Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
    Ти пък сега чак извратено това е временно Китарата е толкова лека отзад , а и аз не я товаря , с пружините от Варел амовете мн. трудно могат да ударят в свито полужение.Дължината им в момента след второто удължаване е 55см.
    Вярно е, че е лека но все пак не е добре. Така както си го направил според мен казано на съпроматски език има опасност да се изкълчи или директно да се скъса! Намирай едни амортисьори от Вектра, Омега за по 20лв/бр и си ти човека.
    TT-Tuning Team
    АСК Добрич

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Почти съм сигурен, че така направените амортисьори ще сдадат багажа още на първото излизане с по-гаден терен.
      Колега, амортисьори втора употреба по 20-30 лева в моргите валяло. Дай едни 60 лева и го направи като хората.

      Моие последните бяха от БМВ тройка. По 30 лева. Стават и от Москвич 2140. Те пък без пазарлък са по 25 лева нови. С пазарлъка-може и по 15 да излязат.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
        Браво! Спестил си 30лв

        Като пишеш в тази тема, а не можеш да я прочетеш, поне да беше разгледал картинките!
        Абе и да се заяждаш това е....темата съм я изчел ,а картинките са хептен за невежите нали не мислиш ,че конструираме самолет.??? Та нали по горе съм писал , че един от колегите пише как 60см. амове идват много заради опасността от излизане на пружината и иманно затова се наложи втори път да разглобявам и удължавам амовете с още 5см. Според мен 60см ще си е добре.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
          Вярно е, че е лека но все пак не е добре. Така както си го направил според мен казано на съпроматски език има опасност да се изкълчи или директно да се скъса! Намирай едни амортисьори от Вектра, Омега за по 20лв/бр и си ти човека.
          Съгласен съм ...та нали ви писах ,че е временно ще сложа от Омега.Пружината трудно може да се свие чак толкова. Ще се изкълчи ,ако удари в свито полужение и то с мн. скорост в по голяма неравност/бабуна/. По същата логика при предните амове с подложки 5см.и удължаване на пружините с 5см. подложки какво се получава? Реално вдигането там се получава поне около 8см.Да не би да сте сменили амовете с по дълги , няма ли опасност да да удря при свито полужение замисляли ли сте се и вие всички карате така?.
          Последно редактирано от traper2504; 06-10-12, 21:37. Причина: ДОПЪЛНЕНИЯ
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Почти съм сигурен, че така направените амортисьори ще сдадат багажа още на първото излизане с по-гаден терен.
            Колега, амортисьори втора употреба по 20-30 лева в моргите валяло. Дай едни 60 лева и го направи като хората.

            Моие последните бяха от БМВ тройка. По 30 лева. Стават и от Москвич 2140. Те пък без пазарлък са по 25 лева нови. С пазарлъка-може и по 15 да излязат.
            Кой беше тоя Московец Алекото ли и колко см. са разпънато амовете му, горе с резба ли са?
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Учудващо изобретение-все бях виждал удължения на амортисьори,но чак такъв майтап никога.
              Колега по тази логика тип "икономия преди всичко" защо не заложи на предни амортисьори от Жигули-/вървят по 6-8лв. втора употреба/ и да опънеш още по-дълги прътове за удължения.
              Извини ме ако съм те засегнал с думите си,но това което си направил е под всякаква критика-/разбира се машината си е твоя и ти си решаваш/.
              Другото още по-важно е,че с гумите с които си в момента смисълът от лифта е почти нулев.
              Ако не ги смениш с по-подходящи и като диаметър,и като протекторен рисунък авджалъкът ще се превърне в целодневно копане и дърпане,особено ако ни хване по-сериозна Зима.

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Оставете амовете безпокои ме друго ,че не съм сложил фланец на кардана при дифа шлица е навън с около 12 мм. за сега ще внимавам да не го натоварвам.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Учудващо изобретение-все бях виждал удължения на амортисьори,но чак такъв майтап никога.
                  Колега по тази логика тип "икономия преди всичко" защо не заложи на предни амортисьори от Жигули-/вървят по 6-8лв. втора употреба/ и да опънеш още по-дълги прътове за удължения.
                  Извини ме ако съм те засегнал с думите си,но това което си направил е под всякаква критика-/разбира се машината си е твоя и ти си решаваш/.
                  Другото още по-важно е,че с гумите с които си в момента смисълът от лифта е почти нулев.
                  Ако не ги смениш с по-подходящи и като диаметър,и като протекторен рисунък авджалъкът ще се превърне в целодневно копане и дърпане,особено ако ни хване по-сериозна Зима.
                  Ти не четеш ли ,че ще се сменят? Това е атракцията и е временно от мерак да видя Китарата как изглежда. Знаеме ги тези неща и за гумите колега ,но 31ци нямам намерение да слагам освен от195 до205/75или80/15 нещо М+С ,щото няма да ги побере без орязване на калници или боди лифт от 5см. Стига ми Паджерото , като му сложих31ци и разхода от 10 скочи на 12 нафта.
                  Последно редактирано от traper2504; 06-10-12, 21:16.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Абе точно от омега амовете бяха ненужно дълги...От астра хетчбек ги пазарим тук у Габровото...ПО 35-40 каяба маслена ...От БМВ е30 стават добре за по рали каране ,но са леко по къси...А за гумите всеки знае...Лифтната витара 235/75/15
                    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Москвича е от новите. Алеко е модела с ладовия двигател, ама няма значение де, амортисьорите са еднакви.

                      Относно гумите и грайфера им-за проходимост М+S не става. Това си е зимна гума, в най-агресивния случай АТ. За лов(особено зимата) трябва да се кара по калчица, локви и т.н. та с "някакви" гуми не става. Най-малко кобри. По-големия размер дава клиренс, а той е важен за проходимостта.

                      Ама си мисля, че тези неща ги знаеш, та действай както си наумил, ама не посрамвай витарите. Те си могат доста, ако са направени както тябва.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Първоначално публикуван от Петър Минчев - MaxBass Преглед на мнение
                        Абе точно от омега амовете бяха ненужно дълги...От астра хетчбек ги пазарим тук у Габровото...ПО 35-40 каяба маслена ...От БМВ е30 стават добре за по рали каране ,но са леко по къси...А за гумите всеки знае...Лифтната витара 235/75/15
                        Е може и 235 в краен случай , знам ,че това е предела при лифтната витара.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          За мен най-добрият вариант за гуми е 205 или 215/75-15, в момента съм с 225/75-15 не че не съм доволен. Но следващите ще с с такъв размер.
                          TT-Tuning Team
                          АСК Добрич

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Москвича е от новите. Алеко е модела с ладовия двигател, ама няма значение де, амортисьорите са еднакви.

                            Относно гумите и грайфера им-за проходимост М+S не става. Това си е зимна гума, в най-агресивния случай АТ. За лов(особено зимата) трябва да се кара по калчица, локви и т.н. та с "някакви" гуми не става. Най-малко кобри. По-големия размер дава клиренс, а той е важен за проходимостта.

                            Ама си мисля, че тези неща ги знаеш, та действай както си наумил, ама не посрамвай витарите. Те си могат доста, ако са направени както тябва.
                            Коле мерси за инфото за Рендето , но колко е дълъг ама.?
                            Така е ,но нали знаеш всеки знае себе си. Не се навирам по дълбоки калища така ,че да АЛ ТЕРЕН ми е по за предпочитане ама зависи дали ще ми изпаднат втора ръка от нейде.По принцип файдата е най много от големината на диаметъра/височина/ на гумите.Как ще посрамвам Китарите бре ....та това е джипката на бедняка , лека ,евтинджос подръжка , позволява мн. иновации,приличен разход е подскача,полюшва странно , но нали знаеш не може хем оная работа , хем душата в рая.Та аз направо се родих от как я взех ,а с Фруктиерата и последно Пахероса кво да кажа верно друга возия,друг кеф особенно Пахероса си е поне 3 пъти по джип/лично мое мнение/ , нооо ми изтискваше нон стоп финансовите ресурси по подръжка и разход на гориво до припадък. П.п. Не се занимавам с Оф състезания.Мен ме устройва това ниво на проходимост , защото все пак да не забравяме ,че тя много зависи и от задкормилното устройство.
                            Поздрави!!!
                            Последно редактирано от traper2504; 07-10-12, 10:42.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                              ..... за Рендето .....Как ще посрамвам Китарите ....а с Фруктиерата и последно Пахероса.... Поздрави!!!


                              Извинете, бихте ли пояснили какво е " Ренде , Китара , Фруктиера и Пахерос" - не пишем ли за джипки в този форум или съм влязъл в някакъв друг?

                              Между другото , това със задните аморт. е наистина извращение някакво.
                              Б. Бонев
                              0осем88две6шест71три

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
                                Извинете, бихте ли пояснили какво е " Ренде , Китара , Фруктиера и Пахерос" - не пишем ли за джипки в този форум или съм влязъл в някакъв друг?

                                Между другото , това със задните аморт. е наистина извращение някакво.

                                китара е все повече придобиващото популярност название за Витара...
                                Фруктиера е Фронтера-Междо другото много гаден джип според мен и никога не бих карал такова нещо...
                                Пахероса виж и аз нз...Малко на Паджеро блъска ама дали... И чак да е три пъти по джип...може да е повече ама 3 пъти не ми се вижда...
                                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X