех през какъв пробег се сменя, а и Хондата си работеше добре. Отидох миналия месец до сервиза за профилактика, за всеки случай. Майсторите се учудиха, като го отвориха. Очакваха да е тотално задръстен, а не беше. Накрая ме предупредиха да го сменям през 10000 км, за да не прецакам дюзите.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Toyota FJ на ГАЗ

                              Пловдивските Лукойли са по-добри.
                              Сега по темата:
                              При посещението на газ-сервиза за почистването на филтъра ми казаха, че са ми направили някаква настройка. Или нова настройка изцяло- не разбрах.
                              Най-интересното е че след този случай вече 1500км проблема със самоволното превключване на бензин изчезна. Няма го и още един неприятен (и опасен проблем) сутрешното гаснене при първо превключване на газ. има придърпване , но не и гаснене.
                              остана само проблема с многото въртене когато е гасена на газ.
                              Ако си поставя за цел бих могъл да я гася на бензин и няма да го има и това, но за съжаление колата е последното нещо с което бих си ангажирал съзнанието. Има с какво друго ...
                              И така, в момента разхода на газ , след новата настройка е трайно 16. Бензина идва както и преди. С късите преходи е така.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Toyota FJ на ГАЗ

                                Хрумна ми да направя едно сравнение.
                                Когато се кара на газ ЕФДЖЕЯ харчи колкото дизел с разход 10.7/100 градско и 7.7/100 извънградско.
                                Като се имат предвид тежките тансмисии май трябва да го сравним с Ленд круизер и подобни.
                                Ми то излиза че той харчи по-малко или колкото тях.
                                Въпрос на гледна точка.
                                Е, при дизела я няма цялата тая врътня около газовата, но го няма и кефа от звука на мотора
                                и тая V6 сколкивост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X