Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

    Изцеди й душата тогава и слагай китайче.Поне вече фитнеса с резервоара не те касае-когато умре, след десет минути си с нова помпа.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

      Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
      Колеги, огромно благодаря за имформацията.За завода в с. Крън, го имам впредвид и в най-скоро време ще установя контакт за което разбирасе ще пиша.
      Колеги,аз също имам намерение да си сменя пружините с такива от завода в село Крън,и по тази причина миналата седмица им звъннах с надеждата,че някой вече е правил там фронтерски пружини ,и те имат вече размерите.Оказва се че нямат.Процедира се по следния начин.Изпраща се пружина за сваляне на размерите и вероятно за изследване на материала//каката не можа да ми обясни по подробно//,но това е процедурата.После те си правят изчисленията и след това правят оферта за клиента.Тъй като ,която и да е пружина ми е крайно необходима за да си карам джипа,молбата ми е ,има ли някой задна пружина за фронтера А дълга база,да ми услужи с нея,за да я пратя в Крън,и след това я връщам.Ценовия резултат публикувам тук,а в Крън ,ще имат данните за фронтерска пружина,и който иска може на базата на тези данни да си поръчва ,например удължена,или усилена или и двете,както се каня да направя аз.
      А, ей сега се сещам че в един електронен магазин намерих стандартни пружини за фронтера А дълга база на цена -116лв/бр.
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

        И аз се обаждах в Крън,но за съжаление специалиста,който се занимава с пружините за автомобили е в болничен за продължителен период от време.От "каката"-само приказки от общ характер.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

          Здравейте .
          Бях се заканил да отстраня "катализатора" и най-после му дойде реда. Фланец имаше само в задния край ,а отпред беше монолитно и се наложи да освободя колектора от фланеца към турбината.Оказа се ,че гредата ,която държи скоростната и раздатъчната кутии също пречи...,но в крайна сметка работата беше свършена,а от резултата съм повече от доволен!!!

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

            Е дай повече инфо де, снимки нещо.... Баси, ние сме най-скучния подфорум! Никой от нищо не се оплаква, никой нищо не ремонтира....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Никой от нищо не се оплаква, никой нищо не ремонтира....
              Много здрави тея Опели бре....,а до къде стигнаха хъбовете?

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                На митницата са от миналия понеделник. Утре ще платя митото и ДДС-то и четвъртък-петък би трябвало да ги получа.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Не днес но преди 2 дена, смених задни накладки и единия заден спирачен цилиндър. След обезвъздушаването спира като F1.
                  Има писано по въпроса, но е старо. Моля, дай инфо за накладките - от къде и на каква цена? А може и за предните. Моята е при мен година и половина и не съм ги пипал. Много ме очудва, че казваш, че спира добре. Явно аз имам проблем... надявам се само с накладки да се реши.
                  ОФА КБ 2.0 '95

                  Коментар


                  • От: До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                    Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                    Явно аз имам проблем... надявам се само с накладки да се реши.
                    Смени си и спирачната течност и няма да си познаеш джипката.

                    Коментар


                    • От: До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                      Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                      Има писано по въпроса, но е старо. Моля, дай инфо за накладките - от къде и на каква цена? А може и за предните. Моята е при мен година и половина и не съм ги пипал. Много ме очудва, че казваш, че спира добре. Явно аз имам проблем... надявам се само с накладки да се реши.
                      Илия е прав, започни със спирачната течност. Всеки 2 години я сменяй. Иначе накладки взимам от едно магазинче в София, обяснявал съм къде е, ако искаш пак ще ти обясня. Накладките са Английски марка Mintec задни ( барабанни ) към 75-80 лв. предни 35 май бяха, това е за комплект. Спирачен цилиндър Италиански от наяква фирма забравих каква беше, мога да изровя от документите, цената е смешна 19 или 20 лв. В другите магазини ми обявяваха по 80-100 лв.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Е дай повече инфо де, снимки нещо.... Баси, ние сме най-скучния подфорум! Никой от нищо не се оплаква, никой нищо не ремонтира....
                        Снимки на процеса не съм правил .За да свърша работата ползвах "канала" на приятел и трябваше да пипаме по чевръсто ,а и да бях направил заради "ограничението" не мога да качвам!!!!
                        Смятах темата за тривиална и затова бях лаконичен.Но щом предизвиква интерес....

                        Проблема общо взето се решава с девиза на един колега от форума -"С резак и електрожен -няма неможе!!"
                        1.Сваля се защитната кора под скоростната и раздатъчната кутии.
                        2.Развиват се двата болта на фланеца в задния край на катализатора.
                        3.Скоростната и раздатъчната кутии се укрепват с крик ,след което се демонтира носещата греда.
                        4.Сваля се термокужуха на турбината и се освобождава колектора от фланеца към турбината.
                        5.Ред е на "резака" и катализатора -пада.Сега вече колектора може да бъде свален.
                        6.Ред е на СО-то.На мястото на катализатора се "припарва" тръба -1" .Колектора се поставя обратно ,като се фиксира с болтовете към фланеца към турбината.Вземат се необходимите размери за тръбата.
                        7.Отново се сваля колектора.Тръбата се реже по бележките.Заварки.Фланеца на катализатора се заварява в задния край на тръбата.Оставя се да истине!!!
                        8.Поставяме колектора обратно ,като го фиксираме с тампона и завиваме болтовете на фланеца към турбината.
                        9.Завиват се двата болта на фланеца в задния край на тръбата(графитна смазка).
                        10.Монтаж на гредата ,която държи скоростната и раздатъчната кутии(графитна смазка).
                        11.Поставяне на защитната кора(графитна смазка)
                        12.Testdrive!!!Джипа върви като бесен!!!
                        13.Студена бира!!!!!!

                        Дано инфото да Ви е от полза....
                        Поздрави!!!

                        Коментар


                        • От: До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                          Смени си и спирачната течност и няма да си познаеш джипката.
                          Щом на две години трябва да се сменя, моята със сигурност е за смяна. Не вярвам италианците да са я сменили, точно преди да я продадат. От къде се изтача и колко течност трябва да подготвя?
                          ОФА КБ 2.0 '95

                          Коментар


                          • От: До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Илия е прав, започни със спирачната течност. Всеки 2 години я сменяй. Иначе накладки взимам от едно магазинче в София, обяснявал съм къде е, ако искаш пак ще ти обясня. Накладките са Английски марка Mintec задни ( барабанни ) към 75-80 лв. предни 35 май бяха, това е за комплект. Спирачен цилиндър Италиански от наяква фирма забравих каква беше, мога да изровя от документите, цената е смешна 19 или 20 лв. В другите магазини ми обявяваха по 80-100 лв.
                            Аз съм с дискове отпред и отзад. Това означава ли, че предните и задните са еднакви? Ако може жокер от къде да потърся накладки? Има ли нещо по специфично при смяната, различно от смяна на лек автомобил?

                            В един online каталог видях накладки за фронтера с "акустичен датчик". Какво означава това и такива ли трябва да бъдат. Цената им е около 35лв., марка SIMER.
                            Последно редактирано от wsi4koznaj; 06-07-10, 17:53. Причина: акустичен датчик
                            ОФА КБ 2.0 '95

                            Коментар


                            • От: До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                              Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                              Аз съм с дискове отпред и отзад. Това означава ли, че предните и задните са еднакви? Ако може жокер от къде да потърся накладки? Има ли нещо по специфично при смяната, различно от смяна на лек автомобил?

                              В един online каталог видях накладки за фронтера с "акустичен датчик". Какво означава това и такива ли трябва да бъдат. Цената им е около 35лв., марка SIMER.
                              Тоя датчик е една обикновена ламаринка нитована за накладката. Като се изтрие феродото започва да стърже по диска и ти напомня че е време за смяна.
                              Накладките са различни отпред и отзад.
                              В момента съм със тази марка накладки-определено са най евтини. Спират добре!
                              Успех!!!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар


                              • От: До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                                Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                                Аз съм с дискове отпред и отзад. Това означава ли, че предните и задните са еднакви? Ако може жокер от къде да потърся накладки? Има ли нещо по специфично при смяната, различно от смяна на лек автомобил?

                                В един online каталог видях накладки за фронтера с "акустичен датчик". Какво означава това и такива ли трябва да бъдат. Цената им е около 35лв., марка SIMER.
                                Магазинчето е на ул. Дойран като се движиш по бул. Гоце Делчев посока Красно село, стигаш дойран завиваш наляво и на първото кръстовище завиваш надясно и на 100 метра в дясно е магазинчето, пише накладки и съединители.
                                Предните и задните не са еднакви.
                                Акустичен датчик е една ламаринка която се слага върху накладката като ти свърши да започне да жули да знаеш, че е за смяна. Ако старите ти имат можеш да си ги използваш.
                                Спирачната течност най-добре се сменя с машина с вакум. Има такава в сервиза на Валди333 в Дружба. Цялата процедура заедно с течноста е около 40-50 лв. ако не ме лъже паметта.
                                Пия уиски всякакво.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X