Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на Дени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Витарата на Дени

    Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
    Витарата запали и мърка..

    Трябвало да съм го разработвал 1000 км. Незнам как ще ги навъртя. Мисля да го пълня до горе с бензин, паля и си лягам.
    Пусни една снимка на новото сърце,да му се порадваме всички.
    поздравления
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • От: Витарата на Дени

      За бензинов мотор работи и схемата с моточасове. Т.е. можеш да го разработиш и на празен ход с няколко резервоара. Ама е безмислено - карай леко. Първите 100км гледай да я държиш под 2000 оборота. После до 200км - под 2500 оборота. и така постепенно прогресираш.

      Коментар


      • От: Витарата на Дени

        Хубаво е първото масло да го смениш на около 500км
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • От: Витарата на Дени

          Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
          Витарата запали и мърка..

          Трябвало да съм го разработвал 1000 км. Незнам как ще ги навъртя. Мисля да го пълня до горе с бензин, паля и си лягам.
          Поздравления
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • От: Витарата на Дени

            Ако ремонта е направен читаво, 200км разработка му стигат. Ако не е - колкото и да го разработваш, я изкара 7-8 хилки, я не.
            Ако всички чаркалаци до последната шайба не са промити суперстарателно отвън и отвътре след заигравките с шлайфа и преди сглобяването - маслото с филтъра наистина на 500км, може и на 200, иначе ще се учудиш колко много стружки могат да излезнат от тоя дребен двигател.
            Дано държи!
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • От: Витарата на Дени

              Нямам снимки че почти веднага го окалях.

              Имам клип но няма да го качвам че не работеше добре в началото. Има проблем с инжекцията. На бензин, като му подам повече газ заглъхва и се дави. Трябва да го карам с много малко газ за да върви. А пък ако пусна газта, падат оборотите и гасне, това след като е загрял. Няма грам мощност.

              На пропан бутан хвърчи и работи като часовник.

              Разработването на газ или бензин?
              Последно редактирано от Денислав Димитров; 01-02-13, 13:07.

              Коментар


              • От: Витарата на Дени

                На газ е по-добре, не отмива масления слой.

                Коментар


                • От: Витарата на Дени

                  Провери си налягането на бензина. Регулатора понякога се засяда и ги прави тия маймунджулъци. Ако като дадеш яко газ, в началото забива муцуната и след 3000 оборота се изстрелва, почти сигурно е от него. Налягането трябва да се държи около или малк онад 2.5. Мери се на обороти или като завъртиш на стартер или акто просто дадеш накъсо кабелите на релето на помпата (Умната!). Ако държи над 3 бара, търсиш друг и сменяш.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • От: Витарата на Дени

                    Да, ама как върви с това налягане...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Витарата на Дени

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Да, ама как върви с това налягане...
                      Върви като бясна, ама рязко подаване на газ в ниските може да угаси колата кога най не трябва, а пък как харчи... Проверено на собствен гръб, и то само с 1.5 бара горница - изправен регулатор, ама не от Витара Оригиналния ми даде фира и на бензин беше пълна скръб.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • От: Витарата на Дени

                        То е като бегачка бе. На ниски не държи, иска си някакви по-големи обороти за стабилност. Ама като влезе в тях, майко мила...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Витарата на Дени

                          За високите обороти на студено, отворих капачката с трите болта но шайбата с която регулирам вътре е нещо спешъл. Какъв е трика да я завъртя? Ти каза нещо за шестограм (май) обаче от дупката на шайбата стърчи един конус и няма бъркане там.

                          А относно бензина, въобще не върви, ама до 3000 оборота не съм стигал че майстора с основния ремонт ми е забранил до там да стигам

                          Коментар


                          • От: Витарата на Дени

                            "Спешъл"-а една дивотия с резба отвън, дупка отвътре и няколко процепа челно. Не си ме слушал пак
                            Взимаш една МНОГО широка отверка. Ако нямаш - взимаш едно парче тясна шина, примерно 15мм и с малко заигравка с чука и с флекса си я оформяш като отверка. Ако трябва - в средата я задълбаваш малко, да не пречи на конуса.
                            СЛЕД това бъркаш с новонаправения инструмент и завърташ нещото на половин оборот.
                            Просто светни вътре с нещо да го огледаш добре и ще ти се изясни.

                            Сега, има и още един момент. Ако вътре е САМО конуса, а онова дето ти казвам да го въртиш липсва ... е те тогава имаш прблем Все пак огледай внимателно, не вярвам да липсва. Върти се без голямо усилие, няма нужда инструмента да е много як.

                            За бензина - проба номер1: Откачаш маркуча на обратния бензин. От Регулатора, който по спомен е някъде челно на инжекцията. на негово място слагаш някакво маркучле и една бутилка, да не олееш мотора с бензин, че е иначе ... питай Кольо
                            Даваш на контакт. Ако текне бензин - добре. Ако не текне - палиш. Ако ПАК не текне бензин, търсиш си друг регулатор. Ако тече, нататък мислиш как да мериш налягането. Ако не го измислиш, ще помагаме.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • От: Витарата на Дени

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              да не олееш мотора с бензин, че е иначе ... питай Кольо
                              Какво да го пита, той ще си покаже без питане:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0081 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5449935Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0082 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:5449936

                              Ама само с бензин не става, иска се и огънче

                              Дано на никого да не се случва. Ако се случи-аз гасих с водоструйката.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Витарата на Дени

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Какво да го пита, той ще си покаже без питане:

                                [ATTACH=CONFIG]544614[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]544615[/ATTACH]

                                Ама само с бензин не става, иска се и огънче

                                Дано на никого да не се случва. Ако се случи-аз гасих с водоструйката.
                                Тука доста хора ти казаха да не правиш така ама ти не и его резултата
                                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X