Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Това значи ,че малко четеш тук у форума. Ренде-Москвич , Фруктиера-Фронтера , Пахерос-Паджеро и си е баш 3 пъти по джип , имах го но ме натисна глада през февруари и с мъка трябваше да го продам. Но пък Витарката си е евтинджос.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Нищо лично ,но как от човек направил си така амовете да се съглася с висящия изказ 3-пъти по джип?
      Какво може 3-пъти повече питам аз защото изкара витарата ебаси мър*ата ...
      Ако витарата катери наклон 60 градуса паджерото на 180 ли се катери
      или ако витарата се кара в гората с 40-50 паджерото с 120-150 ли се кара?
      или ако се обръща при наклон (примерно) 30 градуса паджерото при 90 градуса ли се обръща?
      Или гори колкото три Витари?това може и да е ....
      Просто е много висящ израза ти и се опитах да те завърна ,че не е чак три пъти ,но ти настояваш...Ами сега се аргументирай за 3те пъти по джип....Моля...
      Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Първоначално публикуван от Петър Минчев - MaxBass Преглед на мнение
        Нищо лично ,но как от човек направил си така амовете да се съглася с висящия изказ 3-пъти по джип?
        Какво може 3-пъти повече питам аз защото изкара витарата ебаси мър*ата ...
        Ако витарата катери наклон 60 градуса паджерото на 180 ли се катери
        или ако витарата се кара в гората с 40-50 паджерото с 120-150 ли се кара?
        или ако се обръща при наклон (примерно) 30 градуса паджерото при 90 градуса ли се обръща?
        Или гори колкото три Витари?това може и да е ....
        Просто е много висящ израза ти и се опитах да те завърна ,че не е чак три пъти ,но ти настояваш...Ами сега се аргументирай за 3те пъти по джип....Моля...
        хахахахах и аз с нетърпение чакчм отговора

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
          Това значи ,че малко четеш тук у форума.
          достатъчно чета форума колега! Просто малко ме дразни смяната на имената - ако ти се казваш Петър Груев примерно , да те прекръстим ли на Метър Х.ев ?

          Извинявам се за спама - няма да пиша повече извън темата!
          Б. Бонев
          0осем88две6шест71три

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Първоначално публикуван от devil. Преглед на мнение
            хахахахах и аз с нетърпение чакчм отговора
            Имам ги и двете, и Витара и Паджеро.
            И двете ми харесват, но за сравнение не може да става и дума!
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0750.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5415412Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0748.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5415413

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Ако беше чел сигурно щеше да ги знаеш тези имена, щото не аз съм ги измислил и все пак благодаря за ласкателството,то бива ,бива ама много сте докачливи бре с тези Витари и стига сте спамили темата със своите дребнавости. За колегата Петър Минчев кво да кажа , заяжда се на дребно щото има да ми връща от една друга тема в , която само той си чаткаше от ел.техника , а ние трябваше да стоим мирно.Какво им има на амовете,направил съм ги временно след някой друг ден слагам от Омега.Чисто нови са,работят все още след ,като здраво си я разтривам Витарата по джендема ,аз какво съм виновен ,че не сте виждали така направени амове?А на ония дето ги удължават с ,,П,,образна планка и болт с резба да не би да са по готини? За качествата на Паджерото ли? Когато си купите Паджеро ще разберете. ,,Лисицата ,като не стигнала гроздето какво е казала,,? Айде ,че взе да ме мързи,все едно да ви обяснявам до утре на обед за онова дето е на ника ми горе вляво и не ме разбирайте погрешно и аз си обичам Китарата , но не изпадам в истерия за нея. Е колегата radikyokushin , ако иска да ви обясни. П.п.Моля модовете ,ако сметнат за необходимо да почистят боклука ,който създадохме в тази полезна тема.
              Последно редактирано от traper2504; 08-10-12, 21:24.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                колега съжалявам ,но не гледам много никове като пиша и не знам за коя тема пишеш ,че си връщам? Или защо имам да си връщам...Мога да те уверя ,че нямам заядлив характер и ни най-малко тая скрито лоши помисли към някой...каквото имам го казвам както и направих тук.Не мисли ,че не съм можел да си купя паджеро или какъвто и да е джип...Витарата си я мечтаех от когато ги има Купих я с мисълта просто от лябов по нея...Това ,че това доведе до развиване на offroad влечения у мен е следствие на което просто се отдадох
                Мислил съм да си вземам и паджеро и ТЛК и патрул и съм карал,пробвал ,чел ...Реших ,че любовта ми към Витарата към този момент е по-голяма и те не ми дават достатъчно за да я оставя...
                Това е ...И за да не съм спам

                Искам пак да благодаря на Славин за темата и на Краси за китовете с които безкрайно улеснява всичко...
                Ето я моята Витара...Това не снимката го качи Познато може да е на някой от Трявна 2012 в долето ...От там където аз излязох *не съм участвал* друг не излезе без лебедка...
                Прикачени файлове
                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Ей Момци , що не вземете да спрете да си мерите каквото и да е , темата е за подобрения по нашите Витари. Малко се чувствам обиден от вашия спам защото Славин ми е приятел и мъж на място . Ако ще се заяждате си пуснете тема или на по телефоните, не ви прави чест .
                  ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                  тел. 0889 017703
                  0897 516030

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    И аз съм съгласен с гаргата и ако има възможност някой модератор да изтрие ненужните постове че всичко стана ........
                    А относно колегата трапера ще кажа че Паджерото е по-добро единственно на магистралата!
                    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                    "Mud Angels" Stara Zagora

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                      ....А относно колегата трапера ще кажа че Паджерото е по-добро единственно на магистралата!
                      Е... и на Dakar .

                      П.П. Защо се засягате бре!
                      Не мога да разбера, защо сравнявате несравними неща?!
                      Поздрави на всички!
                      Последно редактирано от radikyokushin; 09-10-12, 18:59.

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Аз да питам! Откакто съм лифтнал Витарата вече за пореден път (почти всяка година) ми се налага да сменям хебела! Последно му смених само втулката с полиуретанова такава преди 4 месеца и вече има луфт. Естествено това се отразява на цялата сходимост на предницата. Та въпроса е - има ли някой такъв проблем и как се решава? Не съм издевателствал над Витарата - разходки в горите по черни пътища ( ако ги има ) или покрай дърветата ( като ги няма - пътищата ,де!) Лифта е тип Славин - много успешен, без подложка на А- рамо, в разумните 5-6 см.
                        Благодаря на всички отзовали се!

                        ПП Паджеро наистина не се сравнява с Витара! Имам П4 2010 год. 200 PS - правя разлика! ( това за онзи приятел - трапера - ПОСЛЕДНООО! )
                        Б. Бонев
                        0осем88две6шест71три

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Няма нужда от спорове,факт е че каквото и да се направи по Витарата,с модификациите по темата,не може да я направи много по здрава от заводските параметри,точно обратното,става по трошлива,понеже с доработките водачите стават по уверени в качествата и,а това не понася на машината,не е създадена за издевателства,няколко елемента не я правят съвършенна.
                          Много преди Славин да пусне темата,да знае за тези доработки или изобщо да притежава Витара,имаше направени няколко Витари,по които се експериментираше постоянно,за да се достигне до оптимизирания вариант за нискобюджетното решение обсъждано в темата,беше разработено като заместник на скъпото окачване за Витара на "Калмини",и то е плод на съвместните усилия и тестове на доста хора от различни градове,занимаващи се с тунинга по окачването на Витара,и то стана благодарение на Форума и размяна на информация от един на друг до постигане на крайния резултат,разбира се прави чест на Славин че направи професионално издържани и достъпни чертежите на елементите давайки така желания ниско бюджетен лифт,радвайте му се и не спорете за глупости,ако можете,го оптимизирайте както се случи в последствие,по добрия вариант Еволюира в цял мост от УАЗ.Разбира се още по добрия вариант са мостовете от леката серия на ТЛК,и така докато Витарата стане хибрид,доближаващ се до по високия клас машини,в стандартно положение на практика Тя е най нисък клас сред Джиповете,има добродетели,но недостатъците идват в повече за жалост,точно това ни накара да преминаваме на по здрави и тежки машини,инак с кеф бихме си се возили на Витарите,но не издържат на всеки,искат пазене,условие което не винаги е изпълнимо в агресивна среда.Карайте си машините и ги развивайте към по добро,винаги може още и още.
                          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Много точно казано колега.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Да се върнем на темата, че много безполезен офтопик стана!
                              Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
                              Аз да питам! Откакто съм лифтнал Витарата вече за пореден път (почти всяка година) ми се налага да сменям хебела! Последно му смених само втулката с полиуретанова такава преди 4 месеца и вече има луфт. Естествено това се отразява на цялата сходимост на предницата. Та въпроса е - има ли някой такъв проблем и как се решава? Не съм издевателствал над Витарата - разходки в горите по черни пътища ( ако ги има ) или покрай дърветата ( като ги няма - пътищата ,де!) Лифта е тип Славин - много успешен, без подложка на А- рамо, в разумните 5-6 см.
                              Благодаря на всички отзовали се!

                              ПП Паджеро наистина не се сравнява с Витара! Имам П4 2010 год. 200 PS - правя разлика! ( това за онзи приятел - трапера - ПОСЛЕДНООО! )
                              При лифт се променя геометрията на кормилните щанги. В нормално положение трите щанги се движат най-общо казано в 1 равнина, а осите на връзките им може да ги приемем за перпендикулярни на тази равнина. Обаче след като повдигнем окачването нещата доста се променят. Двете щанги(лява и дясна) застават под ъгъл спрямо третата(тази между кормилния хебел и паразитния хебел). От тук пък следва, че силите не са в 1 равнина, а в общо положение. Това пък кара втулката на паразитния хебел да поема натоварвания в такава посока за каквито не е мислена. Оттук по-бързото и разбиване.
                              Също така след лифта всички слагаме по-големи гуми. Те също оказват влияние.
                              Дано да се разбира какво исках да обясня.

                              Всяка промяна носи след себе си добри и лоши неща. Пълно щастие няма!
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Да. Това,което си писал колега , го научих по трудния начин (благодаря за отговора!). Точно това става. Че и гумите са ми над нормата за Витара. Идеята и въпроса ми е дали има начин да се избегне този ефект по някакъв начин - вероятно не може - и дали е всеобща болест на любимите ни Витари. Аз , понеже намам нищо общо с автомобилите ( освен , че ги карам ) , с удоволствие бих почерпил опит от знаещите - има ли лек за това , или просто да си знам - на година нов хебел.
                                ПП - уважавам мнението ти, понеже много от нещата за Витара съм научил от твоите постове.
                                Б. Бонев
                                0осем88две6шест71три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X