Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект - Джимни Екстрем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

    Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
    (рамото питман) или хебела на кормилната кутия не знам как се казва на БГ..
    кормилен хебел или pitman arm
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

      Когато се сменя питман арма няма нужда от стенд. Трябва само да си изправиш волана на око. Дори на око става по точно.

      Коментар


      • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

        така значи не е толкова страшно щом няма стенд..
        снощи писах на белгиеца дето е тук дистрибутор на кита и днес имам отговор
        та ми пише че сега човека от DG&TUNING е на састезание(CROACIA TROPHY )и като се върне ше ми каже давидим какво ще каже той по въапроса........
        мисля че правилно съм постъпил който продва кит да е пълен или поне да казва какво иска оше..
        поздрави

        Коментар


        • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

          късия спирачен маркуч вече е подменен сега си правя едни вежди за калниците пък ще видим какво ще излезне..

          тези дето продават ако ги сложа ще ми паднат при първото разчекване леко ми опират гумите затова ще се опитам да ги направя....


          ето как изглежда спрямо едно фабрично джимни


          поздрави

          Коментар


          • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

            Сравнението м/у твоето и стандартното Джимни е много показателно.БРАВО.Успех с "веждите".
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

              А това ниското да не е сваляно нещо. Защото предната броня много прилича на Порше Кайен.
              Така едно до друго резултата е красноречив.
              Браво Забележителна джипка направи.

              Коментар


              • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                благодаря за похвалите не е каквото беше...
                това с предната броня като на porshe caen е новия модел пълна глупост вътре в тази нежна броничка има едно интеркулерче и сега не е 65кс а 85кс то така си е слаба бронята камоли с новата а не е само това мойта има куки за теглене дето уж са слаби а на новата много много по зле..
                ПОЗДРАВИ

                Коментар


                • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                  днес взех и фланците те са немски на хофман по 3см и се спрях на железни просто от много места чувам че алуминия не е за джипка....


                  и сега идва ред на заден блокаж АRB и по къси пиньон и корона в понеделник е на доктор но за целта немога да намеря миасто за компресора а той е от мини варианта и пак ми е чудно...


                  единственото решение според мен е да махна устройството за автоматичните хъбове и на негово място да се монтира но ше трябават и ръчни хъбове не знам дали е правилното решение..
                  може ли компресора да бъде монтиран някаде на рамата от зад?
                  поздрави

                  Коментар


                  • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                    Това за фланците и аз съм го чувал. Даже на едно момче от форума на Джийп в подписа му пише "Никога не карайте с алуминиеви фланци.". Аз от една година карам с алуминиеви 3см и нищо лошо не мога да кажа. Даже счупих едната джанта а фланеца не мръдна.
                    Стоманените са по-здрави но ти все пак провери дали конуса на гаиките е същия като конуса на фланците. От там идват проблемите. Моите уж са от скъпите (H&R) и пак имаха разлика от 2градуса. Наложи се да променям ъгъла на гаиките на струг.

                    Коментар


                    • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                      ами имаше вариант от дуралуминй(spiderrtrax) не знам така ли е на балгарски
                      но днес като си взех лебедката и ги питах хората ми обясниха че хофман преди са правели алуминиеви и са ги спрели все за нещо ще е а като цена много изгодно в сравнение на маркаат BRAIT на тях се бях спрял но са много скъпи...
                      а и на траяла в който участваше иво малко не ми вдъхват доверие алуминиевите при тях фланците бяха здрави а се чупеха шпилките на главината нещо подаваха и се получава луфт а от луфта и шпилките се късат.......
                      поздрави

                      Коментар


                      • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                        Нямам снимки да ти покажа каква издънка бяха моите.
                        Конуса на гаиката беше по остър и контактуваше с фланеца на по-малко от милиметър и това чак в наи-вътрешната част на конуса на фланеца където дебелината е 2-3мм. От там един път спука ли се алуминия спиране няма.

                        Коментар


                        • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                          ами тръпки ме побиват но няма начин дано да е всичко наред..
                          гледам гайките с които си идва са само за да се хване фланеца а с оригиналните си хващам пак
                          джантата..
                          благодаря за информацията но чак такова набито око нямам аз и нямаше да погледна конуса мале какви тънкости и аз си мисля че разбирам от тунинг...
                          поздрави

                          Коментар


                          • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                            Е за тва не ти трябва набито око. Пускаш гаиката в дупката на фланеца и като я пипаш не трабва да мърда а да стои плътно.
                            Другия начин е като ги сложиш на главините да развиеш една гаика и да видиш каква следа оставя по конуса на фланеца. Ако не е по цялата дължина а само отпред или само отзад значи конусите не съвпадат.
                            Нали знаеш че тази цялата зглобка се дъжи и фиксира от конусите а не от анзесът на централния отвор.

                            Коментар


                            • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Нали знаеш че тази цялата зглобка се дъжи и фиксира от конусите а не от анзесът на централния отвор.
                              Да де, ама повечето тъпи гумаджии дето уж това ми е работата не го знаят и си повтарят едно и също...
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                                А има и вариант когато болта се завива в самият фланец Това не е ли опасно ?
                                Фланецът си е стомана де ,не алуминиев.Имам някъде снимки.
                                B+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X