Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на Дени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Витарата на Дени

    Явно оригиналните болтове са слаби, може влагата и годинките да не им се отразяват добре . Направило ми е впечатление , че ако витарата е поизгнила болтовете и се късат с лекота, М10 се къса без много напъване . Ако успееш да ги извадиш пусни един метчик и сложи нови 8.8 или 10.9 , резбата е 10х1.25 , ако не успееш да запазиш резбите на няколко може да се сложе изпилена гайка отдолу на един или два се донарязва резба.
    За ботуша е ясно иска си кърпене .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Витарата на Дени

      Мерси Краси. Грешката е моя че позволих на майстора да си остави ръцете а именно да сложи само 3 болта отдолу. Най вероятно е поддал този дето е държал сам едната страна и от там нататък ясно...

      Надявам се да не е нужно да се сваля моста

      Коментар


      • От: Витарата на Дени

        Може ли да се завари жълтата планка за муцуната на диференциала вместо да се разпробива и да се слагат нови болтове. Да не е чугун?

        Коментар


        • От: Витарата на Дени

          Би трябвало да е чугун

          Коментар


          • От: Витарата на Дени

            Чугун е и може да се завари, но едва ли някой ще ти даде гаранция, че заварката ще издържи.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Витарата на Дени

              Аз не бих заварявал там. Натоварен динамично чугунен детайл...

              По-добре свали моста(за да се работи удобно) и разпробий отворите за нова резба-М12х1,25. Такива са болтовете които държат спирачните апарати, по тампоните, по щангите отзад, абе масово се използват във витарата. Няма да са рядкост. Стягай здраво, като ползваш осигурител за резби или добри, качествени федерки, ама къде ги има качествените-не знам...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Витарата на Дени

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ... нова резба-М12х1,25. Такива са болтовете които държат спирачните апарати, по тампоните, по щангите отзад, абе масово се използват във витарата. Няма да са рядкост....
                Не са, рядкост наисина, наскоро купувах, че и на добра якост. Е, в обикновените железарии ми обясниха, че те таков дзвер нема, ама по правилните дюкяни са съвсем намираеми. Ако се наложи, ще съдействам.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • От: Витарата на Дени

                  По добре ако неможе да се извади болта и резбата да остане читава вземи само кожух на прасе и си прехвърли нещата
                  Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                  Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                  Коментар


                  • От: Витарата на Дени

                    Те там смениха ризи на двигател на който не се сменят и му направиха пълен основен ремонт, а да не могат да изкарат четири болта .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • От: Витарата на Дени

                      Вдигнали са за бронята джипа от моста и са заварявали гайки върху скъсаните парчета. Понеже болта е скъсан ниско, са пълнили гайките със заварка...



                      Последно редактирано от Денислав Димитров; 05-05-13, 06:19.

                      Коментар


                      • От: Витарата на Дени

                        Хората дето свършиха горното направиха и това. Вече не вали вътре и не влиза пепел. Лошото е че ламарината се държи на конструкция от тънки профили (където са болтовете) и няма да ме удържат да стъпвам отгоре.



                        Коментар


                        • От: Витарата на Дени

                          Понеже сигурността ми е на първо място следващото нещо което ще правя е клетка. Още се чудя дали ще е външна или вътрешна.

                          Повече ми допада трофи формата и тунинга на Витарата е ориентиран натам.

                          Коментар


                          • От: Витарата на Дени

                            Вътрешна
                            TT-Tuning Team
                            АСК Добрич

                            Коментар


                            • От: Витарата на Дени

                              За да не пропадаш, просто си направи по-сериозен профил в средата и му предвиди някакъв крепеж, лесен за монтаж/демонтаж. Не е толкова трудно де.
                              Тоя фокус с гайките и болтоете нещо не можах да го хвана. Заварявали са гайки на остатъците от болта, за да го развият (ако е така - ОК), или това недозавареното ще ти носи жипката (ако е така ... май не искам и да знам подробности...)?
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • От: Витарата на Дени

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                Заварявали са гайки на остатъците от болта, за да го развият
                                това исках да кажа

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X