Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Франко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: И аз съм вече с Витара.

    Благодаря за акъла и снимките.
    Като се водя от това как лоста се върти, и свободата на въртене си мисля, че долната част на лоста-"ябълката" е на мястото си, а мястото на "лагеруване" не върши работата си.
    Долу-горе ми стана ясно, утре вечер ще сляза в гаража, и ще видя какво става.
    То и тази вечер щях да го направя, ама пусти ангажименти...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • До: И аз съм вече с Витара.

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Благодаря за акъла и снимките.
      Като се водя от това как лоста се върти, и свободата на въртене си мисля, че долната част на лоста-"ябълката" е на мястото си, а мястото на "лагеруване" не върши работата си.
      Долу-горе ми стана ясно, утре вечер ще сляза в гаража, и ще видя какво става.
      То и тази вечер щях да го направя, ама пусти ангажименти...
      Искаш да кажеш, че лоста си е на мястото но не изпълнява функции ли. Аз помислих, че ти е останал в ръката.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • До: И аз съм вече с Витара.

        Да, на мястото си е, и както писах-струва ми се, че се върти в долната си част, а отгоре е "изтървало".
        Като го разглобя ще снимам(ако пак не забравя) и ще опиша каква е била повредата, и как съм я оправил.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • До: И аз съм вече с Витара.

          Тази вече се заех с ремонта, и се справих.
          Оказа се, че капачката кояо се "защраква" в болтовете:



          се е "отщракнал", даже пружината която натиска чбълката надолу беше преминала от горната страна на капачката. Мястото и е от другата срана.



          Даже самият лост беше малко изкривен...



          Изправих лоста, наместих пружината, всичко на мястото си, и хайе на проба из платото. Малко буксуване из баирите, повече кал, и на излизане от гората се бях настървил за каране, и се натресох в една голяма локва. Излязох, ама делкото се намокрило, и половин час си играх да подсушавам кабели и капачки. Това на светлиата на фенерчето на телефона. Като нямам челник... Запали с много гърмежи, и добре, че пътя на връщане е по надолнище-прибрах се на скорост с 2500-3000 оборота, да вдига температура, и да изсуши мокрите неща. Като прибирах витарата в гаража всичко си работеше както преди.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • До: И аз съм вече с Витара.

            Днес пък с заех с увисналите врати.
            Много ме дразни това,ч е трябва да ги блъскам силко за да се затворят. Естествено забравих да снимам, но накрая се сетих.
            След развиването на болтовете които държат калника се отваря достъп до горната:



            и долната планка за регулиране:



            Следва повдигане на вратата с крик( и в ръководството така пише):



            И стягане на болтовете на планките.
            Имаше още за снимане, но един комшия ме отвлече да ходим да му търсим гуми за паджерото, и набързо събрах калника, и газ из града.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • До: И аз съм вече с Витара.

              И аз мисля да пробваме това начинание утре че нашите врати са бая увиснали Мерси за полезния съвет
              Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
              Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

              Коментар


              • До: И аз съм вече с Витара.

                Аз пък си мислех ,че чакаш калника сам да падне и чак тогава да видиш пантите
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • До: И аз съм вече с Витара.

                  Има ли смисъл от тоя твоя пост или само си трупаш мнения ей така.
                  Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                  Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                  Коментар


                  • До: И аз съм вече с Витара.

                    Първоначално публикуван от CZ 350 Преглед на мнение
                    Има ли смисъл от тоя твоя пост или само си трупаш мнения ей така.
                    Смисъл има, но който не е запознат не го вижда.
                    Пояснявам:
                    След като някои дървета в гората безуспешно се бориха да останат прави, те все пак си нанесоха поражения по калниците. И тоя-десния калник отдолу не се държеше на нищо, и свободно се ветрееше настрани. Всъщност регулирането на вратата дойде като последствие на свалянето на калника за леко изчукване, и придобиване на някакъв вид... Тъй като калника вече беше свален-реших да направя отдавна замислената регулировка.
                    Ще изрегулирам и другата врата, но по-късно, че сега съм се захванал с едни сериозни неща-свалям скоростна кутия и раздатката, че започна страшно да вие и стърже, надявам се да е само лагери. Щото ако има и нещо друго-тогава си е.а майката. А сега съм пред монитора, защото замръзнах в гаража, и дойдох да се стопля.
                    Хайде, пак слизам, че мен чака...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • До: И аз съм вече с Витара.

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Смисъл има, но който не е запознат не го вижда.
                      Пояснявам:
                      След като някои дървета в гората безуспешно се бориха да останат прави, те все пак си нанесоха поражения по калниците. И тоя-десния калник отдолу не се държеше на нищо, и свободно се ветрееше настрани. Всъщност регулирането на вратата дойде като последствие на свалянето на калника за леко изчукване, и придобиване на някакъв вид... Тъй като калника вече беше свален-реших да направя отдавна замислената регулировка.
                      Ще изрегулирам и другата врата, но по-късно, че сега съм се захванал с едни сериозни неща-свалям скоростна кутия и раздатката, че започна страшно да вие и стърже, надявам се да е само лагери. Щото ако има и нещо друго-тогава си е.а майката. А сега съм пред монитора, защото замръзнах в гаража, и дойдох да се стопля.
                      Хайде, пак слизам, че мен чака...
                      Коле, я като тръгнеш да разглобяваш скоростната, щракни една-две снимки, че и мен ме чака тая процедура, но ще е напролет, все още не вие толкова свирепо. Почти съм сигурен, че е лагера на първичния вал, ама знае ли човек...
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • До: И аз съм вече с Витара.

                        След цял ден мръзнене в гаража(калта по пода замръзна, и не цапаше обувките) успях да сваля кутиите-скоростната и раздатъчната, разделих ги, и установих, че скоростната кутия си работи почти идеално, нещо което не можеше да се каже за раздатката. По никакъв начин не може да се превърти входящият вал.
                        Разглобих раздатката, и след още известно количество мамки ето какво е останало от лагерите и зъбчатките на входящия вал на раздатката:



                        От другата страна няма видими поражения, поне на пипане и гледане.



                        Веригата ми се вижда малко поразтеглена, но не е създавала проблеми.

                        Не съм питал в магазина дали има части за раздатка, но и да има ще са доста скъпи ми се струва. Май ще купувам цяла раздатка.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • До: И аз съм вече с Витара.

                          Павле продаваше раздатка. Провери, може още да не я е продал, а твърдеше, че е ревезирана.
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • До: И аз съм вече с Витара.

                            Отдавна не съм писал в тази тема, макар, че има някакви новости.
                            Едната е, че каретата на преднте полуоски почти сдадоха багажа, но този ми пост не е за тях. Когато взема други-здрави, и ги сменя-тогава и ще пиша, и ако имам възможност ще снимам.
                            Искам да се похваля, че си сложих лебедка. Вромос, 9000 либри,, втора употреба. Вмедто монтажна плоча си направих една рамка от винкел 63х63х5. По идея на Петър Минчев. И днес излязохме с един приятел(Тук Freeflyer) да я изпробваме. ето малко снимки от неговия телефон:
                            Захода към локвата:



                            Вече вътре, дотам се стига на ход:



                            Понеже не си извадих куката на въжето от ухото за теглене предварително се наложи да бъркам до над лакътя във водата:





                            Имаше още за снимане, ама от Еон спряха тока на телефона...

                            Както се знае от снимките не се получава представа за реалната ситуация, но вътре в купето на шофьорското място водата беше почти до нивото на седалката, и се наложи да си събувам обувките и чорапите и да си навия крачолите за да остана поне малко сух. Но ръкавите си ги намокрих като бърках за куката...

                            Лебедката се представи добре, но все пак е 9000 либри за джип тежащ малко повече от тон. И витарата не беше легнала в някоя лепкава кал, а си беше само във вода. Но теста беше успешен, а и тази локва си ми беше стара мечта, но докато нямах лебедк не смеех да се набутам в нея.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • До: И аз съм вече с Витара.

                              Честито Кольо,тествал си я в истински бойни условия!
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • До: И аз съм вече с Витара.

                                Искаше ми се да е в гъста лепкава кал, легнала на корем, това е най-тежкото изпитание за лебедката, но в момента не ми се рърсеше такъв терен. Но и така стана, на излизане имаше стръмен бряг, щом се извадих оттам, надявам се да изляза и т такава гъста кал.

                                Нямам снимки на самата лебедка, ама апарата ми е в насипно съсътояние след като го разглобих за да видя "Защо аджеба не излиза обектива напред..."

                                Ама всеки е виждал лебедка, няма кой знае какво за снимане.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X