Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Здравейте колеги, тъй като намерих задни амортисьори от Волга Monroe Reflex на цена от 20 лв. за нов, та въпроса ми е стават ли за този лифт? Днес минах и ги премерих и се оказа,че се 55 см. разпънати ( незнам за кой модел Волга са ). Моля колегите които са с такива да споделят дали стават и как се държи колата с Волгови амортисьори. Поздрави,

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      тия дни ще ходя и аз да търся стругар та питането ми е : какви пари излиза долу-горе да ти направят фланци за джантите и 4-те подложки за предницата ,че да не ми цепнат целката брутално ))
      Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Първоначално публикуван от kamarashev25 Преглед на мнение
        тия дни ще ходя и аз да търся стругар та питането ми е : какви пари излиза долу-горе да ти направят фланци за джантите и 4-те подложки за предницата ,че да не ми цепнат целката брутално ))
        За подложките незнам, но фланците най-добре ги вземи от някой от вносителите, който ги даде най-изгодно. На стругар + материали ще излезе по-скъпо.
        Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
        Mercedes w212 E350 4matic
        Ducati Monster 600
        O888795575

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          това също е добра идея
          Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            И аз мисля за фланците,че готови ще е по-добре.Вромос имаха скоро промоция на 169 лв,но незнам дали все още е актуална
            YAMAHA RAPTOR 700R

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Аз нали си правих железни фланци. От желязо, и с максимално мой труд-за по-евтино. Седнаха ми на 120 лева. Та по-добре алуминиеви за 200. Поне са леки.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Темата е много добра аз също имам Витара и сега ще започна леко полеко да я вдигам и да я подготвя за лек оф роуд

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  То така се почва... Ама да знаеш, че е заразно, и няма лечение, болестта само се влошава.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    То така се почва... Ама да знаеш, че е заразно, и няма лечение, болестта само се влошава.
                    Знам, Знам! и много зех да се зарибявам нещо ама си е тръпка ...

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Хайде да се похваля, и аз пораснах благодарение на колегата travelling. Обаче задните амове които сложих са къси за целта - следва подмяна. Пружините които ползвах са задни пружини от Шкода Фаворит пикап и са 430/101 мм. Извинявам се за лошото качество на снимките, но са правени с телефон.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0074A.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5372052Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0076A.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5372053Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0077A.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5372054Само да добавя, че гумите са 30 или 31 инча, незнам точно.

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Имам следната идея...Малко ми е мъгла ,но все пак...Изпитвам недостиг на просвет от към шасито...Има места *бабуни или камари ако искате ги наричайте през които не мога да мина защото витарата остава на тумбак ... в момента от шасито до земята е към 30 и няколко см с гуми 75см ...както и да е ...Често обмислям варианта с цял преден мост и тогава ще я вдигна още ,но искам да измисля вариант с независимото окачване...И така идеята е следната...
                        -носачите се свалят надолу като се заварят подходящи удължаващи планки на ушите на които сега се хващат носачите(при необходимост се подсилва каквото трябва...заварки и железа не ме плашат...
                        -билетки(на стабилизиращата щанга) ще търсим по дълги евентуално(има ли причина поради която не мога да ги удължа?)
                        -моста (преден) правят се по дълги страничните планки които го държат ,а средния тампон си мисля дали не е най лесно да се преправи гредата на която е хванат....
                        тук въпроса е дали ще има проблем с ъглите които ще прави кардана с каретата си ако се смъкне малко(колкото е необходимо ,че да успокоим ъглите на полуоските) ...въпреки ,че не е проблем да се направи да е с лек наклон дифа...
                        -отзад мисля като начален вариант да удължа носачите и да сложа подложки на пружините...
                        идеята е може би още едни 5-8см просвет на шасито....
                        това го пиша на прима виста защото ми хрумна и рекох направо да го излея като идея...
                        ако има желаещи дайте да поразмислим може ли да стана,има ли смисъл,има ли сериозни пречки(тей като едно е да ти хрумне ,друго е да може и съвсем друго да се направи) ...Ако на идеен проект го докараме ще го пробвам на моята витара ...
                        Аз лягам ,че кой знае каква глупост още ще измисля...
                        Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Петре, не се занимавай с глупости.
                          За витарите отдавна е измислено кое може да се направи, та хем да върши работа, хем да не се троши много.
                          Оттам нататък се влиза в друг филм. Цял мост отпред, по-дълги носачи за мостовете, по-високи пружини, по -дълги амортисьори(или направо койловъри), друг двигател, раздатката е кекава-смяна с по-яка, и т.н.

                          Нали беше на Лазарово, видя машините-прави си сметката сам...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Коле може би си прав...лошото е ,че съм се заредил с някакъв ентусиазъм...Не съм сляп и ако ми представите причини поради които не е добре да се прави ще ги приема на драго сърце и ще сложа цял мост...Да може би е доста играчка...Доста преправяне...Пак нови подложки ,планки ,рязане заваряне ,но има ли защо да не може да стане реално?Има ли нещо което изпускам ,а е съществено?Даже по едната точка дето си мислех реших ,че да се премести цялата стабилизираща щанга не е много трудно предвид ,че ще има преправяне по захвата на носачите...така ,че с биалетките проблем няма да има...
                            А на Лазарово бях...та и участвахме( с самурай)...едно научих...Всичкото желязо трябва да е добре измислено! Една грешка която си я и знаехме ,но при подготовката ни се посъбра повече и просто тръгнахме знаейки ,че има слабо място...Е заради него отпаднахме втория ден...но точно заради лазараво си мисля за витарата...Аз имам чувството,че е трудно да се мине на някой места с витара макар ,че минаваха витарки независими...пък на екстрийма даже и паджеро независимо имаше
                            Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                            Коментар


                            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Аз вчера се загледах на един Хамър Н1 и забелязах, че е на независимо окачване. Носачите бяха доста дълги и се замислих по същият въпрос като теб. Евентуално ако се направят по-дълги носачи, с по дълги пружини, ще трябват и по дълги полуоски. Обаче за да не се получи голям ъгъл на каретата, трябва и гумите да са доста извън калниците. Поне така си мисля. Просто Витарата е доста тясна за тая работа.
                              Ето за това говоря Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8805703035745558.jpg
Прегледи:1
Размер:58.2 КБ
ID:5375226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:8.3 КБ
ID:5375227 Виж ъгъла на полуоската колко по-малък е от нашият в момента.
                              Последно редактирано от stkiid; 18-05-12, 17:56. Причина: добавяне на снимки

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Оригиналната предница на витара не става за тежък траял. Много е кекава за такива извращения. Нито каретата са проектирани да издържат на по-сериозни натоварвания, нито амортисьорите(витара е единствения по-истински джип с макферсън отпред), да не говорим за ходове на гумата. При нормален размер гуми и грайфер като за път би трябвало да държи, но за сериозен траял-нцъ...
                                Паджерото е друга бира.
                                Хъмъра пък съвсем. А и той не е смятан да кара траял все пак...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X