Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару 4Х4 - мит и реалност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Субару 4Х4 - мит и реалност

    Ето една статия, пускам я тук щот е подфорум за автомобили 4Х4, а този е един от най-известните от тях.
    http://toyota-club.net/files/faq/05-10-25_faq_forik.htm
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

  • #2
    Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

    Тази тема е доста стара.
    Но по принцип Тойота-джиите са в вечен спор със СУБАРУ.
    Някои неща са верни, но някои са достатъчно неправилни твърдения.

    Който не карал СУБАРУ да не взима отношение.

    То в нашия форум - ще има хора които да сравнят и КИА със СУБАРУ.

    Аз съм пристрастен. Така че всяко мое мнение не е меродавно.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #3
      Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

      Е аз съм карал няколко от по-старите модели и като се изключи корозията и отвратителния дизайн мога да кажа само добро...
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

        аз мога да кажа няколко благословии за отвратителния двигател тип боксер. не че не върви, не че не е надежден, просто е отвратителен
        drive alive

        Коментар


        • #5
          Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

          Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
          аз мога да кажа няколко благословии за отвратителния двигател тип боксер. не че не върви, не че не е надежден, просто е отвратителен
          Широко се използва в СЛА, където както знаеш надеждността е от първостепенно значение...
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

            да но както всичко на този свят рано или късно се чупи, а счупи ли се започват благословийте. аз лично предпочитам да ремонтирам 2 пъти нормален двигател отколкото 1 път боксер, заврян в тесния хош на някое грозно ръбесто субару. то там проста работа, като смяна на свещи или ангренаж е прилючение за авантюристи. иначе карането било приятно казват
            drive alive

            Коментар


            • #7
              Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

              Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
              да но както всичко на този свят рано или късно се чупи, а счупи ли се започват благословийте. аз лично предпочитам да ремонтирам 2 пъти нормален двигател отколкото 1 път боксер, заврян в тесния хош на някое грозно ръбесто субару. то там проста работа, като смяна на свещи или ангренаж е прилючение за авантюристи. иначе карането било приятно казват
              Напълно съм съгласен с теб. Гаден е ремонтът.... и скъп.
              След като колата изгни непоправимо преквалифицирахме двигателя в друго нещо и си живее щастливо и до днес. Ремонтирах го изваден от ръбестия и грозен кош
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

                Като ги чета тия работи и направо почвам да се срамувам че моето го карам, а не го ремонтирам

                Сигурен съм че като са го проектирали братята японци, само са се водели словесни престрелки и скандали в конструкторското бюро по цял ден: "ама почитаеми Тамагочи сан, дайте да го проектираме така че многопочитаемите български майстори да могат да го ремонтират лесно и да ни благославят, какво сте тръгнали да го правите здраво, мощно, стабилно и сигурно, може ли такова бездушие от ваша страна ? Дайте да отскочим до Владивосток, ей го къде е, да вземем няколко контейнера ладови двигатели, те знаете ли колко лесно се ремонтират ?"
                Майтапа настрана, единственото което не ме радва е леко баналният като дизайн интериор, и сравнително тежкият лост на скоростите. Но при положение че слизам от Сивик, може би съм просто разглезен откъм скорости. А, и по-шумната трансмисия в сравние с обикновените коли.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

                  от какъв зор ще му ремонтираш двигателя? когато се стигне до това, купето вече ще е безнадеждно изгнило! а 2-ра употреба субару има колкото щеш и не са скъпи - като се развали - на вторични суровини и "Следващият моля!"

                  а може и да си направиш супер-клипче "Destruction of..."
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    от какъв зор ще му ремонтираш двигателя? когато се стигне до това, купето вече ще е безнадеждно изгнило! а 2-ра употреба субару има колкото щеш и не са скъпи - като се развали - на вторични суровини и "Следващият моля!"

                    а може и да си направиш супер-клипче "Destruction of..."
                    Точно така Колата е безнадеждно изгнила, но двигателят става чудесно на мотоделтапланер
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

                      забелязвам една иронийка в постовете и се чудя на какво се дължи. аз съм фен на субару и на боксерите (също и на алфа ... но това е друга религия). това, че са трудно достъпни за ремонт е така, но пък ремонтираш адски рядко. това, че гният също е вярно но в сравнение с опел са цвете а и докато изгние в България (2-5 години) ще е вече на 15-20 години. българският автопазар е пълен с къде-къде по-големи жмелове (които се търсят и държат цени толкова много ама нали сме стаден народ...) от други марки, които достойно могат да се борят за иронични подигравки. субарото на цените на които вървят си е един чудесен избор за втора ръка според мен ако дизайна не е особен приоритет. слагаш бензин караш и за сервиз не се сещаш. (japan 4 ever!!!)
                      "..there is no substitute for cubic inches.."

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

                        българина си има една мания от комунистическо време, че една кола трябва да се притежава цял живот - караш, ремонтираш-караш, ремонтираш, кърпиш и пак караш докато се пенсионираш... и затова много цени колите с "евтин" ремонт и "да не гният"... съответно идеалът му за кола е Лада 1500ес, а ако е с по-прогресивно мислене - Голф 2 !!!
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          българина си има една мания от комунистическо време, че една кола трябва да се притежава цял живот - караш, ремонтираш-караш, ремонтираш, кърпиш и пак караш докато се пенсионираш... и затова много цени колите с "евтин" ремонт и "да не гният"... съответно идеалът му за кола е Лада 1500ес, а ако е с по-прогресивно мислене - Голф 2 !!!


                          забрави да кажеш и "да харчи много малко,на един приятел колата харчи 5......",а като я купиш и се почват сервизи,сервизи......аз карам субару от 4 години и досега съм сипвал в повече единствено бензин.......колата е дурако- устойчива,не бих казал скъпа за поддръжка,естествено ако влагаме оригинални части а не менте.....и понеже я продавам неуспешно от доста време,установих,че и цената не е проблем а именно мисленето на българина.......
                          Прикачени файлове
                          IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

                            Да не ми се говори . Сигурно някои от колегите са ремонтирали двигатели на СУБАРУ - по на 500 000 км.
                            Все пак не случайно в USA Forester-а има най малко повреди в първите 3 години.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Субару 4Х4 - мит и реалност

                              За мен са повече от добри коли. Мани го мисленето на българина. Карал съм Субару и пак бих карал.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X