Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LSD в задния мост - как работи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аз налях Motul 90 PA (90W) на 70-ката. На подемник ЛСД-то върти гумите в еднаква посока, но извън пътя още не е тествано, едва ли ще е някаква панацея
    Suzuki Samurai SJ80
    Suzuki Samurai SJ80
    Toyota LC 70

    Коментар


    • Синтетичния Motul 75W140 имах предвид горе. Самото масло е офветено в синьо. За друго не мога да споделя лични впечатления - само с двете изброени съм карал.

      На Motul-а допълнително му ливнах и опаковка добавка за LSD на Amsoil.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Синтетичния Motul 75W140 имах предвид горе. Самото масло е офветено в синьо. За друго не мога да споделя лични впечатления - само с двете изброени съм карал.

        На Motul-а допълнително му ливнах и опаковка добавка за LSD на Amsoil.
        Ами на това 90PA си пише, че е за ЛСД. От скоро съм с "нова" 70-ка и се запознавам с модела. Чета по чуждестранните форуми, че ЛСД-то и било доста слабо. Скоро ще го тествам,като вдигна ендата гума на крик, да видим дали ще се измъкни, на подемник работи перфектно
        Suzuki Samurai SJ80
        Suzuki Samurai SJ80
        Toyota LC 70

        Коментар


        • Работи "не като без хич"
          Тва за нютоните , дето Спарки го спомена , при Тераното ,не го разбрах . Че той целия ми ДВГ е с 400nm ..... По колко нм са тия Теранота ,,В  или все с заключен диф ще карам , ако е при мен Терански диф
          Имам надблюдения над един дрът Патрол с ЛСД отзад . Държи се като на 70ка -види ли зор и го няма
          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

          Коментар


          • Умножи нютоните на мотора по предавателното на кутията, после по предавателното на дифа и ще получиш какво имаш на задната ос.

            На 400 нютонметра превъртат колелата едно спрямо друго. Това няма нищо общо с нютоните на мотора.

            ПП: И впрочем Патрола е с по-малко натегнато LSD от Тераното.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
              Работи "не като без хич"
              Държи се като на 70ка -види ли зор и го няма
              "Нямаше" го, защото маслото в дифа не беше сменяно никога. След като го смених си работи супер. Нека не сравняваме марки
              Y260

              Коментар


              • didooo
                didooo коментира
                Редактиране на коментар
                Хи , ще ми покажеш ,как издържа теста с въртенето на ръка?
                На Исузу (там е шпер) и на 80ките ,са по-"натегнати" , до степен да ми свирят гумите по 90градусови завои по светофарите ,нооо до там . Сигурно помага често ,но и при последното ми окопаване ,само едната задна си въртеше (бяха с вериги) . В конкретния случай , щях да стигна още метър напред и да се заровя още по-добре , единствено с твърд блокаж . Пробвано е и с Ровър с ESP.... и това като види дебелия и се предава (сняг имам в предвид)

            • И аз не съм доволен от Castrol-a. Най-вероятно пазара е залят с ментета.
              А кое масло в момента е "сигурно", че е ок и работи както трябва ?
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                Castrola си е супер, стига да е взет от вносител или проверен търговец, лятото наливах такова с LSD присадка, никакви ядове за сега.

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Взимам го от едно и също място. Внасят си го от Германия. Това от 7-8 години насам, че и повече. Ако предположим че е менте, то е на много централно ниво за Европа изобщо.

                Нямаше проблем около 2 месеца, и после взе да издава характерните звуци, а при източване беше мътно.

            • Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              И аз не съм доволен от Castrol-a. Най-вероятно пазара е залят с ментета.
              А кое масло в момента е "сигурно", че е ок и работи както трябва ?
              По-горе писах какво работи със сигурност. Вероятно и само флакона добавка, сипан в Castrol-а пак ще работи.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Сега погледнах пак кое-що.

                1. Терано - 11 диска + 2 пружинни от всяка страна, превърта на 350-400Nm.
                2. Patrol Y61 - 4 диска + 2 пружинни от всяка страна, превърта на 108-137Nm за H233B и 157-186Nm за H260B.

                Ей богу, не вдявам защо на тераното е "по-заключен", освен ако не са искали да правят дрифтачка.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Те са по-дебели на Патрола. Задните на Терано са като предните на Патрола. Въртящи моменти и предавателни числа - подобни, понякога еднакви.
                  Последно редактирано от sparkybg; 06-03-20, 18:25.

                • bocho64
                  bocho64 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Спарки погледни на старата Навара колко и дават натяг. По спомен беше нещо като 700нм. На метър тръба и едни 85кг чак превърташе. За чисто нов от шоурума говоря не за работил.

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  На D22 и дават 201-240. На WD21 (Terrano 1) е същото като на двойката.

                  И двете са със същия брой пластини като Terrano 2.

              • Може би ЛСД-то работи ,но със стандартни гуми .... на 34-ки моето го
                няма никакво.
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                  Може би ЛСД-то работи ,но със стандартни гуми .... на 34-ки моето го
                  няма никакво.
                  Ако наистина работи, и изведнъж го отняма, вЕрвай ми, ще усетиш разлика, даже и с 34-ки. На старото ми терано уж не се усещаше, ама на новото като го няма никакво, определено на моменти осезаемо усещам че го няма. Не е нужно да е в калищаците - в обикновен дъждовен ден си се усеща - току вземе да вдига обороти, а ускорението никакво, без да труъгва с вратите напред. На старото едно че трябваше повече да прекаля с тежестта на десния крак, и второ че тръгваше цялата задница на където си е решила.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                    Ако наистина работи, и изведнъж го отняма, вЕрвай ми, ще усетиш разлика, даже и с 34-ки. На старото ми терано уж не се усещаше, ама на новото като го няма никакво, определено на моменти осезаемо усещам че го няма. Не е нужно да е в калищаците - в обикновен дъждовен ден си се усеща - току вземе да вдига обороти, а ускорението никакво, без да труъгва с вратите напред. На старото едно че трябваше повече да прекаля с тежестта на десния крак, и второ че тръгваше цялата задница на където си е решила.
                    На Терано може и да е така , но Тойотските са жив зян.
                    ​​​
                    ​​​​
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • Колега, твоята болка ми е много добре позната и аз се чудех същия въпрос и колеги тука ми казах как да проверя на 100%. Моята беше 1986 година (точно 13 дена по млада от мен). Също карах на огромни гуми, мисля, че бяха 33-34, но не помня. Вдигаш колата от едната страна. Така че да се вдигне едното задно колело във въздуха. Когато то е във въздуха намираш някое трупче и подпираш задния мост близо то гумата която е във въздуха. Пускаш крика и това колело трябва да остане във въздуха. Някой вкарва първа и бавно пуска съединителя. Ако колата успее да тръгне с леко газ и преодолее това препятствие, значи ЛСД-то работи. Ако колелото във въздуха се върти самичко, значи няма ЛСД. Никога не съм имал проблем с ЛСД-то.
                      Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
                      А ако това не е най- важното...не знам кое

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X