Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова Витара във форума-много въпроси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

    Луфт между пиньона и короната не трябва да има. Не и такъв който да го усетиш с ръката де. Иначе трябва да е нещо от порядъка на десета от милиметъра мерено по външния диаметър на короната. Това е мнооого малък луфт, и едва се усеща на ръка, когато диференциала е сложен на маса за регулиране.
    Така както е монтиран на моста-не можеш да усетиш този луфт.
    Което автоматично означава, че щом усещаш луфт-значи има нещо нередно.
    Свали кардана, и виж гайката с която се стягат лагреите на пиньона, ако е разхлабена-става голям луфт, който се усеща много добре.
    Ако се оправи само със затягане-добре, ако не-смяна на лагерите на пиньона.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

      Кольо,сега като хвана кардана и го движа наляво надясно има сигурно 10мм луфт-мерено по диаметъра на кардана.Което съдейки по твоите съвети,е недопустимо много.....Значи трябва да се свали кардана,и там на диференциала,има гайка,която може да е разхлабена?
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

        Ооофф, не е от гайката. Това са натрупани луфтове-от хлабината между пиньон и корона, до шлиците на полуоската.
        Не е страшно, карай така.
        Аз мислех, че кардана ходи наляво-надясно, а не е радиално.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

          За лагера някъде бях писал, оригиналния е дълъг 30мм и е нестандартен, има стандартен с дължина 20м. В опашката се събират два по 20мм и луфтове няма !
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

            Краси,ето това е наистина полезно инфо!Значи както каза Кольо,свалям капака отзад на раздатката,без да се сваля самата раздатка,и щом има стандартен лагер,вместо един слагам два.Оригинално е с някакъв иглен лагер,нали?Новите,и те ли са иглени?Дано в магазина за лагери да могат да намерят такъв,че повечето пъти като ходя с някой лагер,мерят и накрая-''ами нищо не намирам,дай ми номер''.Ако си писал някъде в темите номера на лагерите-да се ровя?
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

              Май беше HK4020 .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                От много време не съм писал в темата.Витарата вече е със силова броня,с помоща на Стоян дефендъра.Сега има един проблем.Чува се едно чукане отдолу,легнах под джипката,и като разклатих кардана отпред при раздатката,установих че има луфт,направо си мърда нагоре-надолу там където влиза в раздатката.Отделно като завъртам кардана на ляво,на дясно,отзад чука бая в диференциала-мисля че е голям луфта между пиньона и короната.Съвет от какво е луфта отпред?И дали така може да се кара,ако не,как се отстранява?Сигурно има някакъв лагер на опашката на раздатката?И как си проверявате каретата на кардана?С проверка за луфтове наляво на дясно и нагоре-надолу?
                Иво, прочетох ти темата. Много е интересна! Адмирации за желанието да се пребориш с непознатото!

                Дай да видим силовата броня. Аз сега мисля да си правя такава. Може да взема някоя идея.

                Благодаря предварително!

                Коментар


                • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                  Довечера ще кача снимки,и на двете брони-понеже се заиграх малко и направих задна-самоделка.Идеята я копирах от едни снимки на Стоян дефендера.Взех едно парче фибран,и си направих един макет,и после по него-рязах,заварях и се получи ''творението''.
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                    Ето обещаните снимки:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5200045.jpg
Прегледи:1
Размер:190.6 КБ
ID:5718020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5200046.jpg
Прегледи:1
Размер:167.4 КБ
ID:5718021Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5200047.jpg
Прегледи:1
Размер:165.2 КБ
ID:5718022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5200049.jpg
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:5718023Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5200050.jpg
Прегледи:1
Размер:161.9 КБ
ID:5718024Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5200051.jpg
Прегледи:1
Размер:183.0 КБ
ID:5718025
                    Yamaha Yz450F
                    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                    Всичко с ''рошави''гуми!

                    Коментар


                    • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                      Малко да раздвижим темата......Днес забелязах леко омасляване-наведох се и видях че е просълзила кормилната кутия.Някой,ако е правил ремонт на такава,ще съм благодарен да даде повече инфо,относно смяната на семеринг ли,маншет ли,каквото има там.
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                        Малко да раздвижим темата......Днес забелязах леко омасляване-наведох се и видях че е просълзила кормилната кутия.Някой,ако е правил ремонт на такава,ще съм благодарен да даде повече инфо,относно смяната на семеринг ли,маншет ли,каквото има там.

                        Има поне 3 теми за ремонт на кормилната кутия на Витара, само не ме карай да ти ги търся
                        Накратко: Имаш 2-3 семеринга и един К-маншет. Всиччко е с шибанярски размери, от сорта на 17.28мм (не баш, но нещо подобно), НО на всичките места пасват прекрасно нормални метрични семеринги и маншет. Проверено повече от веднъж, ядове никакви.

                        Поразрови, има съвсем точна информация. Трент го има със снимки, мисля, че и аз бях писал някъде, и още някой... не помня вече.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                          Днес смених К-маншета,който е виновника за протичането на кутията.Ако знаете само ккаъв го ядох.Исках да го сменя на място и пробвах да изкарам хебела(или там както се казва онова желязо хванато за оста на кутията) ама няма мърдане.Що бой изяде с чука,после го грях с оксижена,зачервих го,няма и няма вадене.Накрая свалих кутията и го извадих,сложих нов маншет и семеринг и сега остава утре да купя масло и да налея,да видим дали ще прокапе.
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                            Имам тема, в нея пише, нищо не си направил смислено досега, но нека да видим.

                            Коментар


                            • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                              Смислено или не,маншета е сменен,теча(поне засега) е спрян.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар


                              • От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                                Чакай, чакай...
                                Гумите и греенето не се разбират много.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X