Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Франко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: И аз съм вече с Витара.

    То всичко хубаво дето правиш по ЖАБАТА ,ама ще свърши калното време доде я стегнеш и няма да можеш да усетиш тръпката И все пак обещал си да ни возиш
    RAV 4
    F650GS

    Коментар


    • #92
      До: И аз съм вече с Витара.

      То пък ще доиде снежното време и пак ще има тръпка
      GSM 0877 08 99 19
      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

      Коментар


      • #93
        До: И аз съм вече с Витара.

        Да дам отчет докъде стигнах.
        Понеже не можах да намеря стомана с подходяща форма за получаване на подложките за предните пружини, реших да ги направя съставни. От цилиндрична част, и капачка. В завода ми изрязоха от отпадъчно желязо заготовките, и днес ги занесох в една стругарска работилница да ги докарат до нужната форма. Попитах за цената, но Бай Иван каза-не мога точно да кажа, не е много работата...
        Вечерта след работа отидох да ги взема-и едва не паднах като чух цената-42 лева Който е от Шумен и му трябва стругар-ДА НЕ ХОДИ ВЪВ ФИРМА "БАЙ ИВАН"-ДО ПРИМЕКС!!! Голям скъпчия
        Нейсе, преглътнах цената, и се прибрах да започвам лифта.
        Ето снимка на заготовките:



        След заварките се получава готовата подложка:





        Сложих я, свих пружината с една самоделна скоба, и я овързах едностранно с тел. Къде на всяка витка, къде през една, но пружината влезе сравнително лесно. Междувременно загубих някъде из гаража единият тампон на биалетката, и реших когато оправя и другата страна да пробвам как ще се държи жипката без стабилизираща щанга. Според мен на пътя ще е по-нестабилна, но ще направи по-големи ходове. Ще видим.
        За подложка на амортисьора също не намерих материал, и се спрях на варианта болт за всяко място от захващането на амортисьора. Те също влизат в цената от 42 лева... Изработени са от болт М16х70, и в страната откъм главата е нарязана вътрешна резба М8.



        За плочката на амортисьора се захваща с болтове с широки шайби, а към рамата отгоре-с външната М8 на болта който вече не е М16

        Свих и сложих задната вартбургова пружина от същата страна на витарата, и вече имам едностранно повдигната джипка. Утре вечер ще я завъртя, че от другата страна не е удобно за работа, и би трябвало да завърша повдигането.

        Freeflyer-Не знаеш с какво нетърпение чакам да изляза на разходка, но първо трябва да сложа една по-голяма бутилка за газ. Че с наличната ще стигна до средата на разходката, и ще съм в тежест на другите.
        А сам не ми се излиза. Виж, ако имах лебедка-може би щях да рискувам, но така...Поне джек да имах. То джек съм си заплюл при Явор, ама кораба от братския Китай все още го няма.
        Утре продължавам с повдигането, и естествено ще изляза да я пробвам ако е готова.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #94
          До: И аз съм вече с Витара.

          Не откачай щангата.Когато колелото увисне с включен преден мост карето се чупи задължително.

          Коментар


          • #95
            До: И аз съм вече с Витара.

            Първоначално публикуван от v.kolev Преглед на мнение
            Не откачай щангата.Когато колелото увисне с включен преден мост карето се чупи задължително.
            Благодаря за информацията!(Бира при среща)
            когато ми остане време ще я закача. Дотогава няма да карам витарата, или поне няма да включвам предния мост.

            Иначе тази вечер завърших повдигането. Резултатът е 83 см отпред, и 87 отзад. Това с гуми 195/75/15. като взема по-истински гуми трябва да порасне с още някой сантиметър.
            Снимки няма, защото завърших преди малко, а по тъмно не стават хубави. При възможност ще я наснимам и ще сложа някой друг изглед.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #96
              До: И аз съм вече с Витара.

              колега, тия заварки с електрожен ли ги лееш, или с ЦО?
              Mitsubishi Pajero III 3.2 DID: Subaru impreza 4x4

              Коментар


              • #97
                До: И аз съм вече с Витара.

                С електрожен. Нямам ЦО...
                Ама заваряването си ми е занаят. А колко по-добри заварчици от мен има, направо магьосници.

                Сега по темата-понеже купих нов акумулатор за жабока, утре ще ходя да измерят напрежението на генератра-заради гаранцията. А не бях сложил предната тръба, пардон броня(беше свалена за боядисване), и като се прибрах от село се заех да я сложа, да свържа стабилизиращата щанга с носачите, и още някои дребни нещица. И се сетих, че не съм пробвал новото окачване на по-дълго трасе. И естествено я подкарах извън града. Навъртях 10-12 км, част от които по черен път, и останах с добро впечатление. Дали от по-високата позиция, или заради високото окачване-малко се уплаших да я карам с повече от 80, но пък вози по-меко, няма го блъскането от предишната возия. Малко ми оставаше да вляза по едно по-сериозно баирче, но разумът надделя-вали дъжд, а съм с никакви гуми, и сам. Въздържах се, ама не се знае докога
                Уж редовно си пия хапчетата, ама май вече не ми действат
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #98
                  До: И аз съм вече с Витара.

                  За гумите какво реши?На какъв размер се спря?

                  Коментар


                  • #99
                    До: И аз съм вече с Витара.

                    На 33-ки
                    Майтап разбира се.
                    Отдавна съм се спрял на 235-75-15, но чакам да дадат субсидиите за земеделието. Иначе има да ги сънувам...
                    Искат ми се 31-ци, но както чета-това е граничният размер за издържливост на карета и диференциал, и понеже се познавам-нека да е по-малкия размер
                    Иска ми се кайман, но поради финансови неволи ще са кобри.
                    Само да дойдат субсидиите.
                    Последно редактирано от Кольо; 15-11-09, 23:44.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • До: И аз съм вече с Витара.

                      Не знам ,защо се натискаш за тоя големия размер гуми.Ако те интересува моето мнение потърси 205/80/15 ,а ако няма шарка иди на 215/75/15 ,ферозата беше с такива и си мисля ,че оттам нататък няма смисъл в ширината .Лично мнение.
                      И ако можеш постискай палци , че да може за коледа и аз да съм с една витарка
                      Прикачени файлове
                      RAV 4
                      F650GS

                      Коментар


                      • До: И аз съм вече с Витара.

                        Първоначално публикуван от freeflyer Преглед на мнение
                        Не знам ,защо се натискаш за тоя големия размер гуми.Ако те интересува моето мнение потърси 205/80/15 ,а ако няма шарка иди на 215/75/15 ,ферозата беше с такива и си мисля ,че оттам нататък няма смисъл в ширината .Лично мнение.
                        И ако можеш постискай палци , че да може за коледа и аз да съм с една витарка
                        Най-вече заради височината. Нали тя е процент от широчината на гумата. Оттам и клиренс... Визията отделно. Отделно, че и по-широката гума при равни други ословия има по-голямо сцепление от по-тясната. Абе, колкото повече... Пък и ферозата ти доколото виждам не е била вдигана. При мен с този лифт трябва да понапълня малко калниците И на снимката малко ми малеят гумите ти. Шарката е добра.

                        Палците вече ги стискам, надявам се да се обадиш като я вземеш. Ще отидем на полигона да си ги мерим Витарите има предвид.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • До: И аз съм вече с Витара.

                          Аз лично не съм привърженик на широките гуми.Има много изписано и мисля ,че не е нужно да ти пълним темата с подобни глупости.Иначе за височината съм съгласен колкото повече ,толкова повече
                          За меренето Дано да стане работата която съм намислил . А и ти вече си се научил да правиш брони и други подобни така че....задължително ще се обадя
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • До: И аз съм вече с Витара.

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение



                            За плочката на амортисьора се захваща с болтове с широки шайби, а към рамата отгоре-с външната М8 на болта който вече не е М16
                            Хубаво си се сетил за токова евтино решение, но поне изрежи една 3мм ламарина като фланец и я надени на болтовете преди да се хванеш към рамата, че да има площ, на която да легне. Така разчиташ само на челата на тези болтове, а това е малко и може да се разхлаби и като се има предвид, че Витарите обичат да гният точно на това място...
                            ...все пак е предно окачване и е опасно
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • До: И аз съм вече с Витара.

                              [QUOTE=freeflyer;924066]Аз лично не съм привърженик на широките гуми.Има много изписано и мисля ,че не е нужно да ти пълним темата с подобни глупости.Иначе за височината съм съгласен колкото повече ,толкова повече
                              Проблемът е,че колкото гумите са по-високи стават и по-широки!
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • До: И аз съм вече с Витара.

                                Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                                Хубаво си се сетил за токова евтино решение, но поне изрежи една 3мм ламарина като фланец и я надени на болтовете преди да се хванеш към рамата, че да има площ, на която да легне. Така разчиташ само на челата на тези болтове, а това е малко и може да се разхлаби и като се има предвид, че Витарите обичат да гният точно на това място...
                                ...все пак е предно окачване и е опасно
                                Това не е моя идея. Видях снимка с подобни удължения, но направени от шестогран. А Стоян-дифендъра ми даде идея за направа на съставна подложка, ако нещо се издъни-следващият опит ще е с правена от тръба и планки подложка.
                                Благодаря за съвета.

                                [QUOTE=antiroad;925224]
                                Първоначално публикуван от freeflyer Преглед на мнение
                                Аз лично не съм привърженик на широките гуми...
                                Кой го казва...
                                Я си погледни аватара бе

                                Опс, отначало не разбрах, че Антироуда бил коментирал Свободния Летец. И отговорих директно на Противника на пътищата...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X