Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Франко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: И аз съм вече с Витара.

    Днес дойде ред да извадя няколко (общо 5) скъсани болта. Тези които държат хъбовете към главината. Единия хъб беше само на 2 болта Естествено липсват и конусите за болтовете. Ако някой има излишни-да се обади. Иначе-на стругар. Ама няма да се получат като оригиналните, най-малкото заради материала. Мисля си, че са от някаква пружинна стомана, такива се използват по кировците, хем конуса обира луфта, хем играе ролята на зегерка-против саморазвиване.
    Ма ако няма оригиналнииии....

    И боядисах бронята, ама няма снимки
    Който не е виждал боядисана тръба-да дойде утре на събора и ще види. Черна!
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #77
      До: И аз съм вече с Витара.

      Кольо, честита придобивка.
      Много кеф да ти създава..

      PS С тия снимки на заварките можеш да се фукаш навсякъде - перфектни - като по учебник са

      Коментар


      • #78
        До: И аз съм вече с Витара.

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        PS С тия снимки на заварките можеш да се фукаш навсякъде - перфектни - като по учебник са

        Ми то сега кво правя
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #79
          До: И аз съм вече с Витара.

          Наистина и на мен ми направиха впечатление,майсторски си ги "излял"!
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • #80
            До: И аз съм вече с Витара.

            Нещо ново по Витарата има ли?
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • #81
              До: И аз съм вече с Витара.

              Новото е, че днес ми остана малко време, и се занимах с TPS-а на двигателя.
              Правих-струвах, ама пак няма ниски обороти.
              Поне сега не гасне като я пусна по инерция на асфалта...
              Надявам се и разхода да се оправи малко, че напоследък беше големичък. Не знам колко точно, но не по-малък от 13-15 на дълъг път. На Връщане от Приморско се наложи Данчо да ме дърпа с вектрата няколко колометра, че разхода ме изненада неприятно.
              Ама ще се оправи, само да остане малко време.
              И по стар мой навик, след всеки ремонт колата се изкарва да се пробва. За колите-из града, ама това да не е кола-хайде в гората. Ама понеже бях сам не посмях да се завирам по чукарите. Само по пътчетата, пък били те и стръмни, и с обратни завои...

              Успях да си взема две пружини от Вартбург, двете за 10 лева, разпечатах си чертежите за подложки и фланци на Славин, и в скоро време ще зпочна да събирам оферти от стругари за колко ще ми ги одялат...
              После следват гумите, ама те са си изпитание за джоба, ще видим кога...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #82
                До: И аз съм вече с Витара.

                Честито, колега и от мен, голямо начинание, успех! Не че аз падам по-долу, но мойто е друго. Да я караш с мерак по нашите родни баири и полянки?! Чета, че имаш проблеми с някои от частите на витарката, мога да помогна тъй като наскоро разпилях една същата, като твоята за части, моно-инжекция в отлично състояние двигателя, ама купето не ставаше, така че ако има нещо звънкай

                Коментар


                • #83
                  До: И аз съм вече с Витара.

                  Ако излезе нещо за смяна ще се обадя.

                  Я кажете колко "J" са оригиналните джанти на витарата?
                  И какъв най-голям размер гуми могат да се сложат на тези джанти?
                  Сега е със 195/15, и ми се струва, че може да се сложат и по-широки.
                  Днес гледах една направена витара тук, с каймани, но на Инса Турбо. Размер 205/75/15. Но джантите бяха 7J. Оригиналните май са по-тесни, но не пише никъде, и се чудя кой размер ще е максимален за тези джанти.
                  Иначе ми се иска нещо от сорта на 235/70/15, но май ще са големи.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    До: И аз съм вече с Витара.

                    металните са 7j, а алуминиевите почват от 7,5-9j, аз взех моята англичанка с 8j с гуми 255/60/15, оригиналната петолъчка с борд на витара FATBOY, незнам защо ти е по-голяма, по принцип гумата зависи от размера на джантата, тоест ако оригинално дават 195/70/15 на 7j, то следващаият размер е 205/65/16 или 15 на 7,5j и така нататък, това се прави за да се запази скоростния индекс на колата, тоест да няма отклонение в скоростта като се шофира

                    Коментар


                    • #85
                      До: И аз съм вече с Витара.

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      ....Но джантите бяха 7J. Оригиналните май са по-тесни, но не пише никъде, и се чудя кой размер ще е максимален за тези джанти.
                      Иначе ми се иска нещо от сорта на 235/70/15, но май ще са големи.
                      Адаш, джантите с широчина 7" могат да поберат и гуми 31".
                      Моите зимни гуми 235/75/15 са монтирани на джанти с широчина 6" и нямат проблеми.

                      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                      Коментар


                      • #86
                        До: И аз съм вече с Витара.

                        Здравей! Аз съм с 225/75/15 Bridgestone Dueler 694 AT. Не е лифтната Витарата. Събират се безпроблемно - при лек завой отстоянието до калника е около 1 см. до калника към вратата.[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/IVOBON%7E1.JOS/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG]
                        Б. Бонев
                        0осем88две6шест71три

                        Коментар


                        • #87
                          До: И аз съм вече с Витара.

                          Аз искам да сложа на моите 9J джанти 235/75/15 ,дали ще станат или са много широки джантите?В момента съм с 255/60/15 и седят перфектно...
                          Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                          Коментар


                          • #88
                            До: И аз съм вече с Витара.

                            Мисля,че няма да имаш проблеми. Моите са 8j с тези гуми,дето са в предния ми пост. Преди бях с 195/80/15 и стояха малко смешно /тесни за 8j/. Все пак сложи една 235/75/15 на предното колело и пробвай как завива. Трябва да има и малко място за кал м/у калника и гумата все пак,нали!
                            Б. Бонев
                            0осем88две6шест71три

                            Коментар


                            • #89
                              До: И аз съм вече с Витара.

                              Вкарах витарата в бокса(гаража, де), и се започнаха едни люти ремонти. Най-напред се заех с разбитите уши на надлъжната щанга на задния мост. Тази която свързва моста с рамата. Ушите на рамата бяха разбити, и болта играе в тях напред-назад. Развих гайката, със секача, че не помръдваше никак, но болта не излиза. Изрязох външното ухо, и с щангата със запеклия болт във завода в който работя-на преса. Пак не излиза, само болта се криви. Последва разпробиване, и накрая си излезе, само с чук.
                              Наварих отвора на вътрешното ухо, да се оправи елипсата, но реших да го запълня целия, и да пробия нов отвор.
                              Изработих новов ухо, да замести отрязаното външно, от ламарина 4мм, пробих го, и го заплюнчих на мястото му. Но отворите са 8 мм-такова свредло имах подръка, предстои разпробиване с 12мм, толкова е болта, и слагане на щангата на мястото и.
                              Свалих и предната броня, приготвил съм една извита тръба за направа на "истинска" предна броня, но дъгата е малко малка, и пак в завода ще я издокараме до правилната извивка-по извивката на маската. Или поне приблизително. Ще сложа и някакви по-високи тампони между рамата и купето, че сега подкалниците отпред опират в чашите за амортисьорите, и дразни. Има малко за заваряване по рамата отзад, и ще я закарам на газаджии да сложим една по-голяма бутилка на мястото на резервоара. А също и да погледнат настройките на изпарителя, че нещо с разхода не е добре...
                              За по-нататък остава купуването и поставянето на гуми. Засега съм се спрял на кобра на малатеста, или подобната шарка на инса турбо, в размер 235/15. По-ми се иска кайман, ама заради финансите

                              Засега си карам бъгито, и се кефя не по-малко, даже си правим много добри разходки, ама все се чудим откъде да минем, та да не излизаме на асфалта. Докато с витарата този проблем го няма. Както и ако завали...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #90
                                До: И аз съм вече с Витара.

                                Какво съм свършил досега по "жабата"(нали е зелена)
                                Привърших с ухото и щангата. Вече би трябвало да не прихлопва като подавам и отнемам газта.
                                Ето и снимки:





                                Заварките изглеждат зле, но са здрави. Лошият вид се дължи на неудобната позиция в която заварявах. Ама да не се оправдавам, че знам приказката за калпавият космонавт, и кривия космос
                                После се заех с предната броня.
                                В завода огънахме тръбата(Ф57) по контура на бронята. На снимката е поставена пробно, да видя как ще стои.



                                Захващането е на мястото на оригиналната броня. Но вместо с ламарина сега е с шина 35х10. Същата като за задната броня-от пружина от легло Отрязах си необходимите парчета шина, пробих нужните отвори, и ги захванах на местата им-за да ги прихвана с електрожена в правилната позиция.



                                Следва заварка:



                                Това е захващането от едната страна. Снимал съм го обратно, не знам защо, на предната снимка се вижда как е в нормална позиция.

                                И понеже като няма пластмасова броня-няма го и мястото за номера, а без него не дават го сложих високо-на ламарината над решетката пред радиатора. Идеята не е моя-бях видял така сложен номер някъде, и ми хареса. И резултатът не е зле.
                                Ето и вида който съм докарал досега:



                                Предстои изкърпване на рамата в задната и част, има някоя друга дупка, че между двете фреди ще слагам газова бутилка, и след монтажа ще е много рисковано да заварявам около нея

                                Малко по малко започва да става "истинска" джипка.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X