Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

    За моята мисля да използвам захващането на оригиналната броня,като го усиля малко.Така по лесно ще я напасна.Мисля и тръбите 2 бр. да са по тънкостенни,за да е по лека.Иначе твоята е станала супер.
    Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
    Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #92
      До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

      Изключително много благодаря на колегата IVO 68 за снимковия материал за дебитомера.Вече разбрахкво му има на на моя.Като погледнеш през него се вижда само 5-6 мм платчица без стърчащите жички коити явно са някъде на сметището заедно със стария въздушен филтър След 3-4 часа ровене за такъв дебитомер из нета не можах да намеря снимка отвътре.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #93
        До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

        Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
        Изключително много благодаря на колегата IVO 68 за снимковия материал за дебитомера.Вече разбрахкво му има на на моя.Като погледнеш през него се вижда само 5-6 мм платчица без стърчащите жички коити явно са някъде на сметището заедно със стария въздушен филтър След 3-4 часа ровене за такъв дебитомер из нета не можах да намеря снимка отвътре.

        Вътре има малка платка с много малки миниатюрни интегрални схеми покрити с някакъв лепкав гел. Този гел е прозрачен, но нарушиш ли покритието, така се размазва и лепне, че нищо повече не се вижда. Няма изчистване. Не съм пробвал с леко нагряване дали няма да се стопи. Новият беше вече монтиран и този го изхвърлих.
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • #94
          До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

          Здравейте колеги.
          Наскоро ми се наложи да свалям защитните кори под двигателния отсег и скоростната кутия.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=41262
          Протекторите под мотора са метални ,но последният (под номер 6 на скицата) е от някакъв пресован материал,става реч точно за него.
          Та.. този номер 6 при монтаж се фиксира на шест места ,с четири болта и две гаики.За белязах,че залавните места и ушите на протектора вследствие на експлоатация са процепени или скъсани.

          За това днес си поиграх да усиля тези места с планки от двете страни на кората.Имаики предвид условията ползвах поцинкована ламарина с PVC покритие.Вижте какво се получи....

          Не казвам,че именно така трябва ,... аз това можах!
          Идеята е да знаете за тази дреболия... ,а който иска нека и да провери ...
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #95
            До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

            Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
            Не казвам,че именно така трябва ,... аз това можах!
            Според мен си се справил чудесно и изглежда здраво. Браво.
            Последно редактирано от fanatic; 26-04-10, 08:01.

            Коментар


            • #96
              До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

              Благодаря за коментара.Нестина стана стабилно.

              Коментар


              • #97
                До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                Не днес но преди 2 дена, смених задни накладки и единия заден спирачен цилиндър. След обезвъздушаването спира като F1.
                Също така смених пак бензинова помпа... старата няква френска изкара само 1.5 година....
                Явно имам и позапушен инжектор защото на бензин малко прекъсва с по-високи обороти.
                Та другата седмица и 4-те са на почистване...
                Също така съм с нови гуми.
                no signature no problems

                Коментар


                • #98
                  До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Не днес но преди 2 дена, смених задни накладки и единия заден спирачен цилиндър. След обезвъздушаването спира като F1.
                  Също така смених пак бензинова помпа... старата няква френска изкара само 1.5 година....
                  Явно имам и позапушен инжектор защото на бензин малко прекъсва с по-високи обороти.
                  Та другата седмица и 4-те са на почистване...
                  Също така съм с нови гуми.
                  Какви гуми сложи сега?

                  Коментар


                  • #99
                    До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                    Аз пък си купих някакаво американско фолио за затъмняване на прозорци па 20% за 8 лв. и се спретнах та си го сложих на дългата база на задното стъкло и на задните странични прозорчета (кучкарниците). Получи се много добре без мехури, от което съм страшно доволен, че ако трябваше да го махам Това го направих за да се набива на очи наторията в багажника ми макар и да е подреден. 20% се оказаха достатъчни. Мислех че може и да няма особен ефект, но като го сложих на и на трите стъкла се оказа достатъчно да скрие, но и да се вижда отвън и най-вече отвътре.
                    Пък и взех та пуснах една прахосмукачка, че жената каза, че няма да се возят децата, ако не изчистя
                    Чудя се дали да не затъмня и стъклата на задните врати както е на повечето коли със затъмнени прозорци. Може би това е като стандарт Чух, че доста добре предпазвало от директна слънчева светлина децата отзад.
                    А пък на баща ми дето му оставих късата база като му показах, че задната седалка освен, че се сгъва се и вдига и става много голям и равно пространство за багаж, просто ахна ог кеф

                    Коментар


                    • До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                      Днес гледам под мотора капки,пипнах и-антифриз,огледах радиатора и като барнах долното казанче ,гледам-влажно.Айде радиатора долу,ами то си личеше от къде е сълзило.Разглобих казанчето внимателно с една отверка,измих всичко с водоструйката/в интерес на истината радиатора не бе мръсен отвътре/,оставих ги на слънце да изсъхнат,после в работилницата да поизстинат,че се бяха понапекли,обезмасляване,после мазане със топлоустойчив силикон и сглобяване.Сложих казанчето пристегнах пластините с конски клещи,3 часа да съхне и всичко е ОК.Пускам и некоя снимка ,а ако некой има подобен проблем смело да отваря радиатора и да не се плаши.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                        Днес гледам под мотора капки,пипнах и-антифриз,огледах радиатора и като барнах долното казанче ,гледам-влажно.Айде радиатора долу,ами то си личеше от къде е сълзило.Разглобих казанчето внимателно с една отверка,измих всичко с водоструйката/в интерес на истината радиатора не бе мръсен отвътре/,оставих ги на слънце да изсъхнат,после в работилницата да поизстинат,че се бяха понапекли,обезмасляване,после мазане със топлоустойчив силикон и сглобяване.Сложих казанчето пристегнах пластините с конски клещи,3 часа да съхне и всичко е ОК.Пускам и некоя снимка ,а ако некой има подобен проблем смело да отваря радиатора и да не се плаши.
                        А гуменото уплътнение(между радиатора и казанчето)да не го изхвърли?

                        Коментар


                        • До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Не ми е сефте да правя радиатор.

                          Коментар


                          • До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                            Не ми е сефте да правя радиатор.
                            Избяга ми пред снимките.Затова и питах.
                            Преди седмица правих упоменатото от теб в предния пост.Аз лично го засилих към коша,но колегата "Маххх" ми насочи вниманието да го пазя!
                            Също съм с мнението,че подлежи на разумен ремонт.

                            Коментар


                            • До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                              Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                              Преди седмица правих упоменатото от теб в предния пост.Аз лично го засилих към коша,но колегата "Маххх" ми насочи вниманието да го пазя!
                              Също съм с мнението,че подлежи на разумен ремонт.
                              Абе как ще го хвърляш,ако тече от казанчетата-мажеш със силикон и забравяш.ВАЖНО-след като ги измиеш и изсъхнат,ги вкарваш в гаража или стаята,където ще ги лепиш и ги оставяш за 30 мин.,да се уеднакви температурата на казана и радиатора иначе няма да влезе казанчето на мястото му.

                              Коментар


                              • До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                                Ето какво добавих към обурудването на моята красавица,поради липса на багажно пространство.
                                Прикачени файлове
                                Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                                Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X