Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Мотора хваща 5.5-5.7 литра ,автомата 9-10. За мотора 5-30 или 5-40, каквото и да е..при вас ментета няма, но предвид липсата на жеги, карай си с 5-30! Автомата, ако само го източиш и долееш еквивалентното количество, ще са 6-7 литра подменени! Има и филтър, който е външен..смени го и него! За пълно подменяне е необходима машинна смяна..трябва да го има там! Тук практикуват и двата метода, НО ако при източването мирише на изгоряло или е доста потъмняло и помътняло, смени го цялото! Ако няма машина,точиш и сипваш два пъти,като покараш двайсетина километра между двете процедури, за да се смеси! Погледни в някой каталог за точното масло за автомата. За моя е АТФ декстрон III и еквивалентните, но твоя е по-нов! Преден диф- 1.2 л 75-90, заден 1л някакво синтетично за ЛСД! Вземи 4 литра концентрат червен антифриз G12+...ще ти стигне за системата ! Ако не чуваш шумове от верига или външните ролки не ги пипай! Рейките тук ги рециклират, но ако не тече много, карай докато се скапе..следи си течността в казанчето! Ако мотора работи равномерно на празен ход,не барай и свещите ! Иридиеви са /тук са по 25 лв едната/ ,но смяната им е тегава на боксер-а...! Ползвай САМО 4 ЕДНАКВИ гуми! Питай, ще помагаме каквото знаем!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      За мотора 5.5 литра стигат. Преден диф 1.4л, заден 0.8л. За автоматика само Субару АТФ. На дифовете 75-90. Задното ЛСД е необслужваемо и не изисква специално масло .
      Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
      Opel Frontera V6

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Мерси sonda!
        Да се вманиачавам ли и да и купувам масло на субару или да не ми пука и да я налея с примерно castrol transmax dex III или пък Liqui moly toptec atf на скоростната кутия.
        За двигателя смятам да и набухам castrol magnatec.
        Надрасках на един лист какво трябва да и се сменя, сега се заравям из сервизните и бумаги да гледам какво са сменяли . Този филтър за скоростната кутия , нещо не го намирам като асортимент, май ще трябва да се разходя до дистрибутура на субару тук.
        П.П. ей сега се загледах в ръководството и или аз съм тъп или не знам... ама дават маслото на скоростната кутия само да се инспектира, няма смени???, съшото пише и за филтъра и- ако е ръждясал или тече!!! Последно на колко км трябва да и се сменя маслото на автоматичната кутия?
        Bobeck, ти сигурен ли си в това за задния диф, аз доколкото съм запознат си изисква масло за LSD?
        Последно редактирано от kikimora; 18-05-13, 22:17.

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Ако има там ,вземи си от субару масло за автомата! По хубаво от фирменото няма, но това е мое мнение, а и ще го смениш пак след 50 000. Филтър търси оргинален, тук е 65 лв,нищо чудно при вас да е и по-евтин! Ако ти се разсвири някоя външна ролка, да не се панираш..сменят се само лагерчетата и си готов..тук са по 10 лв Гледай накладките овреме, да не задълбаят дисковете...слагай меки и скъпи..текстар, акебоно, феродо!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
            П.П. ей сега се загледах в ръководството и дават маслото на скоростната кутия само да се инспектира, няма смени???, съшото пише и за филтъра и- ако е ръждясал или тече!!! Последно на колко км трябва да и се сменя маслото на автоматичната кутия?
            Кое е това ръководство?
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              ... Ако мотора работи равномерно на празен ход,не барай и свещите ! Иридиеви са /тук са по 25 лв едната/ ,но смяната им е тегава на боксер-а...
              Всъщност, не е толкова тегаво, просто си иска инструмент.
              Миналата седмица го играхме цирка със свещите. По принцип в комплекта инструменти на колата май трябва да има нужния ключ, ако няма - малко комбиниране на вложки и тресчотки дава перфектен резултат и даже става по-бързо и лесно, отколкото с оригиналния ключ. В случая комбинацията беше вложка за свщи от комплект 1/2 + вложка 24 на 2/3 + преходник от 2/3 към 1/2 + тресчотка 1/2. Знам, че звучи странно, но се събраха на идеалната дължина и за 3 часа освен свещите, сменихме и всички гарнитури по капаците на клапаните от 2те страни, с все почистването им, пиенето на бира, четене на мануали и чесане по врата.
              А, и да уточня, за всеки случай - свещите са доста по ДЪЛГИ от обикновенните! Не знам как стои въпроса с авточастите там, но тук от време на време се случват доста интересни куриози, та е добре да се знае
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                .... Колата е обслужвана само в субару....
                За салона купих някакъв продукт на turtle wax, утре ще пробвам как е и ако има интерес ще споделя.
                Поздрави!
                Аз ползвам същия продукт за кожения салон и общо взето съм доволен от него. Щом колата ти е обслужвана в Субару, то можеш от тях да вземеш сервизната история и да видиш кое и кога и с какво (масло) е сменяно. И ако няма нужда сега може по-късно да смениш маслата по трансмисията. Филтъра на скоростната кутия не се сменя освен ако има проблем с него (теч и т.н.) В ръководствата на Субару за Америка също дават маслото на скоростната кутия само да се проверява, но за Европа се сменя.

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Всъщност, не е толкова тегаво, просто си иска инструмент.
                  Миналата седмица го играхме цирка със свещите. По принцип в комплекта инструменти на колата май трябва да има нужния ключ, ако няма - малко комбиниране на вложки и тресчотки дава перфектен резултат и даже става по-бързо и лесно, отколкото с оригиналния ключ. В случая комбинацията беше вложка за свщи от комплект 1/2 + вложка 24 на 2/3 + преходник от 2/3 към 1/2 + тресчотка 1/2. Знам, че звучи странно, но се събраха на идеалната дължина и за 3 часа освен свещите, сменихме и всички гарнитури по капаците на клапаните от 2те страни, с все почистването им, пиенето на бира, четене на мануали и чесане по врата.
                  А, и да уточня, за всеки случай - свещите са доста по ДЪЛГИ от обикновенните! Не знам как стои въпроса с авточастите там, но тук от време на време се случват доста интересни куриози, та е добре да се знае
                  Евала ! В София ,докъде е 'майстор' обявява 100 лева за смяна на свещите, защото разкача мотора и го мести а на лево, а на десно...за сгода! Когато дойде време, по- добре да скокна до Стара Загора, а?
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Здравейте всички!
                    Днеска цял ден търкам като замаян , тези хора наистина са ужасни палачори. Предната седалка беше най-зле , отиде час и половина с домашна пароструйка - от тия малките , докато се поизчисти. Продукта на turtle wax нямаше никакъв шанс с тази мръсотия. Имам неприятното усещане , че колата не е чистена от както е купена. ЗА сметка на това продукта на същата фирма за почистване на текстил, в случая - мокет работи отлично. Позаприлича на кола, ама ми се взе здравето да търкам. Тук купуването на кола е много лесно, на документа за собственост на старият собственик, от другата страна има данни за попълване от куповача. Попълваш си данните и пускаш лисчето в пощенската кутия и до седмица получаваш по пощата новия документ за собственост на твое име. Само че , докато дойде документа, на практика не си собственик и няма как да изискваш информация от сервизи. Вече го направих и ми отговориха , че трябва собственика да разреши...Ще почакам да дойдат документите. Извършено и е обслужване , което се полага на 120 х. км, което означава , че трябва да са сменили всичко. Проверих чорбите - в предния диф не мога да го видя маслото, толкова е чисто. В скоростната кутия също е ултра бистро, червенеещо. Мисля , че са сменени, но така или иначе ще изискам информацията от сервиза , когато имам документ за собственот, а ако не са ще се сменят. Свещите са сменени.
                    Пак да попитам, зад левия фар , между него и акумолатора минават едни тръбички и се насочват към скоростната кутия. Без да махна корите от долу , не мога да вдяна на къде отиват , но , като че ли влизат в скоростната кутия. Въпроса ми е има ли маслен охладител с.к и някъде под левия фар ли се намира. Тъпата патка /бивша собственичка / е объркала предна със задна и се е забила в стена. Мислих че е само козметика проблема-леко напукан лак на предната броня и леко висване от ляво на пластмасовата декоративна броня, което смятах да отстране в последствие, но май може и да е напукала нещо важно. Текло е отдавна , теча е като навлажняване, а не се вижда достатъчно добре без да се махне акумолатора. Та от тука и следващия въпрос, ще прощавате тъпотата му , но ..може ли да се махне акумолатора за по - дълго време и може ли да има последствия, като примерно да не мога да я запаля после , щото видиш ли имобилайзера не си познава ключа и да се вкарам в някое приключение.
                    Днеска поджитках ей така за проба в т.нар режим спорт, бахти (извинявам се) забавната кола.
                    Sonda, ръководството е за субару аутбак 2005 от субару форума. В руския мануал пише , че се сменя на 50 х.км. в сервизната и книжка , където е плана за обслужване , има само тиренца в графата смяна на масло на скоростна кутия. Инфомацията за смяна на филтъра на кутията е пак от там.
                    Поздрави!
                    П.П наистина ли нивото на маслото на скоростната кутия е най - добре да се провери на работещ мотор , след минимум пробег от 5-6 километра, спиране , изреждане на всички възможни позиции на лоста , оставяне на P и проверка докато мотора бачка. Нещо не ми го побира акъла, ама знам ли....сега да не ме качите по черешите!
                    Последно редактирано от kikimora; 19-05-13, 20:11.

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      ... защото разкача мотора и го мести а на лево, а на десно...
                      бъзикаш се, нали?

                      Иначе - добре си дошъл, само звънкай предварително, че през повечето време съм в движение. Ако не за свещи, то за по бира
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение

                        Въпроса ми е има ли маслен охладител с.к и някъде под левия фар ли се намира. Тъпата патка /бивша собственичка / е объркала предна със задна и се е забила в стена. Мислих че е само козметика проблема-леко напукан лак на предната броня и леко висване от ляво на пластмасовата декоративна броня, което смятах да отстране в последствие, но май може и да е напукала нещо важно. Текло е отдавна , теча е като навлажняване, а не се вижда достатъчно добре без да се махне акумолатора. Та от тука и следващия въпрос, ще прощавате тъпотата му , но ..може ли да се махне акумУлатора за по - дълго време и може ли да има последствия, като примерно да не мога да я запаля после , щото видиш ли имобилайзера не си познава ключа и да се вкарам в някое приключение.
                        Масленият и водният радиатори за повечето модели( не знам за всички със сигурност) са в един корпус. Само когато ще се натоварва повече АТ-то(теглич и товар) е добре да се добави самостоятелен маслен радиатор.
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          "..може ли да се махне акумолатора за по - дълго време и може ли да има последствия"

                          Може,откачай смело,аз редовно го откачам за по 4 месеца,като не съм в Бг.Никакви проблеми после,само трябва пак да си свериш часовника на борд-компютъра.
                          o888 37 63 69

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            бъзикаш се, нали?

                            Иначе - добре си дошъл, само звънкай предварително, че през повечето време съм в движение. Ако не за свещи, то за по бира
                            Съвсем сериозно ти пиша! В един от 'водещите' сервизи за Субару в София откачват мотора и го накланят а насам, а натам...поради изтъкването като 'супермайсторлък' на това малоумие ,предварително те предупреждават,че ....'скъпичко ще е, щото видиш ли е мнооого трудно'..ще звънкам като мина до Загората..барем да сравниш софииската бира по-газирана ли е
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                              П.П наистина ли нивото на маслото на скоростната кутия е най - добре да се провери на работещ мотор , след минимум пробег от 5-6 километра, спиране , изреждане на всички възможни позиции на лоста , оставяне на P и проверка докато мотора бачка. Нещо не ми го побира акъла, ама знам ли....сега да не ме качите по черешите![/I][/COLOR]
                              Виж на пръчката трябва да има 4 белега...по два /мин. и макс./ съответно за студено и топло масло!
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                agogov, благодаря за отговора. Може и да има отделен допълнителен радиатор, знам ли, тия от които я купих определено не си знаеха парите. Уфф, знае ли някой дали мога спокойно да и сваля акумолатора, ако го няма , ще е много по лесно, то в същност иначе е невъзможно.
                                Sonda, четох нейде, че било по меродавно меренето по тоя начин, знам ли, за първи път имам субару, а и за първи път притежавам кола с автоматична кутия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X