Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Франко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Витара.

    Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
    Голяма заплаха се подготвя по родните траял-трасета.Коле честито за новата придобивка, с мерак я правиш ей.Ицо пръстените са "О"-пръстени с "U" профил.
    Само че U-профила е от четирите страни ,не само от едната .
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Витара.

      Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
      Само че U-профила е от четирите страни ,не само от едната .
      Не е важно името, важно е да свършат работа но Кольо
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Витара.

        Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
        Тези оригиналните на АРБ , колко пари мислиш че са ?
        Писали сме едновременно и не знаех че толкова лесно ще се намерят.Ако са евтини няма смисъл от други галимации

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Витара.

          Хайде,чакам утре,в 8.30 ч в сервиза.Към това чудо компресор има ли?
          Игнат Донев 0899952444

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Витара.

            Няма. Имам някакъв от кауфланд за 60 лева. Напомпил съм няколко гуми с него, и се справя, въпреки малкия дебит, ама то по-голям не ми и трябва.
            Ще се прави микроресиверче, пресостат(казаха от климатик ставали идеално), два клапана и съответния ключ, малко тръбички и маркучи и това е.
            Ще питам Тошко Панайотов за климатикаджийските чаркалаци, ама до това има време. Сега искам да сглобя моста, да го монтирам на мястото му и да измеря нужната дължина на карданите. После самите кардани, после радиатор, ауспух, токове, резервоар, и БРЪМММ...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Витара.

              Днес като отидох в сервиза не се стигна до разглобяване на касетата. Едно малко опръстенче, ей-толко на, дето е на медната тръбичка да уплътнява издиша... С малко повече стягане уж спря. Регулирахме луфта на пиньон-корона, като Игнат ме мъчи с някакви инструменти, и не ми позволи да стягам гайките са регулиране с чука и тъп секач...

              Прибирам се, и малко преди да сложа диференциала в моста реших да го поогледам за последно. Стори ми се, че тръбичката стърчи малко повече, и ще я разместя като пускам механизма в моста, и я огънах леко за да дойде на място.
              Проба с надуване с уста-фъщи... Бре, ами сега? Като разместя детайла на който са двата О, или U-пръстена-спира да съска. Извадих едната гума-мека, не е като пластмаса, ама явно не уплътняват.
              Понеже съм циганска душа и не мога да чакам-вместо да потърся Ицо (speed 750)-беж в магазина за български О-пръстени. Избрах си два малко по-дебели, едно мъничко за тръбичката и с малко зор сглобих блокажа. При пробата се върти маалко по-трудно отколкото отначало, ама няма начин-новите пръстени са по-дебели и стегнати. Надувам го, въртя го всякак-не пуска и не съска. Сглобих, налях масло, па се надявам да работи...

              Знам бе, знам, че е правилно да се сменя с оригиналния комплект, ама нали казах-циганска душа...

              Според мен тези пръстени са сменяни с български или някакви други, Нищо U-образно нямаше в тях. Най-обикновено кръгло сечение.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Витара.

                Коле, не съм разглобявал кой знае колко блокажи, но до един са били с Х-пръстени. Тези с кръгло сечение ще се износят за норматив и пак ще отваряш дифа.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Витара.

                  Ми ще го, кво да правя. Днес ми беше важно да сглобя моста, да го монтирам на мястото му за да мога да измеря дължината на карданите.
                  Абе не се плаша от разглобяване. Стига да не е много студено или много горещо.

                  А и да не сработва-няма кой знае какво страшно-просто няма блокаж. Като си изпатя-ще го направя както трябва.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Витара.

                    Коле ,откъде го набара тоя диф?Сигурен съм ,че не си дал една "торба с пари " за него,колко ти излезе,искам и аз
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Витара.

                      Няма да кажа колко съм го платил, че сумата може да стигне и до ушите на жената. Този път вече ще ме остави...
                      Взех го от Банджо, ама той е само посредник, продаваше го Десо от Кичево.

                      Иначе днес направих карданите(удължавах предни от УАЗ), започнах да се занимавам с токовете и куплирането на витаровата инсталация с опелската. Ама изведнъж рязко ми се допи ракия и се прибрах.
                      Утре имам да направя ревизия на раздатката, че май всички лагери са за смяна, да я сложа и да монтирам карданите.После следват дреболиите, ама те бавят най-много.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Витара.

                        Колега четох ти темата и ме заинтригува как си направил спирачните апарати от витарата на руския мост. Ако ти е вазможно да ми кажеш от какво желязо си направил стоиката за апарата и дали е вазможно да ми дадеш повече инф?

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Витара.

                          Ето тук е описано как се прави:

                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=94736&page=5

                          Днес ревизирахме раздатката. Смених два лагера, всички(три) семеринги, стругарите ми направиха нова бронзова втулка на зъбчатката за бързите, и кутията е почти готова за монтаж. Остана Игнат да остърже един фланец(за изхода към задния мост), и е готова да се слага на мястото и да се налива масло.
                          Ако не мине котка път-до седмица-две трябва витарата да е готова и изпитана по околните баири.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Витара.

                            Ха дано, ха дано
                            на котките им обясни, че НИКАК не е добра идея да секат пътя на 1 тон желязо със 100 кила магаре зад волана
                            Дано успея да се впиша навреме към ваш'та махала...
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Витара.

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              ....1 тон желязо....
                              Баа, тя оригинално витарат си е малко над тон. След всичките модификации кото съм направил може би се доближава до тон и половина.

                              Гледай да дойдеш в скоро време, че ще ми трябваш малко за тоците.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Витара.

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Баа, тя оригинално витарат си е малко над тон. След всичките модификации кото съм направил може би се доближава до тон и половина.

                                Гледай да дойдеш в скоро време, че ще ми трябваш малко за тоците.
                                Той тефчо занижи силно и двете цифри, ама ти що го поправи само за едната...
                                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X