Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

    Ще слагам клима на добичето. Мога ли да сложа/сваля радиатора в таблото без да махам съответното, примерно само през жабката?


    П.С. ще пусна снимки по време на монтажа и съпътстващите проблеми.
    no signature no problems

  • #2
    От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

    Незнам защо ми се стува,че без сваляне неможе да се развъртят всички болтове и видий по кутийте.Ако се демонтира внимателно вентилатора на парното,може от там да се пробва,но много ме съмнява.

    Коментар


    • #3
      От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

      Мойта е с климатик,ако нещо ти трябва да погледнеш,кое ,как е вързано-казвай ще дойда-само да не е събота и неделя,че съм зает.

      Коментар


      • #4
        От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
        Мойта е с климатик,ако нещо ти трябва да погледнеш,кое ,как е вързано-казвай ще дойда-само да не е събота и неделя,че съм зает.
        Мерси за предложението. Може и да се възползвам, само да я докараме до монтажа. Първо ще дам всички чаркалаци за тестване да няма дупки и т.н. и ако всичко е наред тогава се мятам в монтажа, че ще трябва и ремъци да се купуват, та няма да е много лесно.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Първо ще дам всички чаркалаци за тестване да няма дупки и т.н. и ако всичко е наред
          Миналата година на другата ми кола си слагах клима,оказа се ,че няма нищо сложно.По чаркалаците-не е нужно да ги даваш на някой -просто надуваш и двата радиатора с въздух през манометър и гледаш дали държат налягане,а за компресора смени о-пръстените.Има две о-пръстенчета на осовото уплътнение/не се лъжи да купуваш ново заради 2 о-пръстена/ и един голям о-пръстен на капака.Също на компресора е хубаво да си смениш и лагерите-не са скъпи,след това просто забравяш за ядове.

          Коментар


          • #6
            От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
            Миналата година на другата ми кола си слагах клима,оказа се ,че няма нищо сложно.По чаркалаците-не е нужно да ги даваш на някой -просто надуваш и двата радиатора с въздух през манометър и гледаш дали държат налягане,а за компресора смени о-пръстените.Има две о-пръстенчета на осовото уплътнение/не се лъжи да купуваш ново заради 2 о-пръстена/ и един голям о-пръстен на капака.Също на компресора е хубаво да си смениш и лагерите-не са скъпи,след това просто забравяш за ядове.
            да да това имах в предвид, имам приятел който с това си изкарва хляба, ще му занеса всичко да ми го провери и ревизира.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              да да това имах в предвид, имам приятел който с това си изкарва хляба, ще му занеса всичко да ми го провери и ревизира.
              Хубаво е да присъстваш като ти отваря компресора-ако отвътре е потъмнял-значи е поработил доста и е възможно да е поизносил буталата/сменявай компресора ако може/,а ако е чист отвътре немаш грижи-значи си уцелил компресор.

              Коментар


              • #8
                От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                Не трябва да се разглабя нищо слага се от горе на местото на въздоховода
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #9
                  От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                  Колко пари ще излезне тая интервенция,че и аз се замислям?
                  Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                  Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                    Смени си и дехидратора скъп е но ако е седял отворен вече е заминал.След монтажа се почиства системата от влага със специален химикал.Сложи и фреон R134a по лесно се намира от фреон R12 или R22 разликата е само в маслото с което се зарежда системата.Всеки добър майстор ги знае аналозите. Калибрата ми е така от две години ядове съм нямал.За пари зависи какво ще решиш да слагаш за нов забрави цена около 3000 лева.Ако решиш да сменяш компресора с рециклиран от 400 до 550 нов кондезатор около 480 лева това са цени от преди доста време в момента не съм се интересувал.Малко полезна информация от http://www.tehcomservis.com/forum/forums.php?forum=2
                    Последно редактирано от falkongp; 13-06-10, 10:08.
                    OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                    Polaris Sportsman 800 EFI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                      R 12 може да се намери при всеки хладилен техник , няма нищо общо между ефективноста на различните фреони
                      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                        Здравейте колеги.
                        С повишението на температурите темата за климатика стана актуална.В моят случай климатика беше тестван при закупуването на колата и повече не бях го ползвал.
                        Е...сега вече се наложи...проблеми няма-работи си ,но се усеща... един специфичен мирис (вероятно във вентилационната с-ма се развиват от влагата разни гъбични образувания...)...,реших да сменям филтъра .
                        Няколко пъти изчетох раздела за "Климат. и отпл. с-ма " от ръководството ,но никъде не се споменава ( и на скиците не е посочено) за филтър!!??.
                        Според описанието хлад. агент е фреон R134-А, зеленикав на цвят- вижда се в кондензатора.
                        Не знам каква клим. система ще монтирате ,но възможно ли е да няма филтър???

                        Коментар


                        • #13
                          От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                          Възможно е. Тази която ще монтирам няма. Тя е фабричната на Фронтера А. Пробвай със спрей за почистване на въздуховоди. Продават ги в бензинонстанциите. Има упътване за употребата му. Преди години брат ми така се избави от съответната миризма.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                            Моята е фабрично с климатик,97г. и няма филтър.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                              Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                              Здравейте колеги.
                              С повишението на температурите темата за климатика стана актуална.В моят случай климатика беше тестван при закупуването на колата и повече не бях го ползвал.
                              Е...сега вече се наложи...проблеми няма-работи си ,но се усеща... един специфичен мирис (вероятно във вентилационната с-ма се развиват от влагата разни гъбични образувания...)...,реших да сменям филтъра .
                              Няколко пъти изчетох раздела за "Климат. и отпл. с-ма " от ръководството ,но никъде не се споменава ( и на скиците не е посочено) за филтър!!??.
                              Според описанието хлад. агент е фреон R134-А, зеленикав на цвят- вижда се в кондензатора.
                              Не знам каква клим. система ще монтирате ,но възможно ли е да няма филтър???
                              Фреона няма цвят. Зеленикавото което виждаш е друго.
                              0877 44I 88I
                              Самурай 1,3
                              Дискавъри ТД5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X