Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Днес си прегледах хъбовете, преди доста време установих, че имам едно претракване отпред, мислех че са накладки, преди два месеца смених накладки и дискове, но тракането остана и днес намерих причината. След като разглобих левият хъб, след като установих че 6-те болта са леко развити???????????????при отварянето на хъба видях, че зъбното зацепване претраква в основата, сложих му малко от зелената грес за улътняване, както и на основата на хъба и по вътрешното уплътнение, обилно смазване със силиконов спрей за ски автомати, а на дясното сложих молибденова грес и сега ще наблюдавам, коя е по-поносима, тъй като видях остатъци от такава.

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Малко се позанимавах вчера с Витарата.Смених капачка и палец профилактично,старите бяха леко износени отвътре-металните ъъъ.."контакти".Намерих уж оригинални-японски.Редки са защото моята е с 4 кабела-бубината е вътре в делкото. Смених единия маншон на единия кормилен накрайник,че беше спукан-става перфектно от Лада Самара,силиконов.Преди това го смазах с грес за накрайници Вюрт.Черна,явно с графит и сравнително течна.Смених си въздушния филтър-там са 4 модела,за който не знае Кръгъл,квадратен,и два правоъгълни-моя е по-дългия правоъгълен(разликата е 1 см).
      Другото което смених е филтъра на купето Както знаем Витарата няма такъв,но аз си измайсторих преди време и ефекта е огромен.Сложих медицинска марля на два слоя между пластмасовия въздоховод от турбината на парното,към кутията на парното.Т.е. затиснах е на самата кутия на парното.Закрепвам за сигурност и с изолирбанд.Преди това почистих с прахосмукачка през големия отвор листата и боклуците от самото парно-застават на радиаторчето.Процедурата е правия през около 4-5 месеца.Сега реших да пробвам с вата за аспиратор-става още по-хубаво.Като свалих въздоховода за тези няколко месеца,марлята беше черна,а насъбралите се листа бяха много.Резултата е незадръстващо се радиаторче,по-малко прах в купето,чисти решетки на въздоховодите.
      Исках да сменя дневните светлини(има ги оригинално на по-новите Витари,когато си на контакт и габарит,светят и късите светлини,но по-слабо.Не съм мерил,но може би около 8-9 волта."Електрониката" се намира зад пепелника,под касетофона.) да светят на дълги,вместо на къси,както е на повечето "дневни светлини".Видя ми се доста занимавка да открия точните кабели и не го направих сега.За това по-нататък ще пусна отделна тема.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от nikman; 06-11-10, 08:41. Причина: снимките пак не се качват,по реда който ги слагам :(
      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        Пък аз карах зад теб някъде в кършака ....с десен волан забелязах.....видях я по гумите....!
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Пък аз карах зад теб някъде в кършака ....с десен волан забелязах.....видях я по гумите....!
          Абе толкова ли неестествено седят?
          Не,че е за хвалене,ама днес със Стоян Дефендера сменихме и другия вътрешен маншон.Ми няма какво да правя вече и почвам тунинг-и да мисля
          Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
            Абе толкова ли неестествено седят?
            Не,че е за хвалене,ама днес със Стоян Дефендера сменихме и другия вътрешен маншон.Ми няма какво да правя вече и почвам тунинг-и да мисля
            Ники, направо те чу дявола!!! Пу!
            Тунинга е измислен - цял преден мост...
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              След толкова четене по тази тема настъпи и моя ред да споделя някои снимка на витарката.Вече съм със нови джанти и зимни гуменки ето и няколко снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5228583Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:139.2 КБ
ID:5228584Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5228585
              Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
              КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

              Коментар


              • Re: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Днес аз пък си смених шарнирчетата на Витарката.Малко се закучи работат с болтовете им ,но с упоритост нещата се получиха..Шарнирите ми ги взеха по 35лв. парчето от Евро07.Не знам дали са читави или са някакви ментета и колко ще ме карат.Ако някой е слагал такива да каже дали ги бива?Поздрави и безаварийно!!!

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  В събота си регулирах клапаните, от 8 изпускателни само един е затварял сега върви доста по добре и стрелката за температурата вече стои под 1/4 както и да я карам .
                  От известно време се появи едно много неприятно прекъсване, като друсне в някоя дупка двигателя гасне за около секунда и за същото време светва чек енжина, какво ли не съм пробвал и не мога да го намеря от къде е . Другото неприятно е че губи вода, а от никъде не тече днес за 200км към половин литър .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • От: Re: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Първоначално публикуван от ники72 Преглед на мнение
                    Днес аз пък си смених шарнирчетата на Витарката.Малко се закучи работат с болтовете им ,но с упоритост нещата се получиха..Шарнирите ми ги взеха по 35лв. парчето от Евро07.Не знам дали са читави или са някакви ментета и колко ще ме карат.Ако някой е слагал такива да каже дали ги бива?Поздрави и безаварийно!!!
                    Привет колега,ми за 35лв парчето не знам колко ще са читави.Преди време сложих един за около 50лв и ми казаха че е ментак.Сега съм с едни по 80лв парчето и поне за сега няма проблем.
                    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                    Коментар


                    • От: Re: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Преди седмица две и аз смених моите шарнирчета със същите но за 32лв парчето и за сега се държат добре за напред ще видим.
                      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                      КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Левия ми вече е здрав 15000км, тези дни трябва да сменя и десния и пак такъв ще взема.

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 015.jpg
Прегледи:2
Размер:62.4 КБ
ID:5229362Здравейте колеги,от скоро съм в клуба на сузукаджийте при джипките,но вече има и аз какво да споделя.Едно от първите неща,който установих при Витарките е липсата на достатъчно място за необходимите неща и ето какво решение намерих-пластмасата е от вратите на бус Мерцедес,в случая-207 Д,но ги имат и други автомобили,а мрежата е от товарен камион/...има ги и по автобусите/свалих кората на вратата и това е...Успех.
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Не помня дали го качвах някъде
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29072010161.jpg
Прегледи:1
Размер:204.9 КБ
ID:5229395
                            събира около 13 литра бензин и стои под задната дясна седалка, има нивомер и се зарежда както стария .
                            На мястото на стария бутилка с общ обем 66 литра , откакто го направих направо се родих багажника ми е свободен и всичко си работи
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Днес довърших люка за хард топа, който има интерес, тук има подробно инфо: http://www.offroad-bulgaria.com/show...26#post1344326

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Здравейте колеги !Като сменях маслото на автомата забелязах, че гредите на Витарата са останали без антикорно покритие !Днес времето позволяваше и след щателно измиване проблема беше отсранен !Всичко по гредите и купето до което се докопах със четката беше боядисано със грунд 3 в 1, който съдържа преобразовател за ръжда, грунд и боя !Две ръце !Наложи ми се на много малко места да използвам шкурка и по добре сега да спра ръждата отколкото като стане белята !
                                Боядисах и подкалниците - първо грунд после черен автоемайл защото светло сивото изобщо не им отива !
                                Боядисах и задния диф жълт !Амии, дали и отива или не е въпрос на вкус !





                                Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                                костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X