Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект - Джимни Екстрем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

    Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
    и ми писна взех горелка
    90€ нагрях и с големиа чук излезна тва е положението поне знам вече......
    такаааа.....сега като си хванал горелката и си понагрялняма да е лошо докато не си я качил обратно да я разглобиш и да смениш семеринга този отдолукадето си грял
    ------------------------------------
    тел. O878 9ЧЧ 999

    Коментар


    • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

      заварката не е проблем .като си подготвиш метала и го завариш с мерак няма проблем.аз карам на нисана с правени щанги.ползвам шарнири от лада като накрайници хващам ги с болтове .бързо лесно и най важното ефтино.

      Коментар


      • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

        здравейте тази кормилна не е на джипа взех е от моргата набарах едно джини и го обезкостих
        квото беше останало иначе си прав даже ако и лагерите имат някви пласмасови черупки което ме съмнява на този вид кутия може и те да са тръгнали но както вече писах пробвах по всички възможни методи и накрая само с загряване и изтудяване излезна с два чука..
        нензнам зазаварките не мога да се съглася и като ида на преглед като го видият тогава ште е втасам... то един теглич или лебедка не дават да е заварен камо ли кормилен хебел.......
        поздрави

        Коментар


        • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

          заварката ако е плътна без шупли и прочие и като я китнеш и боядисаш ще стане като заводска.

          Коментар


          • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

            ами едно мнение с което много се замислям да си кажат думата и други колеги нали за това е форум да споделяаме какво правим и мислим..
            иначе тъпите от прегледа не ме плашат ште сменя рамото нали имам две но дали ште ми направят добре заварката и как мога да се уверя че е добра?
            поздрави

            Коментар


            • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

              Ако режеш и заваряш хебела трябва да е на две места за да свалиш накраиника по на доло. Заради двете чупки хебела ще стане по-къс и колата ще завива по-малко.
              Гледах някъде снимки, маи ти ги беше пуснал между накраиника и хебела имаше квадратен профил с дебели стени 4-5мм. Накраиника се монтира на подложката после подложката за хебела. Незнам колко е надеждно.
              Наи-добре продължаваи да търсиш Dropped Pitman
              http://www.discountjeepparts.com/pro...ducts_id/26480

              Коментар


              • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                благодаря за съваета в един труден момент като този без да имаш нищо
                ясно е от гояма полза.........
                вчера просто в испанския форум на сузуки малко се поразписах
                и ми отговаря администратора че вав форума има един матричар дето може да ми свърши работа..
                сутринта му писах на лично и следобед имах отговор да се видим да говорим днес в седем следобед бях при него и му оставих хебела с кормилната кутия и един накраиник да дерзае
                тва е положението голяма късмет........
                само искам да кажа едно ако знаех какво ме чака не бих дал и стотинка за някои не знаен и не пълен кит без име престиж и не знам кво....
                днес се амбицирах да се кълча щото белгиеца ми вика че те не били пипали нищо и всичко било здраво и се учудих с блокажа се катери повечко и разчеква доста.








                поздрави

                Коментар


                • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                  а сега се чудим с колко да свалим новото рамо..
                  аз предложих с 2-3см незнам дали е правилно...
                  вие как мислите с колко ше е нормално да се свали?
                  поздрави

                  Коментар


                  • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                    ми то по принцип се изчислява, ама ти като гледам вървиш по метода на грешките и пробите... както и да е. ако не те мързи разрови се из форума и виж в оная тема дето бях пускал преди много време като лифтвах онова недоразумение , та там имаше снимка на двата хебела - фабричния и такъв за 4" лифт. мисля че това би ти отговорило на въпроса, е или поне до някъде...
                    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                    Коментар


                    • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2



                      аха сега се сетих ето е снимката поне 5см така ми изглежда......
                      мерси за инфото
                      поздрави

                      Коментар


                      • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                        днес свалих штангат за да меря и гледах възможно двата накрайника да са в право положение
                        незнам дали е така но по логика би трябвало..
                        ами 5-6см аз ше се спра на 5 пък къквото стане....
                        ето тук се вижда.


                        поздрави

                        Коментар


                        • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                          белгиеца ми предложи да ми направи щанга с унибали но малко късно вече имам решение за сега ше действам с хебела а за унибалите ще изчакам за сега ако не стане ще видим......
                          едно нещо ми казаха кормилната щанга трябва да е на една равнина с панхардната незнам това дали е така но ако трябав ше направим хебела не 5 а 4см все пак ако някои е в течение на това последното ше съм благодарен ако сподели дали е така......
                          поздрави

                          Коментар


                          • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                            по най груби сметки разликата в хебелите трябва да е около половината от лифта, в твоя случай около 5 см.
                            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                            Коментар


                            • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                              Правилно са ти казали че реактивната и курмилната трябва да са в една равнина но това се однася за случаите когато равнината е хоризонтална. Колкото по хоризонтална толкова по добре. За това при лифтове с реконекти пътното поведение на джипа е по добро. Обаче пък реконектите се явяват слабо място. Особено на реактивната към рамата.
                              Така или иначе при теб вече реактивната е под ъгъл надоло и моста не се движи нагоре абсолютно вертикално а тръгва на горе под градус малко по голям от 90. Както е при А-рамената на зависимото окачване. При това положение когато предна дясна се вдига на горе се получава натоварване в реактивната щанга. Моста при движението си нагоре бута купето на ляво а купето бута моста на дясно. Това натоварване избива в курмилната и бута волана. Ако реактивната и курмилната са в една равнина спасението е як демпфер. Щото иначе става ДедУобл, ШИМИ или на чист Български шамаросване.
                              Свали курмилната при хебела да застане водоравно. По добре е.

                              Коментар


                              • Re: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                                вчера махнах демфера така или иначе не смятам да го легализирам само да тежи щото при мен вече съм писал за тежеста кво се получва.....
                                карам един ден вече без него и не усещам никаква разлика само волана се движи по леко което даже и ми харесва повече поне като се маневрира на малка скорост е по добре....
                                за офф роад незнам още тази неделя ще го пробвам......
                                значи последно остава 5см да свалим хебела на доло....
                                белгиеца ми праща разни снимки и филмчета на спидертрах колко са им здрави унибалите ама нещо не мога да се съглася да разпробивам оригиналните хебели с бормашина както той казва
                                може и да е прав но ше карам както всички тунинг фирми правят нов хебел и точка...










                                http://www.spidertrax.com/s.nl/it.A/...2&category=119

                                http://www.spidertrax.com/s.nl/it.A/...2&category=118
                                ето го филма ама мойто джимни ако го приземя така ще трябва да го бракувам директно после...
                                видео А-2 http://www.spidertrax.com/s.nl/sc.8/category.194/.f
                                ПОЗДРАВИ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X