Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Франко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: И аз съм вече с Витара.

    Те не са широки 185/14 .... ама за сметка на това са много
    RAV 4
    F650GS

    Коментар


    • До: И аз съм вече с Витара.

      Днес се разделих със 110 левчета, но срещу тях имам чисто нова газова бутилка 45 литра монтирана на мястото на резервоара. По обективни причини зарядното устройство е обърнато напред по посока на движението, и пластмасовата кутия може да пострада при движението на задния мост нагоре. При обикновената артикулация на моста няма опасност-тогава диференциала си остава долу-горе на едно ниво. Проблема идва при евентуално изместване на моста право нагоре. При скок например-тогава А-рамото се движи в тампоните, съответно моста се вдига, и може да се удари кутията на зарядното. Но по думите на газаджията-кутията служи само за защита от прах и няма някаква особена функция. Разбира се, че е по-добре да си стои на мястото, но ако се случи да я загубя-не е голяма загуба.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • До: И аз съм вече с Витара.

        Аз на моята бутилка въобще не сложих пластмасовата кутия. Просто нямаше къде, но на външна бутилка е допустимо.

        Иначе кутията има една по-важна функция - отвежда евентуално изпуснатата газ през гофрираните маркучи навън, за да не се събира в купето.

        Коментар


        • До: И аз съм вече с Витара.

          Ма тя бутилката е навън. На мястото на резервоара.
          Ей, ще ме накараш да слизам по нощите в гаража да снимам кое-как.
          Снимки след малко.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • До: И аз съм вече с Витара.

            Ето и снимките.







            И добре, че слязох в канала да снимам. Оказа се, че "майстора" газаджия е срязал маркучето на отдушника на диференциала



            А ето и изглед отзад на жипката-според мен бутилката е долу-горе прибрана, и няма опасност от поражения. Е, не се знае, де



            Използвах случая и щракнах жипката два пъти, не се вижда много добре, щото нали е вечер, но се придобива представа за височината постигната след лифта.





            Това е засега. В процес на търсене на гуми съм, търся най-хубавите и най-евтините гуми, но май няма да намеря. Или са скъпи, или са калпави
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • До: И аз съм вече с Витара.

              Тази бутилка още на втората разходка имам чувството че ще остане в гората

              Коментар


              • До: И аз съм вече с Витара.

                Ох, недей бе, че както нямам и бензин-ще ме влачат на пъпна връв до края на разходката
                Сериозно-по мнения на колеги поставената там бутилка не създава ядове, на доста витари и ниви ги слагат там.
                Освен това нали там е мястото на резервоара, той как не остава в гората... Е, там има и допълнителна защита-ламарина 1мм, но пък самата бутилка е доста по-здрава от резервоара.
                Още някой ден, и ще объя подходящи гуми, и чакам да се обадите като ходите на разходки, да пробваме дали бутилката ще падне
                Въже си имам...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • До: И аз съм вече с Витара.

                  То за това да ти се обадим няма проблем но..... За бутилката когато си в някой траял и даваш на заден ход се забива някой камък и ко правим???Ела да видиш моя резервоар на ко дередже е


                  П.П Но това е мое мнение дано не се случва това

                  Коментар


                  • До: И аз съм вече с Витара.

                    Първоначално публикуван от Мариян Маринов Преглед на мнение
                    То за това да ти се обадим няма проблем но..... За бутилката когато си в някой траял и даваш на заден ход се забива някой камък и ко правим???Ела да видиш моя резервоар на ко дередже е


                    П.П Но това е мое мнение дано не се случва това
                    ТРябва да се пробва в най-скоро време Ама пусто следващата събота и неделя съм зает, а другата са състезанията, ще оставим за по-нататък. Освен ако не предприемем някоя нощна разходка

                    Предната седмица правихме такава, но само по път с локви, и малко гора. Сам не смея да се навирам по-сериозно из балканите. Че както нямам и гуми...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • До: И аз съм вече с Витара.

                      Кольо, много си е добре бутилката на това място. Единственото, за което трябва да се погрижиш, е по-добро закрепване - не тези смешни ленти, дето и в багажника намират как да се разхлабят. Или ако ще са лентите, поне да са 4, а не 2.

                      За отдушника на диференциала - ако е газаджията - викам да го провъзгласиш поне тука, да не си изпати някой друг. Повечето газаджии са така, за съжаление.

                      Едно не видях - за рамата ли е хваната, за купето ли, или и за двете?

                      Коментар


                      • До: И аз съм вече с Витара.

                        Тия ленти за висящ монтаж не стават! Как не са сескъсали още на първото излизане Трябва поне 4х40мм шина.
                        Захващане за шасито е по-доброто решение,защото на него са стабилните уши за резервоара. По възможност е добре да се използва и оригиналната предпазна ламарина. Пластмасовата кутия в момента единствено пази фланеца с щуцерите от замърсяване.
                        Иначе има много идеи и много изписано на тази тема.

                        Коментар


                        • До: И аз съм вече с Витара.

                          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                          Тия ленти за висящ монтаж не стават! Как не са сескъсали още на първото излизане Трябва поне 4х40мм шина.
                          Захващане за шасито е по-доброто решение,защото на него са стабилните уши за резервоара. По възможност е добре да се използва и оригиналната предпазна ламарина. Пластмасовата кутия в момента единствено пази фланеца с щуцерите от замърсяване.
                          Иначе има много идеи и много изписано на тази тема.
                          Точно за шасито НЕ е подходящото закрепване. Изпарителят и клапаните са на купето, а връзката между купето и рамата се явяват тръбичките. Купето мърда спрямо рамата, поради това, че е на тампони. Какво става с тръбичките????
                          Иначе за дебелите шини съм съгласен Също така трябва и шайби с голяма периферия на закрепващите болтове в багажника.
                          Последно редактирано от Scrapheap; 24-11-09, 09:01.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • До: И аз съм вече с Витара.

                            шасито и купето не мърдат чак толкова, предпазната мярка може да е спиралка 4-6 навивки на тръбата, която да поеме движението. С газаджийските тръбогиби става за минути. Единственото важно е, да е закачена бутилката или само за купето, или само за шасито.

                            Коментар


                            • До: И аз съм вече с Витара.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              шасито и купето не мърдат чак толкова, предпазната мярка може да е спиралка 4-6 навивки на тръбата, която да поеме движението. С газаджийските тръбогиби става за минути. Единственото важно е, да е закачена бутилката или само за купето, или само за шасито.
                              Абе мърдат си... Особено извън пътя и на позагнили джипки с уморени тампони. Иначе съм съгласен че с няколко витки може да се компенсира, но си е по-добре на купето.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • До: И аз съм вече с Витара.

                                Теоретически си напълно прав. Но на практика, забелязали ли сте къде минават магистралите на Витарата? -По вътрешната страна на дясната греда на шасито. Към тези магистрали съм добавил и газопровода. А и от закрепващите точки до щуцерите на изпарителя и бутилката имам достатъчно дълги и нагънати участъци от медната тръбичка,коити ще поемат евентуални расмествания. А пълначката съм извел със специален армиран гумен маркуч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X