Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Франко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: И аз съм вече с Витара.

    Да ти използвам темата Кольо,48" или 60" за Витарата?60"-колкото по-голям ,по-добре или като за Витара излишно голям?
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • До: И аз съм вече с Витара.

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      При теб няма да стане, защото на витарите с мек покрив коланите на задните седалки са закачени на едни "кули", които правят багажника по тесен. При тези с твърд таван коланите са закачени на самата гредичка и багажника е по широк. Точно толкова широк, че джака да влиза, но да няма как да мърда ВСе едно за там е правен!
      И аз мислих да го слагам там, но не намирах достатъчно място и за това умувам още.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • До: И аз съм вече с Витара.

        А бе отвън му е мястото,аз най вероятно ще го захвана хоризонтално за задната броня!Ако ви притеснява,че ще го откраднат-катинар,ама нали знаете,че и други работи има които,могат да се откраднат,така,че много катинари...,връзване на цялата Витара със синджир,кви глупости говоря!!!
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • До: И аз съм вече с Витара.

          Сложих и го!
          Джека на витарата, де...
          Ето как стои в "багажника"



          Отдясно съм го опрял плътно, а отляво остават 2-3 см. Но не смятам, че ще хлопа, а ако-ще измисля някакви скоби, или друг някакъв начин за захващане.



          И обхванат от мерак, захванах да си направя приспособлението по идея на Стефан за захващане на джантите. Мерене, рязане, заваряване, и се получи ето това:





          А ето как стои на клюна на джека:



          Има още да се залепи някаква гума отпред, и да се пробва, и чак след това грунд и боя. Ама не се знае кога ще стане
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • До: И аз съм вече с Витара.

            Аз си мислех ,че ще има лебедка и ще минаваме през върбишкия ,той зел да слага още тежести вътре щото двигатела голям
            Ади честито и от мен ,вече може да си 1-2 идеи по спокоен в гората.
            RAV 4
            F650GS

            Коментар


            • До: И аз съм вече с Витара.

              Ако имаше лебедки при Явор, досега щях да съм я сложил на муцуната на витарата.
              Ама нямааа...
              Имало само една 9000 либри на Т-мах, а тя ми се струва малко голяма, та ще чакам до Февруари, когато се очаквала доставката.
              Иначе лебедки се намират и на други места, даже по-качествени, ама и става въпрос за едни други цени...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • До: И аз съм вече с Витара.

                Честито и от мен, Кольо. Много и безаварийни километри ти желая.
                Относно въпросите ти-да, това ми е първото 4х4 и макар че съм шофьор от над 20 год веднага усетих разликата в начина на шофиране м/у обикновен автомобил и джип. Може и да е лъскава, но за това ще се погрижа, аз обичам малко по-спартанските форми и за мен е по-важна функцията, не дизайна. Ама търговците......нали знаеш.
                Взех джипа защото го позакъсах със здравето и докторите казаха да зарязвам работата и да си живея живота и да правя квот искам. А аз искам да ходя за риба, за това и ще го ползвам извън пътя, макар че повече ще карам по асвалт, понеже при мен няма шега, на определени дни трябва да съм в болница, независимо какъв е пътя и дали е почистен прохода. Относно гумите и джантите-ще проверя още утре и ще видя какъв размер са. Ще оправя и гадното жило, за това пък че трябва да се смаже просто не се бях сетил. По-нататък мисля да избера някакъв начин за повдигане, може би не много, защото няма да е за твърд офроуд, говоря съзнателно за кал, камънак и т.н., по-скоро за по-лек. Просто защото нямам опит, нека се потренирам, пък следващия джип вече ще е и по-солиден. А и парите трябва да се посъберат, нали все не стигат. относно съветите-приемам всякакви, не се обиждам, понеже не прочетох овреме из форума, допуснах и малка грешка-оборудвах се с ласса компетус, стават за асфалт, но на кал никакви ги няма, оня ден се плъзгах по един наклон назад, ама пък вдига адреналина. Можеше и по-добър избор да направя, но ще се коригирам и там. До сега ходех за риба с пасата, ама с него не си е работа, сега вече с Витарата е друго.

                Коментар


                • До: И аз съм вече с Витара.

                  Днес решихме да поразтъпчем витарата из гората. Ей-така-предновогодишно. И да пробвам джека, де, ама не успях да се набутам така, че да се наложи ползването му.
                  Ето и малко снимки.







                  Ето и видео:



                  Последно редактирано от Кольо; 31-12-09, 17:40.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • До: И аз съм вече с Витара.

                    Днес тук вали.
                    И понеже си търся какво да пипна по витарата, реших да се пробвам да направя конусните втулки на хъбовете.
                    Щото като погледнах левия хъб-два болта скъсани, точно тези на които имаше от оригиналните конуси, и целия въртящ момент се предава през тях вместо през всичките шест, а натоварването не беше малко...
                    След меренето се оказа, че трябва материал с диаметър 13 мм, но имам смо с 12. И с него ще стане.
                    Разпробивам пръчката по средата, като внимавам осите на пръчката и отвора да съвпадат. То с дрелката не, че много водят, но колкото-толкова, ако не стане ще ходя на стругар.
                    След това на шмиргела оформям конуса, режа с ножовка до размера(8мм) срязвам надлъжно по конуса(оригиналните са срязани), и това е. Засега сложих само на левия хъб, ще видя как ще се представят, ако е добре-ще направя и за другия, май трябваха само две втулки.
                    Когато пробвам ще пиша за резултата.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • До: И аз съм вече с Витара.

                      Честита нова година, Кольо. Видях видеото, хареса ми минаването през дългия наводнен участък. Проучи ли го преди това или направо мина. Че ми се видя доста смело решение, при едно затъване там щеше да стане интересно.

                      Коментар


                      • До: И аз съм вече с Витара.

                        Първоначално публикуван от lazarlk Преглед на мнение
                        Честита нова година, Кольо. Видях видеото, хареса ми минаването през дългия наводнен участък. Проучи ли го преди това или направо мина. Че ми се видя доста смело решение, при едно затъване там щеше да стане интересно.
                        Първо го минах в обратната посока. Но пак без предварително проучване, нали имам джек... Ще се извадя ако затъна.
                        "Навигатора" викаше-неее, там е опасно, не опитвай, на втората локва-не знаеш какво има отдолу, може и да затънем, ама накрая се изметна-"аз нали ти казах, че ще минем"
                        Това на първото минаване, на второто като знаех, че е проходимо страха изчезна, и остана само кефа
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • До: И аз съм вече с Витара.

                          Тази вечер сложих и фланците. Естествено последва и проба, макар и само по пътя, да видя как ще се държи витарата с фланците. От краткото пътуване разбрах две неща-
                          1. Че или почти нищо не разбирам от автомобили, защото не усетих разлика в държането на окачването с тежките железни фланци в сравнение с преди, или наистина тежестта не оказва чак такова влияние. А може би карането беше твърде кратко...
                          2. Ще трябва малко флексотерапия. При ляв завой предната лява гума опира в пластмасовата кора на калника, и стърже гадно. Дясната не стърже, защото там кората против кал вече я няма Чудя се дали да не махна и кората отдясно. Освен това при по-голяма амплитуда на задния мост гумата опира в калника. не ми се дупеше в тъмното да гледам къде точно, но то ще си покаже. А може и гумата сама да си направи място-след някоя по-здрава разходка ще си огъне калника точно колкото е нужно
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • До: И аз съм вече с Витара.

                            На днешната разходка успях да разкача лостчето на раздатката.
                            В момента витарата е в режим 4х4 бързи. И добре, че не остана на 4х2, че няма излизане от гората.
                            Когато имам повече свободно време ще сляза в канала да огледам отдолу, че отгоре нищо не се вижда, гофрираната гума пречи.
                            Данода не се наложи да свалям раздатката, че идвали студове, а в студеното време не е много за работа в гаража.
                            Ама май е по-добре да се стигне до сваляне на раздатъчната кутия, че има едно свирене на бавни, да погледна какво има. Най-вероятно лагер, дано да не е зъбчатка, че става сложно.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • До: И аз съм вече с Витара.

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              На днешната разходка успях да разкача лостчето на раздатката.
                              В момента витарата е в режим 4х4 бързи. И добре, че не остана на 4х2, че няма излизане от гората.
                              Когато имам повече свободно време ще сляза в канала да огледам отдолу, че отгоре нищо не се вижда, гофрираната гума пречи.
                              Данода не се наложи да свалям раздатката, че идвали студове, а в студеното време не е много за работа в гаража.
                              Ама май е по-добре да се стигне до сваляне на раздатъчната кутия, че има едно свирене на бавни, да погледна какво има. Най-вероятно лагер, дано да не е зъбчатка, че става сложно.
                              Отдолу няма какво да видиш. Ако просто се е разкачило има една камбанка, която се натиска и завърта. В такъв случй сваляш пластмасата, гофрираната гума и закачаш, но все пак трябва да се убедиш, че е изкочило поради неправилно поставяне, а не че има някакъв проблем, който пак може да те иненада.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • До: И аз съм вече с Витара.

                                Илюстрирам думите на Славин...
                                Прикачени файлове
                                0887/400121 Антон Донев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X