Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LSD в задния мост - как работи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LSD в задния мост - как работи?

    Тойота, с два твърди моста. имам LSD, на задния ДИФ, но немога да разбера кога работи, имам чувството, че рядко се включва. включили се джипа се движи добре, макар и за кратко. има ли LSD и за преден мост. или по- добрия вариант е два пълни блокажа. а те не натоварват ли много диференциалите. предварително благодаря за мненията ви.
    Последно редактирано от Yaro; 08-10-10, 08:44.

  • #2
    Re: дайте съвет

    LSDто работи постояно не се включва и изключва. Как го усещаш. Тойота маи нямат активно ЛСД. Ако едната гума се върти свободно без поне малко да увлича другата значи дисковете са свършили. При някои модели дисковете могат да се натягат.

    Коментар


    • #3
      Поведение на LJ-70 с LSD-диф

      Все се каня да попитам сведущите за нещо,което ми направи впечатление...Скоро след,като се сдобих с "добиченцето"(много търсене,и избиране,много нещо,ей!),го тествах(м.Април тази година)на път с рядка калчица,и мокра трева около него с наклон на целия терен,около 5-7 градуса.Първо без включено предно без много газ,с плавно подаване на газта нагазих от асфалта по лекото нанагорнище из рядката кал...жипката върви,ама върти задницата наляво-надясно до 45 градуса...после се постабилизира-LSD-то ли се задейства...?После с предното беше доста по-стабилна!Питането ми е нормално ли е на определено хлъзгав,и леко наклонен терен това поведение?
      И малко встрани от темата,ама може би не съвсем-така и не разбрах категорично какво масло да сложа в LSD-диф-а?!?!?Един казва 75/90,друг-75/140...а,сега,де?!В момента съм със 75/90...а,на диф-а отзад си пише ясноnly oil for LSD!Ама кво е тВа масло...и преди питах,четох,ама така и не сдобих яснота по въпроса!Може и аз да не съм вдянал,така,че извинявам се предварително!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

        75/85W140,GL5-такива сигнатури работят при LSD дифове.
        Пързалката при страничен наклон е задължителна.Компенсираш с предния мост и на бавни полекинка.Иначе се подписваш със задния мост министерската...

        Коментар


        • #5
          До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          75/85W140,GL5-такива сигнатури работят при LSD дифове.
          Пързалката при страничен наклон е задължителна.Компенсираш с предния мост и на бавни полекинка.Иначе се подписваш със задния мост министерската...
          Ок-разбрах,благодаря!
          Ама верно ще се разпиша,както върти гъзягата "убавицата"!Нали не съм имал(нито карал)такова чудо,та питам...че зима иде...!Какво ли ще е тогава само на задно....Ще се уча в движение,бавно,и полека...!
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

            Честно казано не е кой знае кво задното ЛСД,чувал съм че се натяга по някакъв начин и сработва по добре,на сняг работи като всяка нормална джипка с или без ЛСД,на размекната киша и предния блокаж не помага,иска повече гас да се активира,да боксуват яко задните колела,принципа му е на приплъзване, инак ефект нема от него,добър заместник е 100% ARB но е само за по екстремни места и моментно включване,а ЛСД-то си остава универсалния вариант за постоянна експлоатация ако не искаш прекалено от джипката
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #7
              До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              Честно казано не е кой знае кво задното ЛСД,чувал съм че се натяга по някакъв начин и сработва по добре,на сняг работи като всяка нормална джипка с или без ЛСД,на размекната киша и предния блокаж не помага,иска повече гас да се активира,да боксуват яко задните колела,принципа му е на приплъзване, инак ефект нема от него,добър заместник е 100% ARB но е само за по екстремни места и моментно включване,а ЛСД-то си остава универсалния вариант за постоянна експлоатация ако не искаш прекалено от джипката
              Боби ми показа как точно действа LSD-от двете страни на моста има няколко пластини,които имат профил от плоската си страна.При превъртане маслото м/у тях изтича,и те зацепват.Много важно е маслото,както и повърхностите на пластините,които са много финни,и се износват механично-тогава LSD-то изчезва,и само смяна на пластините!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                Ок-разбрах,благодаря!
                Ама верно ще се разпиша,както върти гъзягата "убавицата"!Нали не съм имал(нито карал)такова чудо,та питам...че зима иде...!Какво ли ще е тогава само на задно....Ще се уча в движение,бавно,и полека...!
                Като му свикнеш,може да се завива без геврек зимата-чукаш волана и газ/да усетиш спецификата на поведение/...Веднага си с вратите напред.После веднага натискаш "долен ляв педал" и се кротва добичето...
                След свикване с машината и поведението й,не е грижа LSD-то,а помощник.Определено върши работа.

                Коментар


                • #9
                  До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  Като му свикнеш,може да се завива без геврек зимата-чукаш волана и газ/да усетиш спецификата на поведение/...Веднага си с вратите напред.После веднага натискаш "долен ляв педал" и се кротва добичето...
                  След свикване с машината и поведението й,не е грижа LSD-то,а помощник.Определено върши работа.
                  Несъмнено ЛСД си е опция-миналата седмица обикалях из Троянските балкани за риба 4 дена-добичето се представи добре,като по прашни,стръмни,и с камънак наклони ЛСД-то се усещаше,че действа!Въпросът е доколко е износено чисто механично ЛСД-то,защото това явно му е проблемът,доколкото вдявам!Затова и питах нормално ли е да върти на много хлъзгаво?
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                    За маслото.
                    Аз сложих от добавката за LSD на Mopar. Продават я Балканстар за 18лв. Но е приложима само за синтетка.

                    Коментар


                    • #11
                      До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                      За маслото.
                      Аз сложих от добавката за LSD на Mopar. Продават я Балканстар за 18лв. Но е приложима само за синтетка.
                      Ами то масло с вискозитет 75/140 освен 100% синтетика какво да е...?
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #12
                        До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Несъмнено ЛСД си е опция-миналата седмица обикалях из Троянските балкани за риба 4 дена-добичето се представи добре,като по прашни,стръмни,и с камънак наклони ЛСД-то се усещаше,че действа!Въпросът е доколко е износено чисто механично ЛСД-то,защото това явно му е проблемът,доколкото вдявам!Затова и питах нормално ли е да върти на много хлъзгаво?
                        Ако LSD-то ти е пътник няма да мотае задницата толкова чевръсто в калта.Степен на износване на подобна система не знам как би могла да бъде установена.

                        Коментар


                        • #13
                          До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          Ако LSD-то ти е пътник няма да мотае задницата толкова чевръсто в калта.Степен на износване на подобна система не знам как би могла да бъде установена.
                          Приблизително износването може да се установи,като се вдигне "дупето",едното колело се заклещи,за да не се върти,а другото се върти на ръка,като колкото усилието,за да се завърти колелото е по-голямо,толкова по-добре!Май това е начина,но си иска опит,и усет,за да си по-наясно...?
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #14
                            До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                            Приблизително износването може да се установи,като се вдигне "дупето",едното колело се заклещи,за да не се върти,а другото се върти на ръка,като колкото усилието,за да се завърти колелото е по-голямо,толкова по-добре!Май това е начина,но си иска опит,и усет,за да си по-наясно...?
                            Тъй де,все приблизителни параметри/стойности.
                            Ако някоя булка ме е затиснала чевръсто предната вечер и ми треперят кунките,LSD-то ще е канара.Ако пък и се точа за довечера е лабава работа,щото съм напращял,че две не видя/това с колелетата у вятъра/.
                            Майтапа у лево-стенд за износване наистина не знам,метода е смяна-при теб явно още работи системата,енджой и докогато както...

                            Коментар


                            • #15
                              До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                              Колега при потегляне в завой усещаш ли притрисане от задния диф.
                              Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                              На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                              Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X