Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Франко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: И аз съм вече с Витара.

    Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
    Първо, честито за гумите, адаш.
    Опирането, знаеш, "се лекува" с минусови джанти или с фланци. Като за Витара се намират джанти с отрицателно ЕТ, така че, препоръчвам ти този вариант.
    С пожелания за все повече превзети кални баири.
    Знам, разбира се. Но нали по-горе казах причината защо слагам гумите на тези джанти-паричките не стигат за всичко. Сега в завода в койт5о работя ми дялат едни железни фланци, ще пробвам с тях. Сега не ми скачайте, че били тежки, витарата няма да може да тръгне, и т.н. Бюджетно решение и толкоз! Като са тежки-ще ги махна, но засега мисля да ги пробвам. Само да ги одялат на струга, а аз ще си направя дупките и резбите.
    Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
    привет колега станала е супер, опирането в рамата го реших така ,но сега всичката кал ми е на тавана естественно следват ушерители и т.н.т .......
    Това е ясно. Примирил съм се с калта по тавана. Но май така джипката има по-добър вид
    Може да си купя от уширителите на Скорпиона, но като се офинанся...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • До: И аз съм вече с Витара.

      Koльо, я виж тия джанти, нещо с флекса и електрожена, не могат ли да станат минусови.

      Коментар


      • До: И аз съм вече с Витара.

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Koльо, я виж тия джанти, нещо с флекса и електрожена, не могат ли да станат минусови.
        Гледал съм...
        Не става по лесният начин. Вътрешната ламарина-тази с дупките за шпилките лесно ще падне. Но там където трябва да легне от другата страна на джантата-там диаметъра на "обръча"-дето на на него се слага гумата е с по-малък диаметър. И то не малко. Няма да стане само с престъргване, трябва вътрешната част да се удари наново на преса... Голяма заигравка. А и после има точно центроване на двете част, че иначе готовата джанта има да замята... А за там се иска струг с достатъчно голям универсал-да може да хване джантата-не става.
        То, не, че няма да стане ако се захване сериозно човек, ама това ще е за доказване, че "Няма невъзможни неща". Умножено по 4...
        В тази светлина купуването на 4 нови джанти ми се струва игра
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • До: И аз съм вече с Витара.

          Няма да го слагаш фланеца от другата страна, само го обърни дето си е бил. И после качвай на барабана, и с един водач центрирай, и прихващай.

          Коментар


          • До: И аз съм вече с Витара.

            Ами конусите на отворите, като останат от вътрешната страна какво правим? Освен това, ако само завъртя вътрешната част на джантата-гумите ще се приберат още навътре вместо да излязат навън.
            Няма лесно... Засега ще е така, ще видим по-натам.

            А днес направих първото бийно кръщене на витарата из гората. Навъртяхме окло 80-90 км, със среден разход на газ около 20/100. Мисля, че не е зле. Машината и гумите се представиха блестящо. Ето една снимка от разходката:



            И две снимки на Джипката, вече на светло. Сложил съм там едно шише за мащаб...





            След малко ще има и едно клипче от разходката, там където другият джип си разпъна лебедката витарата си мина без проблем.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • До: И аз съм вече с Витара.

              Ето видеото:



              Малко, но от сърце
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • До: И аз съм вече с Витара.

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Ето видеото:



                Малко, но от сърце
                аааааа то тъй не мойщо бягаш от коловоза а
                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                Коментар


                • До: И аз съм вече с Витара.

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Ами конусите на отворите, като останат от вътрешната страна какво правим? Освен това, ако само завъртя вътрешната част на джантата-гумите ще се приберат още навътре вместо да излязат навън.
                  Няма лесно...
                  Брех м..а му стара, откога заварчиците почнаха да изкарват много пари, та почти една заплата харизват за нови джанти!
                  Какви конуси, какво прибиране на гуми навътре. Казах ти - обръщаш фланеца дето си е бил и нахлузваш джантата обратно. Дупката на винтила остава отвътре, ама на заварчик да обяснявам как да я "запуши"!
                  По лесно е и сигурно по добре нови, а може да си караш и така - ти си знаеш.

                  Коментар


                  • До: И аз съм вече с Витара.

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Брех м..а му стара, откога заварчиците почнаха да изкарват много пари, та почти една заплата харизват за нови джанти!
                    Какви конуси, какво прибиране на гуми навътре. Казах ти - обръщаш фланеца дето си е бил и нахлузваш джантата обратно. Дупката на винтила остава отвътре, ама на заварчик да обяснявам как да я "запуши"!
                    По лесно е и сигурно по добре нови, а може да си караш и така - ти си знаеш.
                    Задавай фитили ти, ще видиш като ти цъфна с моите джанти някой ден да ми ги заваряваш наобратно
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • До: И аз съм вече с Витара.

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Ето видеото:



                      Малко, но от сърце
                      Малейййй, Коле, какво ти щрака така ? Някое каре ли ти прави проблем ?
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • До: И аз съм вече с Витара.

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Задавай фитили ти, ще видиш като ти цъфна с моите джанти някой ден да ми ги заваряваш наобратно
                        Избий и центровай фланците, а сварката е лесна.

                        Коментар


                        • До: И аз съм вече с Витара.

                          Между "новата броня" и напречната тръба на шасито радиатора е оголен,което според мен не е здравословно!

                          Коментар


                          • До: И аз съм вече с Витара.

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Брех м..а му стара, откога заварчиците почнаха да изкарват много пари, та почти една заплата харизват за нови джанти!
                            Какви конуси, какво прибиране на гуми навътре. Казах ти - обръщаш фланеца дето си е бил и нахлузваш джантата обратно. Дупката на винтила остава отвътре, ама на заварчик да обяснявам как да я "запуши"!
                            По лесно е и сигурно по добре нови, а може да си караш и така - ти си знаеш.
                            Сега вече разбрах. Ама нали главата ми е празна-бързо схващам, ама трябва по-дълго да ми се обяснява. Но май минуса ще стане много голям... Ще меря, и ще видим какво ще роди тиквата ми. Благодаря за акъла!
                            Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                            Малейййй, Коле, какво ти щрака така ? Някое каре ли ти прави проблем ?
                            Чак сега, след като ти ми обърна внимание се заслушах по-сериозно в клипа. Тя витарата си дрънчи яко, и отвътре не се чува да щрака, ще се заема с диагностика скоро...
                            И на теб благодаря за посочването на открити дефекти.

                            Първоначално публикуван от v.kolev Преглед на мнение
                            Между "новата броня" и напречната тръба на шасито радиатора е оголен,което според мен не е здравословно!
                            Това го знам, предстои да огъна някаква тръба, и да сложа ламарина. Но всичко с времето си.

                            Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                            аааааа то тъй не мойщо бягаш от коловоза а
                            То ако хлътна в коловоза ще трябва лебедка. Пък нямам. И затова внимавам къде карам И не останах никъде.

                            А днес се занимавах с ъглите на предните гуми, нали след повдигането гумите се събират. Е, вече не са събрани. Само, че вместо да заварявам шайби, реших след разпиляването на отворите да наваря отвора. Вместо овален да стане отново кръгъл, но вече с изместен център. Стана. На стенд за предница не съм ходил, че оттам ще ме изгонят с камъни и колове само като видят в какво състояние е предното окачване и кормилните карантии Ъглите-каквито са-такива. И без това с тези гуми не карам с повече от 70-80, мисля, че не е толкова страшно.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • До: И аз съм вече с Витара.

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                              А днес се занимавах с ъглите на предните гуми, нали след повдигането гумите се събират. Е, вече не са събрани. Само, че вместо да заварявам шайби, реших след разпиляването на отворите да наваря отвора. Вместо овален да стане отново кръгъл, но вече с изместен център. Стана. На стенд за предница не съм ходил, че оттам ще ме изгонят с камъни и колове само като видят в какво състояние е предното окачване и кормилните карантии Ъглите-каквито са-такива. И без това с тези гуми не карам с повече от 70-80, мисля, че не е толкова страшно.
                              Идеята на шайбите е след като ти ги настроят на стенда да се прибререш и да ги капнеш тогава.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • До: И аз съм вече с Витара.

                                Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                                Идеята на шайбите е след като ти ги настроят на стенда да се прибререш и да ги капнеш тогава.
                                Да, бе, това е ясно. Но витарата има удар отпред вдясно, вследствие на което напречната тръба е скъсана нацяло, стойката на която се захваща през тампон предният край на носача също е отдала малко назад, имам разбит тампон на паразитния хебел, разбит накрайник на кормилна щанга... Нали вече казах, че ако отида на стенда ще ме изгонят като мръсно коте И ъглите ги направих на око. Можете да се смеете, и да давате акъл, че на око не става, но това е положението. Витарата постепенно се превръща в диво животно, и като такова разните цивилизационни ъгли на предницата не са и необходими Достатъчно е да е здрава, и да може да се придвижва по гори и балкани.
                                Днес се захванах със защитата на радиатора отдолу. Направих рамка с форма на обърнат трапец, и я заварих към "бронята" на долният край на трапеца заварих две уши, през тях ще минава болт М8, и ще се завива в планчица 10мм дебела, която пък е заварена за рамата. После към рамката ще закрешя ламарина 2мм, и се чудя дали инея да я направя сваляема-с болтове, или направо да заварявам. Имаше вариант за алуминиев рифел, ама ме уплашиха, че бил голяма цифра, и реших да сложа черна ламарина. Рифела я бие само по тегло. Всичко друго му е минуси. И за 300-500 грама вповече не си заслужава да давам повече левчета. А и без това е предвидена и лебедка, като сметна още колко килограма ще сложа отпред, въпросът за икономия на 500 гр. от ламарината ми се видя смешен
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X