Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Франко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: И аз съм вече с Витара.

    Честито и от мен.

    off..-И малко по внимателно със шлайфа и телоподаващото да не четем нова тема /Бъгито на Кольо 2/
    Cherokee(XJ) Country 1993 4.0i

    Коментар


    • #47
      До: И аз съм вече с Витара.

      Първоначално публикуван от stanlypld Преглед на мнение
      Много правилно си се ориентирал за бронята, но мисля че и под 200 има помпи, може и с една външна помпа да си направиш едно резервоарче отдолу и газовата бутилка да му прави компания. Така поне ще имаш малък, но използваем багажник.
      Тук ключовата дума е "малък"

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      За помпа над 120 лева не давай, и то ако е нова и външна. Справка из форума. Тази може и да е оправяема, само я поразчопли преди да я хвърлиш.

      Бутилчето за газ въздребничко ми се вижда, еле па като за единствено гориво. Няма да си нито първия, нито последния, сложил големия казан за пропан-бутан под багажника на мястото на бензиновия. Пък ако ти не можеш да си направиш малък резервоар за бензин с произволна форма, която да запълни някое излишно място, значи никой не може.

      Добре си почнал.
      То, че е дребничко-дребничко, предишният собственик бил комарджия, и "пушач" на специални цигари, та му досвидяли парите за по-голяма бутилка. От форда-донор за бъгито ми остана една 60 литрова, беларуска, но ако реша да я ползвам-оставам без задни седалки. А и за отдолу идва дълга. Ще се ходи до магазина за газови уредби, и ще търси нещо за мястото на резервоара. То това беше и основната цел на свалянето на резервоара, де. А резервоар за бензин-ако намеря помпа, ще поразровя, дани да излезе нещо... А старата не ми се вярва да стне нещо от нея, на снимката изглежда по-добре отколкото е всъщност. Но ще я разчопля, въпреки, че знам резултата

      Първоначално публикуван от Съби Преглед на мнение
      Честито и от мен.

      off..-И малко по внимателно със шлайфа и телоподаващото да не четем нова тема /Бъгито на Кольо 2/
      Хе,хе, не съм чак такъв садист. Въпреки, че ми се върти в главата идеята за бъги 4х4...
      Засега ми е мила, още не съм и се нарадвал, и ми е жал да я режа. Това с шлайфа беше заради един превъртял болт, и не иска да излезе, и не иска.
      Ама накрая поиска, де
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #48
        До: И аз съм вече с Витара.

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        То, че е дребничко-дребничко, предишният собственик бил комарджия, и "пушач" на специални цигари, та му досвидяли парите за по-голяма бутилка. От форда-донор за бъгито ми остана една 60 литрова, беларуска, но ако реша да я ползвам-оставам без задни седалки. А и за отдолу идва дълга. Ще се ходи до магазина за газови уредби, и ще търси нещо за мястото на резервоара. То това беше и основната цел на свалянето на резервоара, де. А резервоар за бензин-ако намеря помпа, ще поразровя, дани да излезе нещо... А старата не ми се вярва да стне нещо от нея, на снимката изглежда по-добре отколкото е всъщност. Но ще я разчопля, въпреки, че знам резултата
        Като махнеш бутилката от багажника, няма да е толкова зле като свободен обем. За отдолу - под Нивата напъхах 40л, 244мм дебела. Щеше да се събере и 50л, ако бях намерил със същия диаметър, но няма. Всичко това на мястото на гърнето, защото резервоара е другаде. В 40л бутилка се събират 32л газ, поради което по-сериозните разходки (примерно до вр. Ком) се финишират на бензин. Витарата по разход много не се различава от Нива, така че търси място за по-голяма бутилка. Или две.

        За бензина - не знам как са задните калници, дали няма да влезе в тях нещо в стила на Жигули резервоара или на Мерцедес G допълнителните резервоари?

        Коментар


        • #49
          До: И аз съм вече с Витара.

          Тесни са, не стават.

          Ама все ще измисля нещо, само помпата е проблем.
          Я кажете-какви параметри на помпата да търся. То за дебит-ясно, не е голям, но налягането-
          И долу-горе еднакво ли е за всички марки коли?
          Захранването-и то е ясно, притеснява ме дали няма нещо което да е от значение, а аз даже и да не предполагам за съществуването му.

          Бе, що не ми се падна карбураторна витара...
          Ама като си знам късмета-тогава пък раздатката няма да е наред, или предния диференциал.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #50
            До: И аз съм вече с Витара.

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Тесни са, не стават.

            Ама все ще измисля нещо, само помпата е проблем.
            Я кажете-какви параметри на помпата да търся. То за дебит-ясно, не е голям, но налягането-
            И долу-горе еднакво ли е за всички марки коли?
            Захранването-и то е ясно, притеснява ме дали няма нещо което да е от значение, а аз даже и да не предполагам за съществуването му.

            Бе, що не ми се падна карбураторна витара...
            Ама като си знам късмета-тогава пък раздатката няма да е наред, или предния диференциал.
            Става помпа от каквато и да било моноинжекционна кола, стига да пасне на мястото. И от много-инжекционните става, ама с малко електрически магии (по-ниско напрежение). Захранва се или от компютъра (ако всичко е в ред) или с реленце като за електронна АГУ - като спре мотора да спира след секунда-две и помпата. Разбира се, след помпата трябва да са наред и дюзата, и регулаторът за налягане, и компютъра, и датчиците му.

            Карбураторна, казваш - не съм подстрекател, ама я виж не пасва ли карбуратор вместо моно-то?

            Коментар


            • #51
              До: И аз съм вече с Витара.

              Ами да ти честитя и аз!Радвам се ,че в Шумен има хора които си купуват джипки ,щото взеха да намаляват...
              По въпроса за резорвара ,сам знеш ,че можеш да си направиш един външен ,а електрическата помпа външна мисля ,че струваше около 60 лв,така че място за чудене май няма
              Стягай го по-бързо ,че колкото повече хора ходят на разходки толкова повече свободни места има за такива като мен ,които си продадоха Жипките А ако можем и ще помагаме ...дори и с акъли ...там сме най-добри
              Много кални и безаварийни километри
              RAV 4
              F650GS

              Коментар


              • #52
                До: И аз съм вече с Витара.

                Честито и от мен градски,много без авариини километри ти желая. Шуменските Витари се увеличават.

                Коментар


                • #53
                  До: И аз съм вече с Витара.

                  Може ли да питам какво се случи с "ралото"??
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #54
                    До: И аз съм вече с Витара.

                    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                    Може ли да питам какво се случи с "ралото"??
                    Разумен човек е, няма да го изхвърли.

                    Коментар


                    • #55
                      До: И аз съм вече с Витара.

                      За разумния човек-май не е много вярно-Понякога щъркела така яко ме хапе...
                      Ама наистина ралото няма да го изхвърля-ще мисля някакъв вариант да закрепвам ябълката с някаква планка за бъдещата броня, засега не знам как, но ще го измисля някак.
                      А "остатъка" от ралото може да се ползва за дръги неща, и без това като му отрежа ябълката вече няма да има стойност, та мисля да ползвам желязото като материал.
                      А и железа у нас само влизат...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #56
                        До: И аз съм вече с Витара.

                        Коле, честито братче. Съгурен съм, че много скоро ще си я пипнал от всякъде. Със здраве да си я караш и внимавай момчетата ти да не я приватизират бързо бързо
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #57
                          До: И аз съм вече с Витара.

                          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                          Коле, честито братче. Съгурен съм, че много скоро ще си я пипнал от всякъде. Със здраве да си я караш и внимавай момчетата ти да не я приватизират бързо бързо
                          Благодаря!
                          То пипането е лесно и приятно(на джипката, де), ама си трябват пари. А те посвършиха, та засега ще правя само това за което не трябват
                          Засега мисля само да взема един джек, и да сменя масла и антифриз, а гуми, и разни повдигания ги оставям за в светлото бъдеще...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #58
                            До: И аз съм вече с Витара.

                            Честито и от мен.
                            Да си жив и здрав да си я караш с кеф.
                            Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                            Коментар


                            • #59
                              До: И аз съм вече с Витара.

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Тесни са, не стават.

                              Ама все ще измисля нещо, само помпата е проблем.
                              Я кажете-какви параметри на помпата да търся. То за дебит-ясно, не е голям, но налягането-
                              И долу-горе еднакво ли е за всички марки коли?
                              Захранването-и то е ясно, притеснява ме дали няма нещо което да е от значение, а аз даже и да не предполагам за съществуването му.

                              Бе, що не ми се падна карбураторна витара...
                              Ама като си знам късмета-тогава пък раздатката няма да е наред, или предния диференциал.
                              Макса в подфорума на Опел има доста обширна тема по въпроса за помпите - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=21836
                              Вярно, че там е за пълна инжекция, но освен налягането на помпата, други разлики съществени няма. Служебното Пежо преди време беше с някаква опелска помпа за пълна инжекция, вързана през един як резистор - не ти го препоръчвам като изпълнение, но в интерес на истината 2-3 години изкара... после се разпадна скоростната кутия и колата отиде за скраб.

                              Не се ебавай с вътрешна помпа - цената едно на ръка, но е адски неудобна за обслужване и ремонт, а с нашите загубени горива се налага.
                              Всъщност на моноинжекцията си има клапан за регулиране на налягането, не знам дали няма да стане директно и с каква да е външна помпа... трябва да се поумува малко
                              Отделно, че на външната можеш да закачиш какъвто резервоар си искаш.

                              Иначе твоята помпа май се захранваше през 2 релета от предпазител, дето е малко скрит зад основните и като изгори (предпазителя) става голяма веселба В смисъл, че започва да не работи и на газ, та умната с изолацията на жиците! Ако чуеш да ти чатка странно някое реле в краката, да не се чудиш от какво е

                              На Шатъла паркирахме една бутилка като резервна гума на мястото на резервоара, става перфектно, ама е дребна, 25литра. На Витарките знам, че отдолу слагат доста по-големи, даже вчера имаше една такава в бокса, ама пусто не погледнах къде и как е монтирана, че имаше друг зор А със сигурност е монтирана добре (щото тая точно Витара се кара яко офроуд, при това душманската, чак да ти дожалее), щом още не нито задрала нито паднала

                              Тия дни като го видя пича, ще погледна, ако не си решил проблема до тогава.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #60
                                До: И аз съм вече с Витара.

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Благодаря!
                                То пипането е лесно и приятно(на джипката, де), ама си трябват пари. А те посвършиха, та засега ще правя само това за което не трябват
                                Засега мисля само да взема един джек, и да сменя масла и антифриз, а гуми, и разни повдигания ги оставям за в светлото бъдеще...
                                То това са лесни неща, кажи на събора дали и кога ще дойдеш, да я огледаме на живо
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X