Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

    Здравейте колеги, чета за климатика и ми стана интересно имам Вектра Б 98г бензин 115 коня с работещ климатик, имам и Фронтера Б 99г 2,2 дти 115 к КБ без климатик та само си мисля дали може да взема от вектрата климатика и да го сложа на Фронтерата. понеже вектрата е ползвам за работна кола и не го пускам климатика.
    А скоро сменях радиатор парно на фронтерката и видях че има планка скоба под джапката може би за радиатор 2, също така ми са видя че фронтерата е с 2 радиатора отпред, така както е вектрата , затова се зачетох че ми стана интересно.Благодаря ви предварително от скоро съм и аз с Фронтера може да се каже има няма месец.

    Коментар


    • #77
      От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

      Най-добрия вариант е да свалиш климатик от същата Фронтера и да си го прехвърлиш. Между този на Вектрата и оригиналния ще има толкова много разлики, че няма да си заслужава. Нали се сещаш, че Фронтерата не е точно Опел?
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #78
        От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
        Най-добрия вариант е да свалиш климатик от същата Фронтера и да си го прехвърлиш. Между този на Вектрата и оригиналния ще има толкова много разлики, че няма да си заслужава. Нали се сещаш, че Фронтерата не е точно Опел?
        споделям....
        не че не може ама ще стане много бачкане и цената ще порасте доста.
        no signature no problems

        Коментар


        • #79
          От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

          Благодаря колеги изопщо няма да се занимавам , и така си върви + това си има и 2 шибидаха , когато е купих знаех че няма климатик просто много ми хареса външен вид, салона вътре и и изопщо е подържана кола, германеца са е грижил добре за фруктиерата.

          Коментар


          • #80
            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

            Свали жабката после откачи долната кутия на изпарителя на климатика ( има 4 щипки и 4 рапидки )...
            С наближаване на лятото, темата за климатика отново е актуална!

            Въпрос - това, че може да се свали долната част на кутията на изпарителя, означава ли, че може да се свали ТРВ-то, без да се сваля таблото.

            Лятото, по жегите, да кажем 30ºС, колко градуса ви духа от централните отвори? До колко най ниска пада температурата? 10ºС ? 8ºС ? По ниска?

            Някой наблюдавал ли е наляганията на системата - при какво налягане включва перката, при какво изключва изключва? Компресора? Вентилатора на 4. Питам за оригинален климатик в пълна изрядност.


            Коментар


            • #81
              Никой ли не е свалял долната половина на кутията с изпарителя на място, без да сваля таблото?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X