Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Покупка на Субару

    Честито и със здраве да си я караш!
    Ръководства можеш да намериш в Субару форума. Ако паркираш колата на наклон, за да не се получава удар после от превключване от Р на задна процедурата е следната: като спреш включваш на неутрална и дърпаш ръчната спирачка, след което отпускаш педала на спирачката, натискаш повторно и включваш на Р. По този начин не се натоварва механичния палец който ти блокира скоростната кутия при Р и след това си излиза "мазно".
    Дано съм ти бил полезен

    Коментар


    • #92
      От: Покупка на Субару

      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
      .....
      А да и първите неприятни усещания. Преминаването от P към задна , става нормално , само ако си натиснал зверски спирачката, в противен случай , пак става ама с удар от скоростната кутия. .....
      Честито! Много безаварийни километри пожелавам!

      Относно превключването от P на друго, има значение как си спрял преди това.
      Ако има наклон, включи първо на N, дръпни ръчната, пусни крачната, колата мръдва малко и спира, после си включи на P.
      След това не би трябвало да има удар. Щифта, който играе "P" излиза по-леко.



      п.п. Не е ли време да се появи подфорум SUBARU, така и така тук май има повече субараджии от нарочния форум?
      п.п.п. писали сме заедно с колегата

      Коментар


      • #93
        От: Покупка на Субару

        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение



        п.п. Не е ли време да се появи подфорум SUBARU, така и така тук май има повече субараджии от нарочния форум?
        Е има го де...в него пишем
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #94
          Re: Покупка на Субару


          То си има такъв форум вече

          Коментар


          • #95
            От: Покупка на Субару

            Ми кой гледа с 1/4 окО, така е! Отивам да се събуждам.
            Честито да ни е тогава!

            Коментар


            • #96
              От: Покупка на Субару

              Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
              Защото Тедо нищо не каза за volvo-то ....
              Да се похваля, това субару ми хареса и го купих. Машината върви невероятно/в сравнение с 2.5 мотора/, на пътя стои прекрасно. Като я сриташ се позамисля за около 2/3 секунди , което за мен е приемливо и след това отлита...
              Признавам си че я поляхме , както и подобава и пиша , леко омотан, та ако правописа ми е зле, да ме прощавате.
              Това нещо е СУПЕР!
              И да започна с въпросите..бих искал да си дръпна ръководство за ремонт и експлоатация. Признавам си , че не съм ровил из форума може и да има , ама точно сега не съм в състояние да го направя. Смятам , че това е всичко, което човек би желал от една кола.
              Каране по магистрала със спазване на ограниченията има смешен разход от около 7.5 л. Не се залъгвам в града под 15 едва ли ше падне, но това е без значение, важното е да не се чупи.
              А да и първите неприятни усещания. Преминаването от P към задна , става нормално , само ако си натиснал зверски спирачката, в противен случай , пак става ама с удар от скоростната кутия. Ако спирачката я натиснеш яко, включва мазно. На останалите възможности включва безгрижно , с леко натисната спирачка. Не знам да се притеснявам ли , има ли някакъв проблем.
              Като цяло съм очарован, превключва на много ниски обороти, ако не я газиш -естествено, някъде около 2200 оборота. На магистралата се изгаврих , мога само да кажа , че ускорява невероятно и след 120 като я нариташ те залепва за седалката.
              Много съм доволен, най сетне да имам кола , към която поне за сега нямам забележки.
              Поздрави на всички и бъдете здрави!
              А честито Със здраве да му се радваш, ремонт да не видиш, сто комплекта гуми да изтриеш! А за превключването , колегите писаха, но освен това имай предвид, че при палене на студено, когато мотора държи високи обороти, също е малко по-"нервен" автомата при превключване! Нищо притеснително няма, това е нормално. Смени му всички чорби и само газ!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #97
                От: Покупка на Субару

                Честито! Пожелавам ти усмивката, която неминуемо се появява при управлението на този автомобил, никога да не слиза от лицето ти!
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • #98
                  От: Покупка на Субару

                  честито и от мен!!! не е нормално 3 секунди да мисли кутията...... или не си ги преброил или не натискаш педала достатъчно...... я го залепи за пода да се включи кика но първо виж стелката да не пречи отдолу.....
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #99
                    От: Покупка на Субару

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    честито и от мен!!! не е нормално 3 секунди да мисли кутията...... или не си ги преброил или не натискаш педала достатъчно...... я го залепи за пода да се включи кика но първо виж стелката да не пречи отдолу.....
                    Предполагам, че колегата има предвид известната липса на "тяга" в началото. Докато мотора се среве и колата наистина тръгне да ускорява както трябва. Май наистина е някъде около 2 секунди.
                    Въпреки, че нещо не разбрах точно какво е Субаруто - Легаси или Оутбак, та може и да не съм прав.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Предполагам, че колегата има предвид известната липса на "тяга" в началото. Докато мотора се среве и колата наистина тръгне да ускорява както трябва. Май наистина е някъде около 2 секунди.
                      Въпреки, че нещо не разбрах точно какво е Субаруто - Легаси или Оутбак, та може и да не съм прав.
                      Аутбек е! И моя Аутбек се позамисля при кик, но бих определил времето между 1 и 2 секунди! А автомата на колегата е по-ново поколение и следва да е по-'умен' ,но смятам, че по-скоро става въпрос за субективно усещане и все още опознаване на колата! Тези нисански автомати са доста здрави!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Благодарности за информацията! Значи няма от какво да се притеснявам. Упоменатото замисляне е субективно, не съм го засичал с хронометър, а и колата съм я карал само около 200км, повечето от които магистрала. Днес или утре ще я кача на подемник да я разгледам по- подробно , че само вдигната на крик... Предният собстевеник е плащал редовно за защита от ръжда-третирана е през една година. Идея нямам какво представлява, но има отделна книжка, нещо като гаранционна книжка, май трябва да се понапъна да почета. С риск да се повторя, ама шведите са си палачори, кожения салон има нужда от малко обич , та споделете с какво си поддържате кожения салон. Ходих на оглед на сумати и коли , една нямаше измита изчистена както трябва. Представям си в какво състояние си ги употребяват ежедневно...
                        agogov, за усмивката позна , цяла вечер бях ухилен до ушите, сега като се замисля за колата , пак ме налазва една усмивка...Благодарности за пожеланията!
                        Последно редактирано от kikimora; 18-05-13, 10:28.

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Лъскаш кожата с какъвто и да е препарат за кожа..само виж каква е,че последните започнаха да ги правят от изкуствена кожа!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Вдигнах я на подемник днес и я огледах. Има лек теч на масло, до колкото можах да преценя , без да свалям корите теча е от хидравличната рейка, където влиза кормилния прът. Като гледам отдвна е омаслявала. Още един малък и стар теч, може би повече като изпарения на масло, но малко по-обилно-зад левия фар минават някакви две тръбички и продължават към може би скоростната кутия. Задните биалетки и двете ми изглеждат заминали, причината е това с което са обработвали купето против ръжда, прилича на безцветен лак. Пръскали са обилно, включително и върху всички каучукови детайли, от което всичкото що е гумено , изглежда като опечено-твърдо и нееластично. Като цяло съм доволен. Днес единия от собственицети на сервиза/арабин/ , се изцепи , че повечето шведи си купували нова кола на 2 години, защото старата се изцапвала-ха ха . Обаче е прав, много странна черта, въобще не си поддържат колите. Хубаво , че често вали, да изглеждат чисти.

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              омасляване от рейката имам и аз, обаче вече почти 2 години го карам и нивото в казанчето си е ОК. Докато не протече, няма да пипам.

                              Субаруто си има отлично заводско покритие, странно защо са го пръскали /някъде има тема за моето, как е след 14 години отдолу/
                              има ли някакво инфо кога са сменяни маслата? ако няма - сменяй в скоростите и диференциалите.
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Инфо има, трябва да седна и да си направя една схема , кога и какво са сменяли и да проверя какво трябва да му се сменя. Маслото на мотора със сигурност е за смяна, с 5W30 ли ги карате вашите, гледам това препоръчват. Маслото на кутията искам да го сменя и него, но не намерих информация има ли филтър кутията , сменя ли се и той, имам много да чета. Задния диф е със LSD. Иска ми се да сменя всички чорби, или в най лошия случай ще ги проверя. Колата е обслужвана само в субару, така че би трябвало всичко да и е сменяно на време, ама знае ли човек. Ако някой има желание да ми спести няколко дена четене и да сподели колко литра и какво масло и къде се налива, би било супер.
                                И аз нямам намерение да пипам , все още имам една стара вектра в Бг, която като я купих имаше подобен теч от рейката. Върви безгрижно вече 10 години.
                                За салона купих някакъв продукт на turtle wax, утре ще пробвам как е и ако има интерес ще споделя.
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X