Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
    Добре е като идея, само огледай добре да не опира някъде в тръбичките че ще отиде хубавия радиатор
    Няма проблеми, обърни внимание на последната снимка къде ляга дифузъора, така е и отдолу

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Вчера смених двигателното масло и масления филтър пак с оригинални на GM, сменям маслото и масления филтър всяка година независимо от километрите а повече от 8000км не съм навъртявал, когато купувах фронти, през капачката за наливане на маслото се виждаше на места черни налепи от несменявано масло (италиянка), вече 2-ра година като погледна под капака на клапаните е жълто-сребристо и лъскаво , в крайна сметка има смисъл от честата смяна на маслото и това се отблагодарява на двигателя.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200520131735.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5484450

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Така... Всичко вече е монтирано и най-важното, работи както трябва. Цялата работа ми отне около седмица с все мотаене, търсене на кабели и заигравки като почистване, смазване на брави, наместване на машинки за централно и лепене на найлони. Процедурата не е сложна, но е връткава. Разпробиват се нитовете, вадят се старите машинки и се занитват новите с поп-нитове 5 мм. Всичко си пасва на отворите и няма изненади. За тези, които имат намерение да се заиграват с ел.стъкла да имат предвид, че кабелите на задните врати на ОФА първа модификация и на втора модификация са еднакви и буксите пасват без проблем. На предните врати са съвсем различни между първа и втора, както има разлика и между лява и дясна на първата модификация - подреждането на кабелите е различно, въпреки, че външно са еднакви. Има разлика и в зависимост от оригиналното оборудване. Най-добре е да се ползват кабели от Фронтера с пълен ел. пакет, че там има всички кабели и букси. Отново огромни благодарности на STROIL, Цецо и Лозан.
        П.П. Снимки на процеса няма, ама мисля, че няма и какво толкова да се снима.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Трябва да си направим подфорум-невероятни историй.Малко предистория.В неделя бяхме на едно леко пикниче с наши приятели и поразходих дечурлигата из реката.Смях и яко пищене беше.Вчера сутринта паля магарето,потеглям и от задна лява гума се чува ужасно дрънчене,ама ужаснои това до около 10км/ч.-после изчезва.Гледах,отдолу нема нищо.Свалих накладките-пак нищо.Накрая свалих диска и намерих "нещото".Как се е завряло вътре-идея си нямам.Който не вижда добре да си тури очилата .Майтап.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Миналата седмица купих от един шивач, кожен калъф за волана от дебела телешка кожа за обувки, и вчера 1 час и половина съм си играл да го обшивам и мокря кожата за да отпусне и прилепва добре при стягане на шевовете, стана супер и като пипаш волана е много приятно на допир, много съм доволен

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240520131742.jpg
Прегледи:1
Размер:165.4 КБ
ID:5485963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240520131743.jpg
Прегледи:1
Размер:158.1 КБ
ID:5485964Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240520131744.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5485965Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240520131747.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5485966Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240520131745.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5485967

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Днес отрепах деня по профилактики.Маншони на полуоски/силиконови/,шарнири сваляне, измиване,грес, ще карат още,хъбове миене ,смяна на смазка,ремонт на дясна машинка на стъклото ,махнах нитовете ,свалих я, попритягане на венеца ,гресиране и заваряване на къси болтове за монтаж вместо нитовете,много по добре е и шумовете по вратата изчезнаха.Та така,даже имах време да я тествам до нас на една кариера ,можеше да щракна некоя снимка,ама другия път! На ред е газовата ,но май ще сменявам изпаритела направо,барабар с ел.клапаните.
              Последно редактирано от faster; 01-06-13, 18:20.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Под влиянието на един виден форумен екстремист се сдобих с асмалък и улично осветление ! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2120.jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:5493101

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                  Под влиянието на един виден форумен екстремист се сдобих с асмалък и улично осветление ! [ATTACH=CONFIG]596073[/ATTACH]
                  Асмата направо свети.
                  Николай Георгиев 0+
                  тел.0887357722

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Ти най-добре знаеш.....

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Някой предишен собственик на моята Фронтера беше решил, че вентилаторът трябва да може да духа дори и при изваден ключ от таблото. Виках си, че това някой ден ще ми изиграе номер: Ще забравя вентилатора и той ще ми изпие акумулатора.
                      Е, случи се
                      Тогава си казах, че е време да се разровя и да намеря какъв е точно проблемът. Оказа се, че релето за вентилатора е шунтирано с един мост... иначе си работи. Има-няма ключ/контакт/запален двигател - ток за вентилатора си има.
                      Става дума за второто реле на горния ред - на снимката е свалено и се вижда само цокъла.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130619_201446.jpg
Прегледи:1
Размер:178.1 КБ
ID:5494652
                      В един разговор Лозан ми беше казал, че вентилаторът трябва да работи само при запален двигател. А на загасен двигател на контакт не работи.
                      Преди време си сложих реле за дневни светлини. Тук съм описал какво и как съм направил.
                      След като тествах, че релето за вентилатора наистина получава ток само на запален двигател, реших, че сега е моментът да си вържа и релето за дневните светлини там и го разклоних с лустер-клема.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130619_202517.jpg
Прегледи:1
Размер:167.5 КБ
ID:5494653
                      Преди ток за релето бях взел от чистачките, че най-близко. А тогава не знаех за тези особени свойства на Фронтерата - да включва разни възли само на запален двигател. И като дам контакт фаровете светват, а аз ще въртя стартера... Не ме кефеше.
                      Бялата жица е +12V при запален двигател, а черната е маса. Допълнителната жица отива до таблото, зад копчето за фаровете, където ми е релето.
                      Вече фаровете са загасени докато въртя на стартер
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Здравейте на мен ми го вързаха релето на кабела за лампата на акумулатора и когато започне да зарежда светват и фаровете

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                          Здравейте на мен ми го вързаха релето на кабела за лампата на акумулатора и когато започне да зарежда светват и фаровете
                          Здрасти колега,не искам да се заяждам,но ми кажи ако ти откаже динамото нощно време и се движиш със 100 какво правим,защото по този този начин както са ти го направили ще ти откажат и фаровете.Помисли си да ги направиш към оригиналната инсталация,например вентилатора на парното не тръгва при не работещ двигател.
                          ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                          Grand Cherokee 2.7
                          GSM 0888148630

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Като се стъмни, си цъкаш копчето, за да светнат габаритите и таблото, а не само фаровете.
                            Ако е вързано грамотно, не би трябвало да има проблем. А именно: Релето да затваря веригата на фаровете паралелно на копчето.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Днес ходих при Влади, да ми сменят бензиновите маркучи и покрай това оглеждахме всичко профилактично по възлите, и изненада, на преден ляв амортисьор маслото му е изтекло, пипнахме течността да се увериме че е масло и за съжаление е масло:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:290620131812.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5497574

                              От там си стана ясно, че ще се налага да сменям амовете, посъветваха ме да бъдат газови а не маслени за по-голяма стабилност, решил съм че ще сменям предните и задните с газови амове, знам че е хубаво да се сменяват всичките наведнъж че не се знае кой ще изпусне подред, ще ми препоръчате ли колеги, здрави и качествени амове и каква марка че ментета колкото искаш, ще направя запитване към Влади, какви ще ми предложи а до тогава да чуя и вашите мнения...?

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Монро адвенчър, жълти. Нямат менте. Предните са ти около 120 лв. бройката, задните около 180 лв. бройката. Няма да сбъркаш, ако имаш пари да ги купиш. Това е първото ми предложение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X