Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Покупка на Субару

    Пичове, ще съм много благодарен ако някой даде напътствия за оглед на аутбак 2005 с 3.0 мотора.
    Има ли нещо, което по - принцип е проблемно и трябва да му се обърне по-специално внимание. Колата е на по-малко от 140 000км/реални, не нашенски/. Тези с активно окачване ли са и със VDC ли са? По принцип би трябвало да е с всички екстри за модела. На оглед съм в петък. Надявам се това поне да върви нормално за конете си.
    Благодаря предварително на отзовалите се!

    Коментар


    • #77
      От: Покупка на Субару

      Оборотите на празен ход да са постоянни, звука на мотора- да няма странични звукове, Чека да светва на контакт и да гасне, маслото. Да няма биене във волана при 'осморка' с напълно навит волан, напред и назад. Да няма странни миризми- на феродо или на масло. . Да реди добре скоростите. Да не тресе при по-рязко спиране-дискове, не са скъпи, но са слабост. Ако има следи от заиграване по възможност да се огледа отдолу.
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • #78
        От: Покупка на Субару

        Не приемам нищо на доверие. Колата минимум ще се огледа вдигната на крик. Проверил съм и историята от първия до последния ден , сервизи , какво и кога е сменяно-като цяло е обслужвана на време. Ниво регулацията на задницата чувам , че правила парчета/там някакви особености?/. Притеснява ме , защото колата има теглич, а тук не си поплюват и влачат ремаркета. Кутията ако превключва дори леко кофти , бягам надалече..

        Коментар


        • #79
          Re: Покупка на Субару

          Доста голям проблем на субару е активното окачван, ако е за мен няма да взема с такова. Много скъп ремонт и обикновенно тук го сменят с обикновенно.

          Коментар


          • #80
            От: Re: Покупка на Субару

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Доста голям проблем на субару е активното окачван, ако е за мен няма да взема с такова. Много скъп ремонт и обикновенно тук го сменят с обикновенно.
            Мисля че говориш за въздушното окачване, но то е само при Легаси и то за определени модели. А за самонивелиращо се задно окачване, което е при Аутбек не съм чувал за проблеми. Но при покупка на кола задължително трябва да се огледат амовете за омасляване.

            Коментар


            • #81
              Re: Покупка на Субару

              Опа сори не съм се събудил още, точно за въздушното окачване говоря, не знаех че го има само на легаси. Но знам за 2 такива машини с въздушно и на двете ги смениха с обикновенно.

              Коментар


              • #82
                От: Re: Покупка на Субару

                Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
                Мисля че говориш за въздушното окачване, но то е само при Легаси и то за определени модели. А за самонивелиращо се задно окачване, което е при Аутбек не съм чувал за проблеми. Но при покупка на кола задължително трябва да се огледат амовете за омасляване.
                Не знам за въздушното, но самонивелиращото си има проблеми като всяко друго - като му дойде времето и дава фира. Вярно, че е доста здраво и смяната е лесна, но са малко скъпави.

                Вече втори път попадам на Субару (вярно, едното е Фори) с нивомати, което при покупката и малко след това се държи отлично, а след първото минаване по черен път - директно в бокса за нови амове. По-интересното е, че така и не разбрах как ги "лекуват" - докато не се раздруса сериозно, всичко е ОК, а веднага след това - амортисьора е тотално мъртъв. Дори си оставих единия за "проучване", но така и не съм опрял да го разфасовам ...
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #83
                  От: Покупка на Субару

                  Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                  Пичове, ще съм много благодарен ако някой даде напътствия за оглед на аутбак 2005 с 3.0 мотора.
                  Има ли нещо, което по - принцип е проблемно и трябва да му се обърне по-специално внимание. Колата е на по-малко от 140 000км/реални, не нашенски/. Тези с активно окачване ли са и със VDC ли са? По принцип би трябвало да е с всички екстри за модела. На оглед съм в петък. Надявам се това поне да върви нормално за конете си.
                  Благодаря предварително на отзовалите се!
                  VDC, че има-има...даже трябва да имаш бутон VDC-OFF, който при по старите се поставя допълнително,за да не слизаш в калта да слагаш бушона в гнездото.!Колегите са описали ...караш, слушаш, клатиш и ако ти хареса взимаш ! За обслужване имаш едни масла, ни съединител, ни ангренаш не мислиш! Успех..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #84
                    От: Покупка на Субару

                    Ха ха , Sonda, то и затова е този модела, обичам да си сменям само масла и ремъци и да наливам гориво. Какво като гори повече, нали върви, колко върви , ще пиша в петък. Тук трудът е много високо платен, за жалост , заплатата ми не ми се вижда толкова висока за да си позволя да я оставя в местният представител на субару и да кажа "искам", а условия за бъзикане по ангренажни ремъци нямам.
                    2.5 атмосферния не ми допадна , много е мързелив.Наблягам не съм състезател, карам спокойно и това е семейна кола , а не резачка, ама очаквам като е ХХ коня , да върви като ХХ коня. Благодаря за помощта!
                    Последно редактирано от kikimora; 15-05-13, 20:46.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Покупка на Субару

                      А къде е това чуждоземско, дето пишеш за него, че не ще да е Варна..
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #86
                        От: Покупка на Субару

                        Швеция

                        Коментар


                        • #87
                          От: Покупка на Субару

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Швеция
                          За тамошния климат идеално ще ти пасне Субару-то, макар че съм сигурен, че пътищата зимата са по-сухи от барут, но пък извън пътя ще си цар Успех и чакаме да се похвалиш!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #88
                            От: Покупка на Субару

                            Ами прав си ама не съвсем. Пътищата като цяло се чистят, ама като вали сняг не бързат много много, чакат го да спре. Най много да мине някой да удари едно гребло от височко , колкото да не лягат по корем таратайките, но само по главните улици. Като те затрупа и не можеш да излезеш не е весело-закъсняваш за работа....Като се прибЕреш , най - често вече всичко е почистено, ама...Факта че със сузуки балено със смотани зимни гуми и то без шипове/те местните ако са без шипове им викат летни на гумите/, закъсах само 2 пъти и то на паркинга на болницата/ господ здраве да им дава на леваците които са отговорни за снегопочистването и опесъчаването на паркинга..., говори , че като цяло снегопочистването е на много високо ниво. Друг е въпроса , че в същност не е опесъчаване , а окаменяване-хвърлят нещо като ситна мозайка по пътищата и много рядко сол, просто защото няма никакъв смисъл от солта , тъй като е постоянно минус градусИ зимъска. Понякога пропускат и става голяма забава дрифт с кола с предно предаване ама пък е весело!
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Покупка на Субару

                              Защото Тедо нищо не каза за volvo-то ....
                              Да се похваля, това субару ми хареса и го купих. Машината върви невероятно/в сравнение с 2.5 мотора/, на пътя стои прекрасно. Като я сриташ се позамисля за около 2/3 секунди , което за мен е приемливо и след това отлита...
                              Признавам си че я поляхме , както и подобава и пиша , леко омотан, та ако правописа ми е зле, да ме прощавате.
                              Това нещо е СУПЕР!
                              И да започна с въпросите..бих искал да си дръпна ръководство за ремонт и експлоатация. Признавам си , че не съм ровил из форума може и да има , ама точно сега не съм в състояние да го направя. Смятам , че това е всичко, което човек би желал от една кола.
                              Каране по магистрала със спазване на ограниченията има смешен разход от около 7.5 л. Не се залъгвам в града под 15 едва ли ше падне, но това е без значение, важното е да не се чупи.
                              А да и първите неприятни усещания. Преминаването от P към задна , става нормално , само ако си натиснал зверски спирачката, в противен случай , пак става ама с удар от скоростната кутия. Ако спирачката я натиснеш яко, включва мазно. На останалите възможности включва безгрижно , с леко натисната спирачка. Не знам да се притеснявам ли , има ли някакъв проблем.
                              Като цяло съм очарован, превключва на много ниски обороти, ако не я газиш -естествено, някъде около 2200 оборота. На магистралата се изгаврих , мога само да кажа , че ускорява невероятно и след 120 като я нариташ те залепва за седалката.
                              Много съм доволен, най сетне да имам кола , към която поне за сега нямам забележки.
                              Поздрави на всички и бъдете здрави!

                              Коментар


                              • #90
                                Re: Покупка на Субару

                                Честито, сигурен съм че колата ще ти хареса, не съм имал много коли, но на мен субарото ми е първата кола която съм купил на 100 000 км и която съм карал 60 само със смяна на консумативи. Ако колицата е читава на дали ще имаш някакви сериозни проблеми - разхода е ясен субарото си харчи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X