Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

    Адаш,
    Една корекция ще ти дойде добре. Бодито трябва да е 999, не 930.
    Вервай ми!

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

      Адаш,
      благодаря ти за съвета!
      Операция "Коростоп" продължава,борбата с ръждата е трудна,но затова пък работата върви бавно.
      Все пак налице са първите обнадеждаващи резултати.Задната греда след като отнесе един ден търкане,почистване,обезмасляване,ръждопреобр.,и отново обезмасляване вече е боядисана.Мисля долната, видима страна на гредата да я мина с бодито,след което да я налея с масло,щото вътре няма как да се третира.Под колата съм боядисъл само до задния мост.Утре ще мисля как да възстановя и дясната скоба на бронята ,видимо се нуждае от сериозно лечение....................
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

        наложи ми се смяна на маркуча за топлата вода който излиза от мотора и влиза в радиатора със датчика на перката на него това за фронтера КБ 2.0,та идеята ми беше че за оргиналната джиджафка се обявяваха некакви колосални суми от сорта на 150 кинта,та да ви кажа че с лек тунинг ства маркуч от форд ескорт мисля че беше,с датчика на него за 20 лв просто извивките са под друг ъгъл и се наложи вътрешна втулка на стругар,мойта е от тънкостенна медна тръба със леки външни ръбове за да хванат скобите и останалото са 4 нови скоби и ръчен труд със макетно ножче за нагласяне на същия ъгъл на извивките и се получи чуден маркуч който не е под напрежение никъде за 27лв,както и смених датчика с 95/90 че,оргиналния ми се струва много на 110 за още 12лв и за всеки случай изкарах едно помощно копче за перката от вътре че на новия уж пише "итали" ама много турски ми изглежда копчето е 1лв и обшо целия масраф ми излезна 40 кинта и два дни работа без никакъв зор ще кача и снимки утре ако имате интерес как е станало,за съжеление на готовата продукция,щото не се сетих просто да снимам как изглеждаше преди да го "барна" .
        Та така драги фронтераджий пак минахме тия от опел с нещо фордово
        който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
          Днес смених плочката на гозовата уредба на дългата базичкка. Старата беше с диаметър да отвора за въздух 26 мм. и на 120 км/ч. колата изнемогваше. Сега поставихме плочка с 33 мм. диаметър и разликата е осезаема. Не съм я пробвал още на извънградско, но мисля, че ще има и там разлика. Очаквам и разхода да ми падне. До сега беше 15-16 градско и 12.5-13 извънградско. Не ме притесняваше разхода толкова, защото за мен и този разход е нолмален, но над 3000 оборота не искаше да върви. Явно поради недостиг на въздух, защото и на бензин беше почти същото. То тая старата плочка се оказа, че била за метан и за това е с по-малък диаметър. Оптималният вариант за пропан-бутан било 31-33 мм. иначе обеднявала смаста и почва да гърми. Ще покарам така да видя как ще ми се отрази и щи отида да ми сложат 36 милимитровия дифузьор за да пробвам дали ще гърми и дали ще върви още повече.
          Разхода си остана същия, но за сметка на това върви много по-добре. А онзи ден едвам навих газаджията да сложи дифузьор на плочката 38 мм., която всъщтност сложих сам, но той трябваше да ми направи настройка. Газаджията твърдеше, че 100% сместа ще обеднява много на високите и ще гърми. И има логика наистина. Аз обаче се запънах и го накарах на моя отговорност да пробваме, пък да видим какво ще стане. Той извади каталог на БРЦ, според който дифузьорът трябва да е 33 мм. за да ме откаже, но аз пак си насатоявах на моето. Резултатът сега е, че колата върви още по-добре и да не предизликвам дявола не е пукнала нито въднъж. Ще споделя как е и разходът по-нататък. ЗА всеки случай си пазя стария дифузьор 33мм., ако почне да гърми да го върна него. Наистина този Х22ХЕ работи доста добре с обикновена газова уредба.
          В интерес на истината газаджията не се държарл лошо с мен. Човекът си караше по-станарт и даже не ми взе пари за настройката втория път.
          Последно редактирано от sony bono; 13-08-10, 10:20.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
            Разхода си остана същия, но за сметка на това върви много по-добре. А онзи ден едвам навих газаджията да сложи дифузьор на плочката 38 мм., която всъщтност сложих сам, но той трябваше да ми направи настройка. Газаджията твърдеше, че 100% сместа ще обеднява много на високите и ще гърми. И има логика наистина. Аз обаче се запънах и го накарах на моя отговорност да пробваме, пък да видим какво ще стане. Той извади каталог на БРЦ, според който дифузьорът трябва да е 33 мм. за да ме откаже, но аз пак си насатоявах на моето. Резултатът сега е, че колата върви още по-добре и да не предизликвам дявола не е пукнала нито въднъж. Ще споделя как е и разходът по-нататък. ЗА всеки случай си пазя стария дифузьор 33мм., ако почне да гърми да го върна него. Наистина този Х22ХЕ работи доста добре с обикновена газова уредба.
            В интерес на истината газаджията не се държарл лошо с мен. Човекът си караше по-станарт и даже не ми взе пари за настройката втория път.
            И друг път съм го казвал, че X22XE търпи обикновено газифициране, но грамотно.Моята е метанова ,с обикновена уредба.Когато преди два -три месеца започна да гърми просто смених свещите ,че не си знаеха километрите и въпроса се реши.Предполагам че ще покарам още 30-40000 до нова интервенция ,извън смяна на филтър.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

              Смених маслото на СК, ако и вие сте забравили сменя се на 2 смени на двигателното.
              no signature no problems

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                Ами аз сменям двигателно на 6-7000 км...

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                  Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
                  Ами аз сменям двигателно на 6-7000 км...
                  Значи ти сменяй на СК на 3 смени на двигателно
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                    Ето едно решение на спукан въздуховод на двигател X20SE . Коляното е стандартно от неръждаема стомана с външен диаметър 63 мм. Дебелината на стената е 1,5 мм. Влиза идеално плътно. За всеки случай ще сложа и скоби.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Ивайло Александров; 18-08-10, 15:52. Причина: Допълнение.
                    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                      Аз си смених масълцето с ново,че 10 000км отдавна ги минах.Най-вероятно си беше читаво старото защото се доливаше,но все пак.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                        Иво,махни пласмасовите скоби от маркучетата на газта,смачкват ги и затварят пътя на горивото към смесителя.Просто приятелски съвет, не ,че ти давам наклон на ........
                        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                          Иво,махни пласмасовите скоби от маркучетата на газта,смачкват ги и затварят пътя на горивото към смесителя.Просто приятелски съвет, не ,че ти давам наклон на ........
                          Ще ги махна, ама това да ми е проблема! Разход 22/100 и не ще да падне. Смених филтър, свещи, кабели, мембраните на изпарителя, въздуховода оправих ,че беше спукан и пак.... На стенда показа идеална центровка на газта по отношение изгорели газове, на бензин е добре 13/100 градско. Ламбда сондата показва някакви колебания, ама на бензин е добре пък на газ мисля, че не влияе. Остава катализатор или гърне да са запушени но пък си върви със 140
                          без проблем. Мудно набира скорост, но като вдигне обороти се "изстрелва". Като пусна климатика двигателя става "мъртвец". Двигателя е Х20SЕ.
                          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            Първоначално публикуван от IVO 68 Преглед на мнение
                            Ще ги махна, ама това да ми е проблема! Разход 22/100 и не ще да падне. Смених филтър, свещи, кабели, мембраните на изпарителя, въздуховода оправих ,че беше спукан и пак.... На стенда показа идеална центровка на газта по отношение изгорели газове, на бензин е добре 13/100 градско. Ламбда сондата показва някакви колебания, ама на бензин е добре пък на газ мисля, че не влияе. Остава катализатор или гърне да са запушени но пък си върви със 140
                            без проблем. Мудно набира скорост, но като вдигне обороти се "изстрелва". Като пусна климатика двигателя става "мъртвец". Двигателя е Х20SЕ.
                            До сега не съм виждал добре настроена "на стенд" АГУ. Какво точно настрйват...какви газове мерят...баба им трънкина.
                            АГУ с които караме са с най-простия смесител с постоянно съотношение - по просто от карбуратор. Настройва се по един едиствен начин - на ход.
                            Теорията е малко дълга, пък и не е за тази тема, но ще ти драсна няколко стъпки от практиката:
                            - Отстраняваш всякакви възможни засмуквания на въздух, освен през смесителя(провери маркучите(двата) за картерните газове - да смучат само картерни газове. Като гледам как е омазано със силикон, нищо чудно да си взема въздух покрай самия смесител
                            - Завий тройника към смесителя до край и го развий на 2 оборота( и махни тези св. опашки...)
                            - завий винта за рег. на празни обороти до като двигателя започне да тресе и се мъчи на загасне, после върни 1/2 оборот
                            - задръж двг на 3000 об/мин и завий тройника до като започне да глъхне, после развий 1/2 оборот
                            - до тук имаш настройка не по лоша от тази на стенд
                            - следва настройка на слух - от празен ход рязко отваряш дросела и се чува характерния лаг на пълните инжекции преди да се изфорсира - номера е да го намалиш - влияе се и от тройника и от винта за празен ход(повече от него) - пробваш с развиване/завиване с 1/2; като зацапаш почваш с началните настройки
                            Всичко до тук пробваш и на ход - няма идеална настройка, обикновено е компромис м/у стабилен празен ход и достатъчно хранене.
                            -
                            Последно редактирано от petar_ray; 20-08-10, 14:06.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                              Първоначално публикуван от petar_ray Преглед на мнение
                              До сега не съм виждал добре настроена "на стенд" АГУ. Какво точно настрйват...какви газове мерят...баба им трънкина.
                              АГУ с които караме са с най-простия смесител с постоянно съотношение - по просто от карбуратор. Настройва се по един едиствен начин - на ход.
                              Теорията е малко дълга, пък и не е за тази тема, но ще ти драсна няколко стъпки от практиката:
                              - Отстраняваш всякакви възможни засмуквания на въздух, освен през смесителя(провери маркучите(двата) за картерните газове - да смучат само картерни газове. Като гледам как е омазано със силикон, нищо чудно да си взема въздух покрай самия смесител
                              - Завий тройника към смесителя до край и го развий на 2 оборота( и махни тези св. опашки...)
                              - завий винта за рег. на празни обороти до като двигателя започне да тресе и се мъчи на загасне, после върни 1/2 оборот
                              - задръж двг на 3000 об/мин и завий тройника до като започне да глъхне, после развий 1/2 оборот
                              - до тук имаш настройка не по лоша от тази на стенд
                              - следва настройка на слух - от празен ход рязко отваряш дросела и се чува характерния лаг на пълните инжекции преди да се изфорсира - номера е да го намалиш - влияе се и от тройника и от винта за празен ход(повече от него) - пробваш с развиване/завиване с 1/2; като зацапаш почваш с началните настройки
                              Всичко до тук пробваш и на ход - няма идеална настройка, обикновено е компромис м/у стабилен празен ход и достатъчно хранене.
                              -
                              Благодаря за информацията!
                              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                                Днес смених гумите.Не,че не бях доволен от старите,просто сега им беше момента за продажба.
                                Сложих BFG MT KM2.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение029.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5201565Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение030.jpg
Прегледи:1
Размер:162.5 КБ
ID:5201564Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение032.jpg
Прегледи:1
Размер:149.3 КБ
ID:5201562Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение031.jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5201563
                                Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                                Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X