Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова Витара във форума-много въпроси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нова Витара във форума-много въпроси?

    Ами тези новите са с дебелина на тела 12,5мм.На оригиналните мисля беше или 11,5 или 11,8.Аз взаимствах от вартбург,където по документация го дават 12,5мм а и този размер е често срещан като материал.Иначе всички диаметри и витки са спазени,като са взаимствани от оригиналните-витарови.Сега с тези които сложих,возията отзад е много по-добра от тази отпред.Следва тези дни да се захвана с изработка на подложки за предните амове,като ще снимам всичко и ще кача снимки.Междувременно докато пиша ми се обади колега от Севлиево,който запази новите пружини до 08.08,мисля че за дългата база ще са идеални.Благодаря на всички които се включват в темата и дават съвети.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #77
      От: Нова Витара във форума-много въпроси?

      Много странна тема, неща който са правени толкова много пъти и пак все едно се започва отначало с едни и същи грешки
      Вземи си пружини за Лада 110 задни нови и всичко ще е наред. За разместване на подложката на предния амортисьор и дума не може да става, не знам на Тефчо как може да му хрумне при положение, че е разглобил толкова витари , за да изправиш ъгъла трябва да се премести с поне 5 см, а няма как да я преместиш и с 1см .
      Ако не направиш нещо за шарнира на А-рамото няма да изкара много .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #78
        От: Нова Витара във форума-много въпроси?

        Не виждам какво му е странно на темата.Тя не е само за лифт,ще се обсъждат и други неща,но сега се занимавам с лифта и то на конкретната витара.Изчел съм цялата тема на Славин за повдигането.Иначе за отзад си сложих пружини които са супер.Утре най вероятно(зависи от това колко мога да истрая на жегата)ще правя подложки на предните амове.Отпред подложките на пружините са 38мм.Толкова ли трябва да са високи подложките на амовете?Защото според чертежите на Славин,колкото са високи подложките на пружините,толкова при него са високи и подложките на амовете.Заготовките от които ще правя подложките в момента са с височина 50мм,ако трябва утре преди да ги заваря да ги режа на 38-40мм?Мисля си че ако ги оставя по дълги например 50мм,няма ли да е много и да товаря така повече карето?
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #79
          От: Нова Витара във форума-много въпроси?

          travelling е в час с лифта на тоя тип Витари.
          Между другото, можеш ли да разбереш от какво точно Ауди са ти пружините? Информацията би била полезна.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #80
            От: Нова Витара във форума-много въпроси?

            Пружини стават от ауди 80 или б4,аз карам с такива и наистина возията е много хубава,моята е дълга база в6.
            SUZUKI VITARA V6
            HONDA CBR 919RR
            MERCEDES ML
            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

            Коментар


            • #81
              От: Нова Витара във форума-много въпроси?

              При 50мм на амортисьорите отпред без смяна на планките на дифа в крайно разпънато положение полуоската опира в чашката на карето и се върти трудно, може да се кара така, но има някакви рискове .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #82
                От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                Пружините стават от ауди 80 и б4,както го е написал Тишо.Возията е много добра отзад,за разлика от пред,къде е с оригиналните пружини и подложки,при мен 38мм.traveling,благодаря за инфото,ще срежа тръбата на 38мм преди да заваря фланците,реално ще е с височината на подложките на пружините.
                Бях писал преди няколко дена,че като загрее иска повече въртене за да запали на бензин.Е,не чак толкова много,но не пали от раз,за разлика от когато е студена.Вчера пробвах при загрял двигател да я запаля директно на газ-пали от четвърт.И тази стрелка на бензина стои все долу или много бързо пада,като уж има 8-10 литра вътре,ще огледам дали няма теч някъде.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • #83
                  От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                  Има вариант да ти пуска по малко газ, след като изгасиш. Суответно да дави и да иска 1-2 оборота в повече като палиш на бенз. На студено, газта вече е оветрила и пали лесно. Просто вариант.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                    8-10л едва ли ги хваща стрелката .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #85
                      От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                      И аз си го помислих че може да пуска по малко газ.Иначе на газ директно като се пали,на топъл мотор,пали от четвърт.Днес направих подложките на амортисьорите:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0973.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5671488Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0974.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5671489
                      Като ги монтирам,с какво свредло трябва да разпробия горния отвор на ама?Знам че на фреза ще е най добре,ама къде да ходя да търся фрезист.....
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                        С хубава пила става за 15 мин .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #87
                          От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                          Имам чисто нови пили на Bahco.Пиля навътре с диаметъра на болта,нали така?Трябва ли да бутам малко и шенкела,защото мисля след това да я карам на стенд.
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                            Пили, докато опре в шенкела, ако се наложи го тръкни и него . Гледай да са успоредни със задните, на око винаги съм ги докарвал в границите и не се е налагало да се коригира при стенда .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #89
                              От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                              Сложи шайби на пилените отвори. После, като всичко е ОК, може да ги капнеш.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                                Да,точно така мислех да направя,след като мина стенд да заваря шайбите,защото си мисля че при някое яко лашкане и може да мръднат болтовете в отворите,а с заварени шайби,няма тази опасност,благодаря за съвета
                                Yamaha Yz450F
                                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                                Всичко с ''рошави''гуми!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X