Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
    Най-голямата полза от тези отвори е,че като се получи ръб на барабана и не може да се извади,без да изскубеш и всичкодруго..,може да бръкнеш,да събереш максимално механизма за саморегулиране,да побутнеш от тук,от там и барабана да излезе с по-малко мами,чукове и др. допълнителни елементи.
    Много ме развесели Наистина тези отвори могат много успешно да се ползват за целта
    Следва слагане на защити отдолу,но смятам че трябва да се отварят нови теми или да се ползват стари такива,за да се систематизира малко информацията и на когото е нужно да е намира по-лесно.
    Малко май пооспамихме темата,ако модераторите сметнат за нужно да поразчистят.
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Еййй...., човек се учи докато е жив ! Nikman,благодарско за последните снимки,тъкмо мислих да започвам онова "сложното" упражнение(сваляне на барабана),за да видя в какво състояние е феродото,но сега ще го направя по "тарикатския" начин(през дупката...) ! ПП. С нетърпение очаквам да видя , каква защита ще изобретиш за отдолу,пък може и да "прекопираме" нещо... Успех !
      SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        Колеги някъде гледах тук във форума витара с преден мост от УАЗ-моля помагайте.Мисля че колегата който го беше монтирал е от Видин.Немога да го намеря къде беше писано.Предварително БЛАГОДАРНОСТИ
        няма начин да няма начин
        http://album.bg/offroad_
        0878 613 163

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
          Колеги някъде гледах тук във форума витара с преден мост от УАЗ-моля помагайте.Мисля че колегата който го беше монтирал е от Видин.Немога да го намеря къде беше писано.Предварително БЛАГОДАРНОСТИ
          Ето http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=77054
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Вчера най-сетне дойде ред и аз да направя бодилифт на витарката.Та събрахме се сутринта аз,МЕХА1971-специалист по търкалянето на джипове и ЧАРО4х4-специалист по изгорелите витари (питайте ме как се чувствах сред тези отявлени специалисти) и я почнахме.Като цяло всички болтове се развиха без проблем, скъса се само скобата която държи маркуча към гърловината на резервуара.За да се хванат новите тампони със специалните болтове е хубаво да има повече крикове за да се намества по-лесно купето.Като гледахме нещата и след продължителен консилиум на по бира решихме, че ще по-добре ако специалните болтове са по-дебелостенни за сметка на пласмасовата втулка която е в старите тампони, както и разширени отвори в новите тампони.Корекциите на положението на броните направихме като на предната подложихме тръбички под горните болтове и отрязахме и удължихме стойките,а на задната подложихме под горните болтове а на мястото на долните навихме самонарезки.Лостовете станаха от втория опит.Оказа се, че един ряз с тънък диск идва малко а два ряза малко повече от необходимото.Като цяло това беше.Към три следобед бяхме готови и пристъпихме към официалната част и техническите разбори.Искам да блгодаря на приятелите ми без които тази операция щеше да е ако не невъзможна, то поне много трудна.

            ПП: Специални благодарности на моите приятели за хартията в централния кабел на делкото както и за извадения кабел на свеща на трети цилиндър....Ама витарата пак запали!!!
            Прикачени файлове
            Николай Папазов

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Здравейте колеги. След дълго чудене се реших и аз да си лифтна Витарката! Получи се много добре но след лифта почнаха да ми излкючват 2,4 и задна скорост! Някой може ли да ми обясни защо се получи така след като съм резнал лоста и съм го заварил с нова извивка и не опира никъде???

              Коментар


              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Подлагате ли на малките тампончета които неса с болт или не е необходимо. Ако да ,какво?
                Благодаря.
                http://vbox7.com/play:398e8b82

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                  Подлагате ли на малките тампончета които неса с болт или не е необходимо. Ако да ,какво?
                  Благодаря.
                  Специално ние не сме подлагали,останаха да си висят на купето.
                  Николай Папазов

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2496.jpg
Прегледи:1
Размер:178.5 КБ
ID:5216151Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2478.jpg
Прегледи:1
Размер:127.8 КБ
ID:5216159Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0242.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:5216160Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2419.jpg
Прегледи:1
Размер:162.1 КБ
ID:5216161Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2562.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:5216162Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2420.jpg
Прегледи:1
Размер:196.1 КБ
ID:5216163 Не съм правил подобрения по Витарат но някои неща може да са полезни.
                    Много исках халогени отпред, събрах пари си взех на Wesem от най-големите с габарит. - 100 лв. + 15лв. за крушки, кабели и реле.
                    Изпуснаха тотално предните ми амортисьори. Взех газови на AL-KO - 236 лв.
                    Докато минавах технически преглед, момчетата ми казаха, че ми е разбит хебела - втулката струваше 22лв. набихме го на преса.
                    Прекъсваше и гърмеше на газ. Почнах от свещите - 24 лв. комлекта на Denso
                    Почнах да развивам старите и бях изумен - 3та свещ беше навита на 2-3 резби(клатеше се).
                    Как е вървяла незнам...
                    Ефекта беше видим но не и желан. Купих и кабели - от Самара силиконови на Tesla - 16 лв.
                    Витарата запя. Викам така и така съм почнал смених филтъра на клапана, който обръща газ/бензин - 2лв. Много и се отразява добре това почистване пали по-добре и гори по-малко.. на 2 месеца веднъж го правя и винаги има по 1 кибритеня кутийка "графиг" Въздушен филтър 22 лв. на Filtron Ето стария..............
                    задното каре на кардана - от Жигули 8лв. Пасва прекрасно.
                    Страшно много ръмжеше, много пари искаха за 2ра ръка пък и мисля занапред да карам на газ и си купих чисто ново алуминиево гърне задно- 140 лв.
                    Аз и баща ми сме слагали всичко и не сме имали никакви затруднения. Гърнето е много добро.
                    Единия маншон на външното каре се беше спукал и купих 2 броя със скоби и грес за 24 лв.
                    Поръчал съм и накладки за отзад, за отпред имам вече купени. Когато дойдат ги слагам, минавам я на предница и съм готов за зимата
                    За всичко това ми направиха 25 % отстъпка.
                    Дано съм бил полезен.
                    Последно редактирано от Ivan Stoinov; 05-10-10, 20:15.
                    0884 626 333

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      От доста време ми течаха семринга на разпределителния вал,на коляновия вал и о пръстена на делкото,та се реших да ги сменя.Снимки нямам защото нямаше време обаче има рамери на коляновия вал(отпред) размера е 32х47х8,горе на разп.вал по каталог е 32х47х6.Аз свалих от вала 32х47х9 който търсих и не открих и затова сложих 32х47х10 (оригиналния много го забавиха и монтирах другия ,сега си имам 1 по каталог за другия път).Старите семеринги буквално се чупеха на парчета.Относно О-пръстена ориг. размер е 54х2 и той се счупи при опита за сваляне (най-вероятно не са сменяни от 91 год.).
                      Между тия работи спомагателния хебел беше разбит а го правих преди година с ориг. втулка и реших да опитам с полиамид.Резултата е по-лек волан (преди затягаше в някои положения) да се надяваме и на по дълъг живот от втулката.Също така си подмених антифриза и съм готов за зимата.
                      Бялото BUZUKI 1.6 8в
                      0899368772 ;) 0897229322

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0237.jpg
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:5216587Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0238.jpg
Прегледи:1
Размер:108.4 КБ
ID:5216588Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0239.jpg
Прегледи:1
Размер:116.9 КБ
ID:5216589Това е новия хебел.
                        Бялото BUZUKI 1.6 8в
                        0899368772 ;) 0897229322

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Колега ,ако можеш да ми дадеш повечко инфо за о-пръстена на делкото Витара 1.6 8В е мойта .Търсих по местните магазини и всички поклатиха глава в знак че нямат. Ходих при колеги и те ми казват само силикон и караш, да ама не пак си тече отзад. Ако ми дадеш размери или телефон на някой магазин много ще съм благодарен.
                          Suzuki Vitara

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Значи колега аз сложих 54х3 с малко тунинг(не го правете ако не сте сигурни че ще го направите) с макетен нож малко го поорязах после с малко силиконче ама истинско от 15 лв тубичката и вече няма да тече иначе си взех и оригинални 54х2 3 броя да си имам ама на другия ден те така те са 1лв бройката.За магазин в Пловдив аз ги взех от хубата
                            http://www.hubata-seals.com/bg/categories/index.htm.
                            Бялото BUZUKI 1.6 8в
                            0899368772 ;) 0897229322

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Ако трябва да му пратим на колегата , макар че ако звънне в хубата и те ще му пратят .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Първоначално публикуван от Ivan Stoinov Преглед на мнение
                                [ATTACH]255256[/ATTACH][ATTACH]255264[/ATTACH][ATTACH]255265[/ATTACH][ATTACH]255266[/ATTACH][ATTACH]255267[/ATTACH][ATTACH]255268[/ATTACH]
                                Много исках халогени отпред, събрах пари си взех на Wesem от най-големите с габарит. - 100 лв. + 15лв. за крушки, кабели и реле.
                                От къде ги взе колега?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X